Türkçeyi sonradan öğrenen biri,Bir Türkten daha iyi Türkçe konuşabilir mi?

sizce bu mümkün mü?

0|0
6|7

En İyi Kız Görüşü

• Kendi kültürünü de yansıtacağı için hala bir türk olmadığı anlaşılır seviyede kalır.

Bilimsel araştırmalar 14 yaşından sonra edinilen dilin kalıcı olmadığı ve yeterli düzeye gelmediğini söylüyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ana diline bağlı mesela bir Fransız zorlasa bile aksanı belli olur. Türkçeyi sonradan öğrenen biri bir Türk'ten daha iyi konuşur mu orası tartışılır kaldı ki Türkler bile kendi diline hakim olamıyorlar zaman zaman :) yani olmuyor be kardeşim illa ki belli olur. Mesela bizim tanıdığımız bir adam var Türkçeyi anlıyor konuşuyor falan ama konuştuğu zaman yine de aksanlı konuşuyor adam.

0|1
    0|0
    • 6 gün geçmiş soralı.Nasıl gördün soruyu acaba?

• Sorma çok aradım çok uğraştım bu soruyu bulmak için ah neler çektim bir bilsen başıma neler geldi. Te Allah'ım ana sayfada çıktı ben de cevap verdim işte

• ok ok tamam:)

• Elbette. Dili sonradan öğrenenler daha düzgün konuşuyor hatta. Biraz aksan olsa da cümle kurulumu falan nizami oluyor.

0|0
    0|0
  • evet. bu konuda benden daha iyi bir ornek dusunemiyorum hatta. herkesi kolayca turk olduguma inandirabilirim. azerbaycanli olduguma inanmayanlar, dikkat cekmek icin azerbaycanliyim dedigimi iddaa edenler bile var

0|0
    0|0
    • azerbaycan normal ya.Ben kuzey afrikalıyım ve bu soruyu kendim için sordum. yabancı olduğuma da inanmıyorlar)

• sana cifte helal olsun

• sağol:)

• evet.

0|0
    0|0
  • turkce aksanı basıt 2 seneye şakar :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Çoğusundan iyi konuşurlar..

1|1
    0|0
  • kelimelere anlam yükleme,mecazlara alışma,eş anlamlı kelimeler vs vs yıllardır Türkçe ile içiçe yaşamış biri ne kadar kötü konuşursa konuşsun iş manaya gelince sonradan öğrenene göre daha iyi konumdadır

0|0
    0|0
  • Neden konuşamasın ? Tamam Türkçe zordur ama kelime dağarcığını sürekli geliştirirse bizden de iyi konuşabilir.

0|0
    0|0
  • Mümkün'dür..

0|0
    0|0
  • Amcamin esi babamdan daha iyi konusuyor.Cok degisik kelimeler biliyor,degisik bir kadin.

0|0
    0|0
  • sonrdan öğrenen biri daha iyi bile konuşabilir, mümkündür şive bilmez cünkü.(etrafında düzgün konuşan varsa)

0|0
    0|0
  • olurmu öyle sey olmaz bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...