Türkler Tarihi,geçmişi olarak dünya tarihinde milletler bazında kaçıncı sıraya koyarsınız?

Türkler Tarihi,geçmişi olarak dünya tarihinde milletler bazında kaçıncı sıraya koyarsınız?Tarihi bilgisi iyi olan arkadaşlar sizinde yorumlarınızı bekliyorum..

• 1.sıraya koyarım.
    100% (2)100% (5)100% (7)Oy Ver
  • 2.sıraya koyarım.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • 3.sıraya koyarım.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • 4.sıraya koyarım.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Diğer
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• İlk olarak arapların hitit asur elam babil akad mezepotamya anadolu savaşları fenike kartage(libya)kolonisi hannibalin roma kuşatması ünlüdür.Endlus emevi devletinin kuruluşu Tarık bin ziyadın gemileri yakması vs.İkinci olarak Attilanın Romayı kuşatması avrupa istitalsı önemlidir.Bugün ispanya bağımsızlık mücadelesi veren eta hun türklerinin orta asyadan gönderdiği avar türkleridir.memluklerin moğolların gözü dönmüş efsanevi ordularının tamamına yakınını aynu calud savaşında yok etmesi ve destan yazması.Birinci viyana kuşatmasında savaşmadan kalbi duran alman askerleri vs.Türklerin ki saymakla bitmez ama her milletin övülecek yanı var.Afganların dağlar gibi gelen rus komilizm ordularını küçüçük haliyle yok etmesi ve çöküşlerine sebep olması.zamanında ruslardan önce işgal etmeye kalkan ingizlizlerin bütün ordusundan sadece bir subayın hindistana kaçarak canını zor kurtarması.ve şuanda halen savaşıyorlar.en az 90 yıldır savaş içinde afgan halkı.son olarak saddam hüseyinin iranı işgale kalkması kuveyti sabah girip ikindiye kalmadan alması.Alman Nasyonalist Hitlerin çılgın ordusu.Japonların ölüm yeminli hava kuvvetleri.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 8

• türküm ve aynı zamanda bir tarihçi olarak ve objektif bakarak şunu söylerim: dünyaya türkler kadar damga vuran bir millet yoktur. dünya da en çok devlet ve imparatorluk kuran millet biziz.

1|1
    0|0
  • hitler zamanında şunu söylemiş '' hiçbir zaman türklere karşı savaş açmayın.. eğer açacaksanız da bütün türkleri öldürmek zorundasındır.. eğer bir tane bile türk kalırsa o büyür gelşir ordu kurar ve gelip intikamını alır..'' sanırım yeterince aydınlatıcı olmuştur

0|2
    0|0
  • Türküm biz birinciyiz HÜÜÜLLÖÖÖ. Sen burada simdi tarafsiz ve akilli bir sonuc mu bekliyorsun ?

Birisi 2. 3. ya da 4. sira dese ona sen Vatan hainisin, nebicim Türksün diye laflar atacaklar.

Neyse. Cogu kisi Egitimsiz oldugu icin Türk Tarihi dedin mi aklina Osmanli geliyor.

Cogu kisinin bilmedigi Türkler Osmanlidan öncede bir büyük milleti.

Ben kedim Bizansi, Osmanlidan Tercih ederim cünkü Bizans Sanata ve bilime daha fazla deger veriyordu.

Neyse Türkler herzaman büyük basarilar gösterdi Ortacagda olsun, Cumhurriyetin kurulus döneminde olsun.

Ben 4. ve 3. Sira arasi takildim. Türklerden önce Asyada Cinler geliyor tabiki bide Antik yunanlar ve Romalar.

0|0
    0|0

• 1.sıra

1|0
    0|0
  • Siralama yapmak yanlis olur.

0|0
    0|0
  • 4. sıra olsun madem..

0|0
    0|0
  • ilk sıraya koyarım net.