23 Nisan'ı kutlamak günah mı ?

Bugün tarihe baktım 23 Nisan...sosyal medyada arkadaşlarımın durum güncellemesine baktım; 2 kişi dışında hiç kimse bugüne dair tek kelime etmemiş,her yerin bayrağımızla donanmasını beklerken, eften püften şeylere tepki gösteren kişilerin,bugün bayrağımızı profilinde,zaman tünelinde ... bile görmedim.

Sonra dedim acaba bugün hristiyan,yahudi ya da başka bir dine mensup bir dini bayramla bugün çakışıyor ? yoo... bildiğim kadarıyla çakışmıyor,yani bugün aslında şu var bu yüzden 23 Nisan kutlanılıyor denilecek bir olay bulamadım.

Üzülerek balkona çıktım etrafıma bakarak balkona bayrağımızı astım koca mahallede sadece 5 kişi asmış...dahada üzüldüm ...

Bizler milli değerlerimizi mi unutuyoruz,bayrağımızı asmaktan mı korkuyoruz yoksa buda günahta benimmi haberim yok birisi bugünün neden önemsenmediğini anlatabilirmi bana ?

son olarak Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve

bu bayramı tüm dünya ile paylaşan ilk ve tek

ülke Türkiye’dir .23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mız kutlu olsun. küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. :)

0|0
3|20

En İyi Erkek Görüşü

• paskalya zamanı ya ondandır hea bide yarın şu sözde soykırımla ilgili bir yıldönümü sanırım o da var hatta bakanbaşı soykırım yaptık demedi ama bişeyler yaptık demeye getirdi bide ulusal egemenliğin kazanıldığı günü çocuklara ithaf eden kişiyi pek sevmiyorlar artık yakında vatan haini falan çıkacak bu gidişle

yani kısacası bugün günah değilse de kısa bir zaman sonra günah ilan edilebilir

3|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Ben biraz farklı bir açıdan bakıyorum, 23 Nisan kutlamalarına...

Şöyle ki, ''ulusal egemenlik'' kısmı atlanıp, ''çocuk bayramı'' şeklinde geçiştirildiğini,

çocukların, ''geleceğin tüketicileri'' olarak, çeşitli kampanyalarla sömürüldüklerini düşünüyorum.

Şöyle bir bakınca, o kadar çok ''pedofilik'' şirket var ki, telefon hizmetinden tut, market, akaryakıt, gıda reklamları, çocukları; yetişkinleriyle birlikte, üretmeden tüketmeye özendiriyor ve işin acı tarafı, çok az insan bunun farkında...

Bir de çocukların, bir günlüğüne ''makam''lara oturması var ki,

bana göre trajikomik...

Çocuk makama oturunca, altta yatan düşüncenin,

''Otur evladım otur, büyüyünce çok kucağa oturacaksın nasıl olsa...''

olma olasılığını düşündükçe, o çocuğun bir günlük makam sahibi olması,

çok da sempatik görünmüyor bana.

1|0
    0|0
    • farklı bir bakış açısı ... fakat söylediklerinin hepsi aslında bu duyguyu tam anlamıyla yaşayıp kavrayamamaktan geliyor; 23 Nisan ticaret değildir,reklam değildir,çocukların kullanıldığı günde değildir,hele siyaset hiç değildir.Bunların tüm nedeni milli değerlerimizin farkında olmayışımızdan kaynaklanıyor.Tarih eğerki bir ezber dersi olarak okutuluyorsa buda çok normal aslında

• Papağanlaştırılmaya yönelik eğitim sisteminin,

kaçınılmaz sonuçlarından, sadece biri...

• Günah değil de millet çalışıyor. İşi gücü var vesaire. Özel sektör acımıyor, bayram seyran dinlemiyor.

1|0
    0|0
    • eskiden iş yerleri özellikle bayrak asarlardı bayrak asma süresi en fazla 5dk sürecek bir durum,bu bir nevi korku ve baskının göstergesi ozaman...

• Hükümet böyle şeyleri önemserse halk da önemser. Bu tamamen buna bağlı. Bu hükümetle beraber başörtünün manevi olgusundan çok, moda haline gelmesi gibi mesela. Yarın sol bir hükümet gelsin, ülkedeki vatandaşlara yansıması farklı olacaktır.

• milli değerlerimiz eğer siyasetle şekil değiştiriyorsa, yazıklar olsun bu ülkeye canını veren insanların altında yattığı toprakların üstünde gezenlere.

• Türk düşmanlarından kurtulana kadar bize bayram yok.Asıl bayram akp den kurtulduktan sonra.

