Bir ilişkide kültür farkı, aile vs ne kadar önemli? Ben aslen Boşnak asıllıyım...

gerçekten merak ediyorum hoşlandığınız yada sevdiğiniz insanın ailesi gelenekleri,inançları,kültürü sizin için önemlimi ne kadar önemli?

0|0
12|20

En İyi Erkek Görüşü

• Farklılıkların neler olduğuna bağlı bence bu durum. Yani hayat görüşü ve örf adetler benzeşiyorsa önemli bi sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Din, dil , ırk ve mezhep farklılıkları bir şekilde çözülebilir. Benim de babaanne tarafım boşnaktı ama bir sorun olduğunu duymadım hiç. Üstelik kaç sene önce.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Sen boşnaksın, trakyalı bir insana göre senin geleneklerin, göreneklerin, kültürün yabancı gelmez. Ama bir doğulu, bir karadenizli insana yabancı gelir. Hele hele doğulu biri ile bu durum daha da göze batar maalesef. Bölgeye göre değişiklik gösteren bir durum yani.

0|0
    0|0
    • kesinlikle doğru bir yorum benim erkek arkadsım kayserili mesela ailesi çok tutucu..

• Sizin ilişkinizde tek sorun ailesinin tutucu olması olabilir. Başka açıdan büyük bir sorun olmaz herhalde...

• çok önemli..

ilerde sorunlar çıkıyor hep bu yüzden..

0|0
    0|0
  • Çok güzel bir soru teşekkürler.. Bence çok önemli çünkü aradaki tutkular azalınca bu saydıklarınla başbaşa kalıyorsun.

0|0
    0|0
  • bak arkadaşım. kültür, ırk, deri farkı esasa alınmamalı aslında. Allahın karşısına çıktığın zaman bunlar sorulmuyor. Takvan soruluyor. İşbu yüzden kişilik insanlık çok önemli. Ben çay içerim sen kahve, ben zeybek oynarım, sen horon tepersin. kaynaşırız. Ama şu var. Ayette dediği gibi kendi dininden başka dine mensup olanı dost edinmemek lazım. yani dostluk derken dünyanda bi mertebeye nail etmemen lazım. diğer türlü kültür mesele değil.

0|0
    0|0
  • evlilik niyeti varsa ve taraflardan biri kendi ailesine karşı fazla hassassa ciddi sorunlar doğurabilir. sonuç olarak bence önemli.

0|0
    0|0
  • en önemli şey bunlar zaten.

0|0
    0|0
  • Çok önemlidir. Ama kültür farklı çok geniş bir mana ifade eder. Gelir düzeyi veya eğitim düzeyi de kültür farkıdır. Aynı şehrin 2 farklı köyü de. Sen boşnak olmadan daha önemlisi değer dünyası ve ailelerin denkliğidir. Sen bir Türkle evlenebilirsin. Çok arkadaşım var böyle. Ama eğitim seviyesi, aile denkliği ve değer dünyanınız aynı olması lazım. Kökekin bir önemi yok. Hem de hiç yok:)

0|0
    1|0
  • tabiki önemi var. sorunların ayrılıların boşanmaların en başı zaten uyumsuzluktan canım benım ama bi konu var uyum sağlamak önemli onuda beceremessen zaten anladın sen

0|0
    0|0
  • ilk etapta bişey anlamasın ama ilerleyen aylar ve yılar bu farklığı daha gözler önüne serecek

bu arada sen ne kadarda güzel bir boşnak kızıymışsın resim seninse tabi :)

0|0
    0|0
    • haklısın benimde endishelerim bu yolda zaten evet resim bana ait tesekkür ederim

• rica ederim ayrıca evlenmek içinde acele etme sitede yaşın 21 daha çok var :)

• yok daha zaman var tabiki ama bir olmazın peşinden gitmemek için önemli erken farkına varmak

