(s.a.v)' in anlamını bilen var mı ?

açılımını sormuyorum anlamını soruyorum dikkat :)

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

• Salat ve selam olsun

Salatın kelime anlamı namazdır ama dua ferah rahatlık fazilet manaları gibi çok manası var .

S.a.v daki anlamı namaz dışındaki anlamıdır.

Salavatı peygambere getirmek farz,bizle alakası yok.biz birbirimize dua ederiz

Hz Muhammed de bize hayatı boyunca dua eder

1|1
    1|0
    • Peki TEVBE/103 te ne anlıyorsun ?

• Ne güzel Allah kabul etsin salavatlarını ve dualarını inşallah

• Amin cümlemizin

Kızlar Ne Diyor 4

• Ahzab Suresi ayet 56 da ALLAH salavat getirmeyi emreder

"Şüphesiz Allah ve melekleri Peygambere salat ederler. Ey iman edenler! Siz de O’na tam bir teslimiyetle salat ve selam edin!.."

Bu sebeple insan ömüründe bir defa salavat getirmek farz, sonraları her ilk duyuşta vacip, aynı yerde tekrarlanmalarda ise sünnettir. getirilen salat–ü selamdan hem Rabbimiz hem de melekleri razı olur…ayrıca melekler salavat getirenlere de dua ederler duasına amin derler.zira salavat ile edilen dua geri çevrilmez.

0|2
    1|1
    • peki Hz.Muhammed müminlere salat edebilir mi ? Yani sormak istediğim Salavat sadece hz.muhammede mi yapılır?

• Sayfa bulunamadı diyor bu üye için.Nihat hatipoğlu...Bana önyargısız biri lazım.Nihatın vereceği cevabı tahmin edebiliyorum

• Üye arattırırken türkçe harfleri kullanmamalısın.tekrar dene istersen

• Allah ona salat ve selam etsin

0|1
    0|0
  • Allah O'na salat ve selam etsin.

0|1
    0|1
  • Selam gönderiliyor.

0|1
    0|2
    • Sorunun amacı bu değil aslında ama...neyse

• Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak çok yaygın çünkü, o yüzden ben de tam bir şey söylemek istemiyorum.

• Peki..

Erkekler Ne Diyor 6

• "Allah'ın selamı onun üzerine olsun"

0|1
    0|0
  • peygamberimize salat ve selam olsun demek

0|1
    0|0
    • ama 'Salla' var bu Namaz anlamına gelmiyor mu ? seninde yazdığın gibi Salat var.Sallallahu olunca

Allah ona salat etsin,namaz kılsın gibi bir anlam oluyor sanki

Allah ve melekleri peygambere salat eder 33.56 ayet.

• salat dua demek. yani peygamberimize dua ve selam olsun demek s.a.v kardeşim.

• Salevat, salat kelimesinin çoğuludur. Salat, dua demektir. Peygamber efendimiz için yapılan dualara salevat getirmek denir.Kısacası, Peygamber efendimizin ismi anılınca, aleyhisselam veya aleyhissalatü vesselam yahut sallallahü aleyhi ve sellem demekle de Peygamber efendimize dua edilmiş, salevat getirilmiş olur.

0|0
    0|0
  • "Allahın selamı onun(peygamberin) üzerine olsun" demek.İnanmasak da biliyoruz :D

1|0
    0|0
  • Vallahi bilmiyorum.

0|1
    0|0
    • öğrenmiş oldun heralde artık..

• salallahu aleyhi vesellem

0|1
    1|0
    • soruyu okumadım

allah ona selam ve salat etsin

Yükleniyor...