Dini konular hakkında nekadar bilgilisiniz ?

Müslümanız Elhamdülillah ama , müslüman olduğumuz halde dinimizi iyi tanımayanlar yeterli bilgiye sahip olmayanlar var ateistler bile daha fazla bilgiye sahipken biz neden böyleyiz? çok müslümancıklar var . benimde dini bilgimin çok iyi olduğu sayılmaz bilgilenmek için neler yapabilirim ?

Güncellemeler:
ateistler bile daha fazla bilgiye sahipken biz neden böyleyiz?

0|0
2|19

En İyi Erkek Görüşü

• çok doğru bir düşünce herkes din konusunda okumalı, bilgi sahibi olmalı

Kuranı okumalarını geçtim başkasından her duydukları şeye inananlar var ki çok fena.. Ayrıca okuduğun duanın bile anlamını bilmeden ibadet yaptığını sananlar var.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Ateistler, çok araştırdıkları için ateist olmuşlardır. Fazla bilgi bana göre bazılarına ters tepmiş. Sürekli bilimle maddecilikle materyalist felsefe ile manevi bir dünyayı anlama gayreti içindelerdir.

Siz nefreti korkuyu bana işte şudur diye gösteremiyorsanız, dini nasıl anlaşılmasını beklersiniz?

Konudan uzaklaşmadan , tavsiyem diyanet işleri başkanlığı'nın yayınlarını okumalısın.

Eğer iraden zayıfsa asla farklı yönlerden kitap okuma. Ama mantıklı olan diğer düşüncelerdeki hatta diğer kutsal kitapları da okuman önemlidir.

kutsalkitap.org ücretsiz hıristiyanlığa ait kitaplar gönderiyor. Ben bilgi verdim sorumluluk kabul etmem sonra :)

0|0
    0|0
  • İnançsız olduğum için oldukça geniş bir birikime sahibim. Sadece sizin dininiz hakkında değil, genel olarak dinler hakkında.

2|0
    0|0
  • Ateistler bile derken bunun farkına varmışsın zaten yeterince bilgi sahibi olursan dinden çıkıyorsun :) Ben ateist değil deist'im kuran'ın türkçe mealini farklı kaynaklardan bitirip muhammed hakkında araştırma yaptıkça dinin gerçeklerini anladım genelde dinde kalan insanların fazla birşey bilmemesinin asıl nedeni de bu bilen zaten müslüman olmuyor .

0|2
    0|0
    • anlayamadığım nokta şu yeterince bilgiye sahip olursan dinden çıkıyorsun derken?

• ..müslüman yapabilir sin ki ? gibi bence insanlar olarak birbirimizi görüşlerimize inançlarımıza bakmadan kollamalı ve barış içinde yaşamalıyız.Sevgi herşeyden üstündür. Cennete gitmek için başkalarına iyilik yapmıyorum içimden geldiği beni mutlu ettiği için insanlara iyilik yapıyorum :) Araştırın en kötü ihtimalle yeni şeyler öğrenirsiniz . Hepsi bitince birde evrenin işleyişini araştırıp şu belgesel güzel : Cosmos Bir Uzay serüveni. Çünlü dinden yola çıkıp yaratıcıyı inkar edemeyiz bana göre

• çok doğru söylüyorsun diyecek bir şeyim yok :))

• değiliz cünkü öğrendiğimizde başı şeyler işimize gelmicek zaten biliyoruz ama duymak istemiyoruz mesela alkol haram oldugunu biliyoruz ama sebeplerini falan öğrenmek istemiyoruz ateistlerin arastırma neden acık bulmaya calısmak ve bulduk deyip bizle iddialaşmak

0|0
    0|0
  • Ateistler zaten dinleri, o dinlerin mensuplarına göre daha iyi bildikleri için ateisttirler.

Kısaca, yetişkinlere anlatılan masallara kanmayan insanlardır ateistler.

Ünlü bilim insanı Nikola Tesla'nın ünlü bir sözü vardır:

Dinlerin kitaplarını;. okuyup anlayana "ateist", okuyup anlamayana "dindar", hem okumayıp, hem de anlamayana "yobaz' denir.

0|1
    0|0
  • çünkü her sakallıyı hoca sanıyoruz ne dese inanıyoruz çok güzel bir konuya değinmişsin bulabildiğin bütün kaynakları oku derim

0|0
    0|0
  • Ateist olduğum halde çoğu müslümandan daha çok dini bilgim olduğunu düşünüyorum. 54 Farzı sayamam ama :) Sorguluyorum, buna din(ler) de dahil. Zaten çoğu arkadaşım sorgulama sınırını geçince islamiyetten bile dönüyor

0|0
    0|0
  • Ateistler daha fazla Dini bilgiye sahip olduklari icin zaten Ateistler bacim. Size Dini ögretmek istemiyorlar bu nedenle öylesiniz. Size TV'de ve baska yerlerde Islami hep pembe pembe anlatirlar ve cikrin taraflari üzeri susarlar.

