Kürdistan partisinin kurulmasına bakanlıktan onay çıkmış. Hayaldi Gerçek Oldu (!) Ne düşünüyorsunuz?

Türkiye Kürdistan Demokrat Parti'ye (T-KDP) onay çıkmış. İsminde "Kürdistan" olan bir partinin kuruluşuna onay verilmesiyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Haber linkleri:

link

link

0|0
3|10

En İyi Kız Görüşü

• Erdoğanı seçenler sevinebilir

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bu bölücüktür

1|2
    0|1
  • partiler zaten içeriğine adına bakılmaksızın kurulur ancak tüzüğünde vs problem varsa ,müdahale edilebilir

0|2
    0|2
    • bunlar hep balkanlara pimapen taktırmadık diye başımıza geliyo...

• ok kültür tepki de etkilidir ama bu konuda kültürü kaçıncı sırada göz önüne alıcaz

terör diyoruz ama bunun terör olduğunu savunanlar olaya o kadar ırkçı ulusalcı ve dar açıdan yaklaşıyo ki karşı taraf olayı aşmış pkk ya terör bile demiyo artık

ne kadar gereksiz geri planda kalması gereken şey varsa öncelik tanıyoruz mesela kültür

mesele o kadar derin ve büyük ki ne kültür ne buna benzer şeyler çok geri planda kalması gereken kavramlar

30 .000 i anlamadım

• demokrasilerde olur cevabına doğru dedim

Erkekler Ne Diyor 10

• Şimdi bak adamım. Cumhuriyet nedir ? Halkın kendi kendine yönetmesi, isteyenin istediği fikri savunması demektir değil mi ? O halde bir adam derse ki, " ben ülkenin bölünmesini istiyorum ve cumhuriyet hakkımı kullanarak meclise girmek istiyorum " o zaman adama kızamazsın. Bunlar, cumhuriyetin sonuçlarıdır. İstediğin kısıtlamaları getirirsen zaten adı cumhuriyet olmaz. Haa ben destekliyor muyum elbette hayır ! Çünkü cumhuriyetçi bir adam değilim. Atatürk'ün hiçbir ilkesini desteklemediğim gibi bunu da desteklemiyorum. Eğer destek veriyorsan bunlara katlanacaksınız.

1|5
    2|3
    • Sen neyin kafasını yaşıyorsun birader? İsteyen istediği fikri belli sınırlar etrafında savunabilir. Anayasanın değişmez maddeleri arasında Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğü vardır... Nasıl bir bağnazlıkla sığ düşünceyle yazıyorsun sen bunları? Senin gibi bir adam Atatürk'ü destekleyecek olsa Atatürk'ten şüphe ederdim heralde !

• Yüo niye kızayım senin görüşündür, saygı duyarım yanlış olduğunu düşünürsem bunu sana ifade ederim teraziye kim ağır basıyor o bulunmaya çalışılır, bunun adabı böyle olmalıdır. Hem Cumhuriyet sistemi yanlış ise 1923'te büyüklü küçüklü onlarca savaştan çıkmış, savaşların etkisiyle sefilleşmiş, hastalıklara yakalanmış, balkanları ve kutsal toprakları kaybetmiş olmanın HALKIN ÜSTÜNDE YARATTIĞI* yarattığı psikolojik yıkıma karşı bu adam Cumhuriyet'i getirmeyecekti de neyi getirecekti fikriniz nedir?

• Cumhurriyetcilik demek, her türlü seye göz yunmak anlamina gelmiyor. Ama haklisinin partinin isminde bir sikinti yok.

• evet hadii akp ye oy verenlerin gözü aydın bunların hepsini YUTACAKLAR...

1|3
    0|5
  • daha bunlar ıyı gunler,plan yavas yavas acıtmadan ıslıyor!oyle bır anda dıyeceklerki bolunduk kurdıstan hayırlı olsun diye,kımse kaldırıpta basını hadı canım sende demeyecek,uyan artık turk evladı uyuma uyan! otuz kupona alınmadı bu vatan!

1|0
    0|0
  • Pkk (kurdistan devrim partisi) yi devletin MAH ( Mit ) i kurmadı mı sanki? Kurulsun parti kurulsun oy veren destekleyen kesim bellidir demokrasiden bahsediyorsak bu masum bir seydir..Biz 5200 şehit verdiğimiz pkk ile el sıkısan milli irade sahibi bir basbakandan ve elinde Türk Bayrağı gezide direnen vatan haini capulculardan bahsederken siz bir kurdistan partisinden bahsediyorsunuz...

0|1
    0|0
    • Not; Bende vatan haini capulcu bir gezi direnişcisiyim

• sorunlarımız çoktur elbet. bu diğer sorunu görmezden geleceğimiz anlamına mı geliyor?

• Kurdistan kuruluyorken kurdistan partisinden yakınmak ahmaklıktır bunu kast ettim birbirinden bağımsız sorunlar olsa hepsi ayrı ayrı düşünülür evet ama burada ana sorun dururken yavrusu ile ugrasmak cok garip

• o parti ismi daha önce kurulmuştu Dr. Şivan, Şeyh Said’in idam yıldönümü olan 25 Haziran’da (1970) T-KDP’yi kurar. Parti tüzüğünde amaçlarını ‘’Kürt milletini milli bir kurtuluş savaşına hazırlamak, Kürdistan’ın bağımsızlığı için savaşarak, Kürdistan toprakları üzerinde bağımsız, sosyal ve demokratik bir Kürdistan kurmaktır’’ şeklinde özetler.o ayrı mesele.

şimdi diyarbakırda kurulan partinin amacı farklıdır.bizim hükemetimiz çok akıllıdır bunca sene bu illetten kurtulamadılar yeni formülü devreye koydular bir kaç yıl öncede burkay beyi getirdiler ama kendisinden bekleneni veremedi.partinin amacı açık böl ve parçala siz takılmısşınız kurd bilmem ne partis sallayın parti ismine bakıp ön yargılı olmayın içeriği ve maksadı önemlidir.kazanmak için her yol mübah.yeni kurulan parti hdpye rakip olacak.ülkemize hayırlı ugurlu olsun inşallah faydası olur

0|0
    0|0
    • şimdiki hükümet çok mu akılı? ahahahahahahahahaahahahahahahahahahahah ahahahahahahahhahahahahaha s.iktir!

• Rahat olun bu milletin yarısı kimi seçeceğini biliyor. Geri kalan yüzde elli bin defa birleşip bin partide kursa nafile

0|2
    0|2
  • Yakında asker ayağa kalkar, gider alır bunların façasını aşağı..

1|2
    2|1
  • ilk oyumuzu oraya atarız artık ne yapalım :D

0|0
    0|1
  • Partinin isminde Kürdistan gecmesi birsey degistirmiyor. Önemli olan Partinin yapmak istedikleri ona göre karar verilir.

0|0
    1|0
  • bekleyelim görelim ne olacak bakalım

0|1
    0|0
Yükleniyor...