Kitap okumak mecburi mi ?

Kitap okumak mecburi mi ?

yani kitap okumadan kültür olmaz mı herkes okumak zorunda mı ?

0|0
7|19

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 19

• kitap kokusunu alan bır daha kolay kolay ıflah olmaz,ozellıkle sesli okuyorsan cok sey katar sana,tabııkı gezerek gorerek yasayarakta ogrenırsın hatta fazlaca, ama kıtap yoksa eksıktır hep bırseyler,uzun zaman oldu belkıde 1 sene.. alıp alıp bırıktırıyorum..ıtap okumaya başladıgmı gun kurtuluş gunum gıbı sanki...

0|0
    0|0
  • Gezmeye paran yoksa mecbur oturursun oturdugun yerde canin sikilir yapacak birsey bulamazsin millet gezerken senin icin sikilir bir konusacak kisi ararsin moral verecek ama bakar kimseye guvenemezsin sonra rastgele bir kitap gecer eline oylesine bakarken sayfalara cumlelere yonelir konusursun sonra bir bakmissin icin ferahlamis bir dost bulmussun derken o dostun senin en degerli arkadasindir ki sen konusmadan konusursunuz ki rn gizemli yonudur bence. Sonra keyiflendirirsin kendini biraz bazen bir cafede bazen plajda denize karsi konusursun o dostla birde bakmissin dostun sana neleerr ogretmis.

0|0
    0|0
  • Kültürün çeşitleri var. Eğer kitap kültürünü geliştirmek istiyorsan okumalısın. Kendini ilk 5 kitabı okumak için zorla. Ondan sonra alışkanlık yaptığını göreceksin.

0|0
    0|0
  • Ben fantastik /psikolojik okuyorum. Bunlar giriyormu :)

3|0
    0|0
  • Eğer tüm gününü kitap okuyarak geçiriyorsan bence hata ediyorsun demektir ama günde bir iki saat okunan kitap insanı olgunlaştırır ve geliştirir.

0|0
    0|0
  • kültürlü olmanın yolu sadece kitap okumak değildir bence.Şöyle bir söz vardır çok gezenmi bilir yoksa çok okuyanmı bence çok gezen çünkü göresel hafıza herzaman daha etkilidir.okuduğunu unutabilirsin ama gördüğün şeyi beğin uzun yıllar geçsede unutmaz şahsen ben 5 yaşında sünnet oldum hala hatırlarım o sahneyi yani :D

0|0
    0|0
  • Eğer kitap okuma isteğin varsa hiç sönmeden başla okumaya.Tadını alınca anlarsın neden okumangerektiğini.Ama basit romanlar değil düşünce kitaplarını saglam edebi eserleri oku bence.

0|0
    0|0
  • kitap okumadan kültür olmaz... internet dahi artık bilgi kirliliğinden müzdaripken doğru kaynaktan bilgi edinme ve gerçekten iyi kitapların vereceği felsefi birikimi başka yeren alamazsın. tolstoy okurken satır aralarındaki edebiyatı ve zenginliği başka yerden edinemezsin. bir bilimsel yazıyı okurken edineceğin analitik düşünme yeteneğini sana başka bir kaynak vermez. kitap hariç hiç bir kaynak sana senin dışında bir gözden bakmanı sağlayamaz.

0|0
    0|0
  • Şart ama çok kitap okumak şart değil, nicelik değil nitelik önemli

1 milyon tane resmi tarih kitabı okuyan kişi, 10 tane bilimsel kitap okuyan kadar kültürlü değildir mesela

0|0
    0|0
  • güzel soru tabiki değil.. kitap sadece bir araçtır.. yoksa denizleri atlaslardan öğrenmek gibi bişey olurdu.. açacaksın yelkenleri dolduracaksın rüzgarla.. vira vira demir aldı dünya :p

0|0
    0|0
  • Gezerek Görerekde Kültürün Gelişir Kitap Okuyarak Daha Cok Hayal Gücün Zihnin Gelişir , Türkcen Akışkan Olur

0|0
    0|0
  • Kimse kitap okumak zorunda değil okumayan ve okuyanlardan daha çok kültürlü arkadaşlarım büyüklerim var :)

0|0
    0|0
  • Oku oku Kuranın emri oku

0|0
    0|0
  • Kültür için kitap okumak şart değil...ama başka bir şekilde de olsa ''bilgi'' edinmek şart...

0|0
    0|0
  • hayır mecburu değil

0|0
    0|0
  • tek kelime ile ŞART

kitap okumayana adam demem muhatap almam

bir de sanki mecburi diyerek zorla yaptırılan bir şey gibi bahsetmişsin. kitap okumanın tadını bilen müptelası olur zaten ne mecburiyeti?

0|0
    0|0
  • sen okuma boş ver.

0|0
    0|0
  • Ben insanları okumayı tercih ediyorum.

0|0
    0|0
  • herkes kültürlü olmak zorunda da değil...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Değil ama iyi oluyor...

1|0
    0|0
  • can sıkıntısı sadece

0|0
    0|0
  • hayir.

0|0
    0|0
  • İzleyerek,yaşayarak görerek dinleyerek de genel kültürünü geliştirirebilrsin.

0|0
    0|0
  • mecburi değil

0|0
    0|0
  • Önce sevdiklerim, sonra kitaplarım. Yani oku.

0|0
    0|0
Yükleniyor...