Bu nedenle birsey bilmiyorsunuz, bu nedenle örnek olarak ben Ateist olarak Islam üzeri konustugumda "Sen ne diyorsun bu islamda yok" gibi sözler geliyor.

Size islami ögretmiyorlar cünkü dinden cikmanizi istemiyorlar.

0|0
    0|0
  • Ben 11 yaşımda Kuran- ı Kerim' i okumayı öğrendim. 13 yaşımda ise tecvidli okumayı öğrendim. 2 senedir de şamizm' e inanıyorum.

0|0
    0|0
  • dini öğrenmek istiyorum diyosan bu sitedekilere sormayarak başlayabilirsiniz. olmadı ben hafiz gibiyim

0|1
    0|0
    • nerden başlamam gerektiğin bilmediğimden dolayı yardımcı cevaplar verenlerde oluyor..

• sor söyleyim

• öncelikle Kur'an okumalısın. neden? çünkü hareketin asıl mekanizması onda. mesela geçenlerde bir örnek geçiyordu Kur'an'da. onun ne demek istediğini anlamak için tefsire, fıkha, siyere bakmak durumunda kaldık. ve gerçekten de birçok bilgiye ulaştık.

0|0
    0|0
    • kuranın Türkçe mealinin geniş bir kitabı yok mu biraz Türkçe mealini bile okurken zorlanıyorum

• elmalılıdan ziyade İslamoğlu'nunkini okumanı tavsiye ederim eğer geniş açıklamalı istiyorsan.

• teşekkür ederim öyle yapacağım .

• bilgiyi sakala endekslemeyecek kdar bilgiliyim.bizi dinle sömürmeye çalışanların safsatalarına kanmayacak kadar dindarım hamdolsun...

0|0
    0|0
  • okullarda dini dersler çoğaltılınca karşı çıkan çok bu ülkede. dindar olmayı yobazlık gören çok bu ülkede. o yüzden çoğu ön yargılı bakıyor dindarlığa

0|0
    0|0
  • ilmihal ile başla

0|0
    0|0
    • koyun psikolojisi araştırma gereği duyanların çoğu ateist olmuş eski müslümanlardır zaten

• Ne öğrenmek istiyorsan söyle cevplayak

ataistler bilgi sahibi değil bilgisizlik sahibi bizim,dinimiz hakkında işine geldikleri gibi yorumluyolar sakın inanma

0|0
    0|1
    • Örnek olarak sen bu Hadisi nasil algilarsin .

“Peygamber bir gecede dokuz hanimiyla ayri ayri cinsel iliski kurardi” ( Buhari, MuhtasanTeci�d-i Sarih, hadis no: 192.)

• diyecek bir yorumum yok

• tüm bilgi bende canımss :))

0|0
    0|0
  • en azından temel bilgileri öğrenmek gerekiyor. herşeyi ayrıntısıyla bilmek insanı iyi müslüman yapmaz. bilgi ayrı, inanç ayrı. islamı çok iyi bilen ateist olmaktansa cahil bir Müslüman olmak evladır evladım.

0|0
    0|0
    • yeterli bir bilgi birikimine sahip olmam yeterli

• aynen. günlük yaşayış ile ilgili ve belki nadir de olsa karşılaşacak olduğun konuları öğrenmek gerekir. mümkün olduğunca internetten bakma. namaz kılan tanıdıklarına sormak daha iyidir.

• çünkü ateistler bile dini konular hakkında yazıp çiziyor. din i konular akıla zekaya bakmaz. imana bakar. onu da Allah dilediğine verir.

• Aleviyim daha doğrusu alevi bir soyum var ama aleviliği araştıracağım insan kendi dinini bilmeli

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ateist insanların düşünce yapıları gelişmiş sorgulayan öğrenen insanlardır dindarlar hepsi için demiyorum bir çoğu sadece inanırlar inandığı dine dair pek bir şey bilmez bir nevi ataların dinini kabul eder ama ne derece uygular soru işareti olarak kalır

0|0
    0|0
  • Müslümanlık, Hristiyanlık, Yahudilik.. Bütün büyük dinler hakkında kapsamlı bilgiye sahip olmak istiyorum. Yani, bir din alimi kadar olmasa da araştırıyorum dinimi, müslümanlığı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...