• İnanç Müslüman olsun Kültürde Yemeği güzel olsun :) Aileside fazla gidip gelmesin çünkü evlilik başlarında çok fazla iç içe gidip geliyorlar fikir hocalığı felan Erkek içinde aynı durum

0|0
    0|0
  • tabii ki çok bambaşka bir kültür yapısına sahipse zorluk çıkabilir, ama genel olarak o kadar da önemli değil

0|0
    0|0
  • başta sorun yok gibi gelir ama sonunu sevemeyebilirsin

0|0
    0|0
  • Çok önemlidir. Aynı olaylara heyecanlanamamak sıkıntı verir ileride.

0|0
    0|0
  • yoo ne alaka

0|0
    0|0
  • onemli tabi ama gercekten seviyorsam kimseyi takmam

0|0
    0|0
  • onemli, ancak birinci kusaktan farkli degilsen cok sorun olmaz sanirim turkiyede.

0|0
    0|0
  • önemli olan elindekiyle bana ne sunduğu yani farklılıklar takılack noktalar değil bence

0|0
    0|0
  • Bence her ilişkide önemlidir bu konular sonra çok problemler çıkabiliyor.

0|0
    0|0
  • Sorun etme, hadi tamamiyle farklı bir ırktan olsan kültür farkı fazla olurdu ama seninle kültürsel farklıklar fazla olmaz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Ailelerle bir arada yaşayacaklar ise önemlidir..

İki kişi aileden farklışamış olabilir aldıgı eğitimle vs ile .. Burada önemli olan iki kişinin birbine uyumu..

Ailelerden kopmamış alaturka çiftler için evet önemli..

0|0
    0|0
  • arada çok uçurum olmadıkça sorun olmaz

1|0
    0|0
  • önemlidir ama cokda değil saygı duyarım

0|0
    0|0
  • Başta sorun olmaz ama ilerledikçe önemleşebilir.

0|0
    0|0
  • önemli tabi ama ben karsı tarafın inançlarına geleneklerine vs. saygı duyarım

ama aramızda çok kültür farkı varsa o benden fazla ilerdeyse yada bn ondan fazla ilerdeysem bu sorun olusturabilir illaki çakıscağımız yaptıklarımızda uygun görmeceğimiz seyler olur ve bunlar zamanlar çok büyük sorunlar haline gelebilir

0|0
    0|0
  • Bu saydıklarından sadece bir tanesinde bile çakışıyor olsan senin için büyük bir sıkıntı demektir.

0|0
    0|0
  • Bir kaç nokta önemlidir.. Boşnaksın olabilir, bu fark edilecek bir kriter değil bence, sorun olacak bir durum değil..

0|0
    0|0
  • Benim için pek önemli değil seviyorsam her türlü saygı duyarım ama aileler problem çıkarabilir.

0|0
    0|0
    • açıkcası asıl çekindiğim nokta erkek arkadsımın ailesi tutucu baya hemde beni bu endishelendiriyor kayseride yasıyorlar hemde ben izmirde yaşyorum şu an

• Evet benim en sinir olduğum nokta bu zaten sen sevmişsin herşeyinle uyşmuşsun geliyor aileden biri herşeyi yıkabiliyor bir anda onların suyuna gitmeye çalış artık napıcaksın.

• desteğin ve yorumların için çok teşekkür ederim

• biraz önemli çok sevdim mi umursamam

0|0
    0|0
  • Tabikide onemli.. Ailemin onayi olmazsa olmaz

0|0
    0|0
  • Benm için önemlidir. Ama aileler için daha önemlidir. O yüzden zor bi ilişki olur.

0|0
    0|0
    • bende zaten kendi ailem için söylemiyorum benim ailem bana hep saygı duydular anlayışlılar ama erkek arkadsımın ailesi beni hep endishelendiriyor..

• Endişenebilirsin. Doğru yoldasın.

• güzel şeyler bunlar, farklılıklar bizi zenginleştirir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...