Dinsizlik hükümdar mı olacak ?

Merhaba.

Türkiyedeki olaylari takip ediyorum. Egitimli ve akilli kisim gittikce Dinsizlige yöneliyor ve Ateizm ve Deizm insanlarin hayatinda gittikce daha fazla alan aliyor.

Yeni acilan Ateizm Dernegi bunun bir kaniti.

Müslümanlar Ateistlerlen sürdürdükleri tartismalarda kazanamiyorlar. Bunun nedenide Islamin her Din gibi basdan daha yanlis olmasidir.

Gittikce daha fazla Müslüman Ateistlerin Dini bilgisi, Dindarlardan daha fazla oldugunu kabul ediyor.

Peki bunlarin hepsi neden oluyor ? Ben burada bircok neden görüyorum.

Birincisi Dinsizler AKP döneminde okadar artti ki artik kendilerini yanliz hissetmiyorlar ve böyle kimligini ve düsüncelerini savunmakta daha güvencli oluyorlar.

Ikinciside Internet. Internet insanlara daha falza imkan taniyor. bu nedenle insanlar inansizligi üzeri konusmakta insanlara daha fazla güvenc veriyor.

Bu gidiste okumus ve Aydin kisim gittikce dahada Dinsizlescek.

Cahil kisimde bilem Islam konusunda süpheler doguyor.

Müslümanlar bilem Ortadoguda yasananlara baktiklarinda herzaman onlar islami yanlis anliyorlar, bu gercek islam degil gibi yalanlara inanmiyorlar inanmamaya basliyorlar.

Sizin fikriniz nedir ?

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• "Onlar ağızlarıyla Allah'ın nûrunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır."(Saff, 61/8)

0|1
    0|0
  • aileden gelen baskı ve zorla öğreti olmayan birine kuranı okut 2. gün deizm ateizmi seçer zaten. bu kadar denkleme gerek yok :)

0|1
    3|1
  • neden çatışmak zorundayız? kim neye inanıyorsa inanır

0|1
    0|0
  • Hak din İslamdır bence tam tersi müslümanlar güçlenecek

0|0
    0|0
  • Bu bir savaş değil ki kazanan-kaybeden olsun. İnanan inanır, inanmayan inanmaz. Bu kadar basit

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Dinsizlik kişinin özgür iradesi ve düşüncesiyle sabittir.Bunun nedenlerini partiye,ülke içinde ki gelişmelere ya da farklı nedenlere bağlamak soğru değildir.Ateis olan bir insanın inancı olmaması nedeniyle onu insani vasıfların dışında tutmak bunun bir suç olduğunu lanse ederek öyle bakmak çok yanlıştır.İnanıp da dini vecibelerini yerine getirmeyen insanlar ateistlerden daha fazladır.Aynı şekilde aşırı dindar olan insanlar sadece dine tapmış,başka hiç bir şeye faydası olmayaninsanlar da mevcut.Ateis olup da çok iyi insan,devletine ve milletine hayırlı bir vatandaş olanda çoktur.Bunun aksini savunmak,sadece ateist olduğu için bu şekilde kategorileştirmek çok saçma ve haksızlıktır.Kişinin dini inancının,neye inanıp neye inanmadığının bir önemi yoktur,önemli olan insani vasıflara haiz olmaktır.

0|2
    0|0
  • Ülkeyi yönetenler dini öyle bir gösterdiler ki, eğitimli millet bunlar gibi olacağıma dinsiz olurum diyor.. Bizi dinden soğuttular.

0|0
    0|0
    • Buda etkilli olmus olabilir. Bunlar Müslümansa ben Müslüman degilim diyen iki kisilen tanistim :)

• herkesin inancına kimse karışamaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...