1|1
    0|0
    • ogünleride göreceğiz elbet,bu ülke çok gördü bu durumları her seferindede başarıyla kalkmasını bilmiştir yine kalkacaktır,asıl sorun ise bu düşünceleri onaylayanların nasıl utanmadan bu ülkede gezecekleri...

• Onlar için sorun yok yüzlerine tükürsen yarabbi şükür diyecek fıtratta insanlar

• haklısın

• tebrık ederım sızınde bayramınız mubarek olsun,gunun en guzel baslıgı...

1|1
    1|0
    • teşekkür ederim sizinde ,bu saate kadar tek bir kıvılcım bekledim kimseden göremeyince içime dokundu :(

• işte böyle güzel insanları görmek beni çok ama çok mutlu ediyor,sırf bu yüzden birgün evlenirsem 3 değil bakabileceğim kadar belki 2 belki 5 belki 6 belki ...çocuk doğuracağım milli duyguları olan,vatanını milletini seven,dini bilinci yerince,ahlaklı çocuklar yetiştireceğim bu ülkenin buna ihtiyacı var.Tşk ederim güzel sözleriniz için biz hep var olacağız şüpheniz dahi olmasın :)

• çok çok tesekkur ederım,hersey gonlunuzce olsun ordan olursa nasılsa guzel olur..

• Bir benzer konuda ben açtım, gerçekten dediğiniz gibi. Milli değerlerimiz hiç edildi...

Bugünün ve böyle günlerin değerini bilmeyenlere, şehit, gazi ve kurucularımıza saygı duymayıp hakaret edip yerenlere, bu topraktan çıkan bir buğday tanesi helal olmasın... boğazlarında kalsın, yaptıkları hainlikler burunlarından fitil fitil gelsin, zehir zıkkım olsun...

1|0
    0|0
  • herkez korkuyor artık herkez geleceğinden kaygılı işinden gücünden kaygı duyuyor nerede görülmüş başbakana ayakkabı kutusu gösteren bir kişinin gözaltına alındığı artk insanlar türk bayrağı sallamaya korkuyor kendini gizliyor yazık ülkem hala uyuyor uyumaya devam canım ülkem...

1|1
    1|0
    • kendi bayrağını sallamaktan korkan tek millet olarak tarihe geçmemize ramak kaldı ozaman ya da geçtik...

• sindire sindire hanım efendi öyle bir çırpıda birşeyler elimizden alınmıyor yavaş yavaş :((

1|1
    0|0
  • kime bayram harıl harıl çalışıyoruz biz

1|0
    0|0
  • 23 nisanı kutlamak haramdır çünkü abdesti bozar bundan mütevellit hacca gidemez kuran okuyamaz kiliseye gidemezsin.

1|1
    0|0
  • yani eskisi gibi değil artik hersey ekonomik kaygilarimiz sorunlarimiz bazi seylerin onune geciyor para maneviyatimizada aliyor

1|0
    0|0
  • ülkeyi kurtaran atatürke düşmandırlar düşmanla işbirliği yapan hilafeti ve sarayı ortadan kaldırdıkları için yani aslında özgürlüğe ve cumhuriyete düşmandırlar

1|0
    0|0
  • böyle bir soru sorman günah

1|0
    0|0
  • soruyu okumayıp cevap verenler :D

1|0
    0|0
  • cephede savaşa cıkmayıp kuru kuru konuşanlar bilmezler bugünlerin ne anlama geldiğini

2|0
    0|0
  • o klasik söz akla gelir; Nerede o eski bayramlar ...

1|0
    0|0
  • geçmiş bayramın mübarek olsun azizem...

1|0
    0|0
    • seninde ;)

• bu arada Saint George günüymüş 23 Nisan ayrıca.. hidrellezin hristiyan karşılığı.. onu kutlamamak istememiş olablirler...

• hıymmm ...bak senn :) aslında hani olmaz diye kinayeli yazdığım soru başlığını bir nevi gerçekleştiriyorsunuz biliyormusunuz buda bunun uzak bir ihtimal olmadığını gösteriyor şahsım adına üzücü

• biz bayramı çocuklarla dışarıda kutladık ...

1|0
    0|0
  • benim evim anıtkabirin dibinde, geçen senelere göre daha az kişi geldi bu sene

1|0
    1|2
    • ah durum olsada gidebilsem askerliği orda yaptım bakanlıklarda çok ziyarette bulundum

• anıt kabirin yakınında olduğun içinmi eksilendin :) güleyimmi ağlayayımmı bilemedim... sanırım bu gidişle artık parmakla göstereceğiz anıtkabire gidenleri aaa bak anıtkabire gidiyor diye.Keşke yakınımda olsaydı gitmeyi ve ordaki insanlarla bu duyguyu paylaşmak isterdim

• Kurban ve Ramazan Bayramı haric diğer bayramları kutlamıyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...