Atatürk sayesinde yapılan yenilikler ülkemizde insan haklarının gelişimini nasıl etkilemiştir?

Atatürk sayesinde yapılan yenilikler ülkemizde insan haklarının gelişimini nasıl etkilemiştir

0|0
0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Insanlar Din degistiriyor ya da Islama inanmiyor diye kafalari kesilmiyor.

Kadinlarin haklari var ve tek yapabilecek seyler Evlenip cocuk yapmak degil.

Kadinlar, erkeklerlen esittir. Bunun icinde secme ve secilme hakki okuma hakki ve diger.

Kadina karsi siddet yasaklanmistir.

Insanlar ibadetinde ve Dini konusunda özgür birakilmistir.

Ve böyle devam.

0|2
    1|2
    • Adamsın ;)

• Turtoise2 biraz ağır ol ve osmanlı tarihini oku . Sırf cami yapmadılar tüm dinlere saygısı vardı hiç bir fatih sultanın hayatını okumadın

• Tarihi okudum ben. Osmanlinin Gayrimüslümanlara "Saygi" dedigin sey saygidan fazla Politikadi.

Müslümanlar vergi ödemezken Gayrimüslümanlar vergi ödüyordu.

Kisaca Osmanlinin kasasini Gayrimüslümanlar dolduruyordu. Bunun üzeri Padisha ailesi bircok Gayrimüslümanlari asagliyici kanunlar cikartiyordu.

• böyle yenilik olmaz olsun..insan hakkından söz dahi edilemez ..bir milletin kültürünü, dinini, dilini değiştirmek yenilik değil gericiliktir.

1|1
    0|2
    • Alfaba ama Dil degil. Farki görmüyorsun sanirim. Hangi halk cahil birakildi ? Ulan Osmanlida 600 sene boyunca ortalama 5% Okuma yazma bilyiordu.

ama siz cakma Osmanli torunlari Osmanli bize 600 sene boyunca Okuma yazma ögretmedi demiyorsunuz.

Latin alfabesi geldi ve 15 sene icinde okuma yazma orani 5% den 25% cikti.

Hnai kadin haklari. Tek hedefleir tek VERILMIS hedefleri Evlenip cocuk yapmakti, ortalama bir kadinin hayati budu.

Senin gibi kadinlari köle yapmak isteyenlerin isine yariyor tab

• Turistler gelip Hristiyanlardan ve yunanlardan kalma eserleri görmeyi geliyorlar. 600 sene Osmanli Tarihinde Camiden haric ne yaptir ?

Osmanlinin ne Kültürel zenginligi oldu ?

• Yikilan birsey olmadi. Buda Atatürk ve Cumhurriyet üzeri baska bir yalan. Cumhurriyetlen beraber bu topraklara Egitim ve Medeniyet geldi.

600 sene boyunca iktidarda kalsinlar diye halkini cahil ve kültürsüz birakan Osmanli gibi degil.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...