Yeni bir dil öğrenmeyi seven var mı?

Arkadaşlar böyle yeni dil öğrenmeye ilginiz var mıdır? Ya da öğrenmenin dışında sevdiğiniz diller var mı? Benim değişik dillere özel bir tutkum var mesela birkaç ay önce izlediğim bir diziyle Danca nın çok güzel bir dil olduğunu farkettim.

0|0
9|18

En İyi Erkek Görüşü

• Dile çok merakım var severim her türlü

1|0
    0|0
    • Kesinlikle sözellikle alakalı bişi olsa gerek :)

• bir de yabancı dil özürlü gibi geliyor bana bizim milletimiz bütün millet o kadar eğitim görmesine rağmen iki kelimeyi bir araya getirip ing konuşmaktan aciz

• fazla milliyetçiyiz hemen tepki veriyorlar neden onlar Türkçe öğrenmiyor falan şeklinde :)

Erkekler Ne Diyor 17

• Var tabi. Hatta en iyi bu alanda iyiyim diyebilirim. Matematiğe kafam basmaz ama iş dil öğrenmeye gelince hırsla, şevkle, acayip bir şekilde severek öğreniyorum. İngilizcemi üst seviyelere yaklaştırdım. Lisede hazırlıkta Almanca öğrenmiştim devam etseydim o da iyi derece de olurdu, hoş biraz üstüne düşsem yine olur. Temel var çünkü ve duyduğum zaman hala bazı şeyleri anlayabiliyorum. Ama şimdiki hedefim İtalyanca...

1|0
    0|0
  • ingilizce

1|0
    0|0
  • telaffuz problemim var.DDD

1|0
    0|0
  • espanol.

1|0
    0|0
  • yeni diller değil de eski diller olabilir mısırdaki hiyeroglifleri mayaların yazdığı yazıları orta asyadaki balbal yaşlarını yeni seyanıtlarındaki yazıları ve ibranice (yeryüzündeki en eski dil ) öğrenmek isterdim özellikle eski insanların arasında nasıl bi geyik war :D

1|0
    0|0
  • Antik dilleri araştırmayı seviyorum... Şuan Bizans Yunancasına çok merakım var. Klasik Yunanca bildiğim için basitte geliyor.

Yabancı filolog ve tarihçilerin "Old Anatolian Turkic" diye sınıflandırdığı eski anadolu Türkçesi de ilgi alanıma giriyor.

1|0
    0|0
  • İyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca konuşabiliyorum; bir ara İspanyolca'ya merak salmıştım Peru'lu bir arkadaşım öğretiyordu yavaş yavaş.Ama temellerden öteye gitmedi malesef.

Not:Işıma sayılmaz ^^

1|0
    0|0
  • bitanesini zar zor öğrendik :s istemekle bitse iyi

0|0
    1|0
  • kim istemezki güzel bişe :)

1|0
    0|0
  • rusça ve arapça öğrenmek isterdim

1|0
    0|0
  • Bir tanesini öğrenebilsem sıradakiler bakacağım :D

1|0
    0|0
  • Rusça ve ibraniceye ilgim var, sarkozye iki çift laf içinde domuzca öğrenecem

1|0
    0|0
  • yeterince dil biliyorum fazlasina gerek yok

1|0
    0|0
  • ispanyolcayı seviyorum ama sadece kendi dilim var :)

1|0
    0|0
  • türkçeyi zor konuşuyom

ne dilinden bahsediyon sen

0|0
    0|0
  • severim bir ara ispanyolcayla ilgiliydim böyle hobi gibi

0|0
    0|0
  • ben dil öğrenmeyi çok severim 7 tane dil biliyorum

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 9

• farklı dilleri öğrenmek hoşuma gidiyor.Fransızca,Latince en çok merak ettiğim diller.ileri de bir kaç tane yabancı dil öğrenmeyi düşünüyorum,zorunlu olmadığı için eğlenceli olacak gibi geliyor

1|0
    0|0
    • evet öyle ders olarak veya mecburiyet olarak algılayınca hiç çekilmez ben hobi olarak görüyorum dil öğrenmeyi keyifli oluyor :)

• bende hobi olarak düşününce eğlenceli geliyor kitap okuyarak film izleyerek öğrenmek en iyisi gibi :)

• evet sözlerini takip ederek müzik dinlemek falan da eğlenceli hem kelime öğreniyorsun bir sürü hemde sevdiğin müziği dinliyorsun seviyorum ben :)

• Ben öğrenmek isterimde öğreneiyorum malesef

1|0
    0|0
  • Ben çok seviyorum.Çoğu dili az da olsa öğrenmek istiyorum.Arada girişimlerim de oldu

1|0
    0|0
  • Dil öğrenmeye hiç doymuyorum. Üniversite bitene kadar en az 5 dili akıcı konuşmak isterim. Şimdiki hedeflerim de İtalyanca ve Rusça:)

1|0
    0|0
  • Dil ogrenmek istiyorum ingilizce ve italyanca dersleri aliyorum ama kas kafam bi turlu ogrenemiyor .:(

1|0
    0|0
    • Ya öğrenmesine öğrenilirde konuşucak biri olmayınca pratik yapamıyınca konuşulamıyor.

• evet ben bir ara livemocha diye bir siteye üye oldum çok güzel yabancılarla falan konuşuyodum sonra malesef Türkler kız tavlama sitesine çevirdi orayı kullanmıyorum artık.

• ahahah :)))))

• benım ıngılızceyı bı sene ıcınde şakımam lazım resmen:Dama fransızca da kulaga hoş gelıyor:D

1|0
    0|0
    • Fransızca telafuzu zor sanki yoksa bende çok beğeniyorum.

• katılıyorum kaç senelerdir ingilizce öğreniyorum ama konuşucak biri olmayınca işe yaramıyor.

• konusacak bırı ay yanımda olacak ama oda turkce sevıyor bakalım:D

• eğlenceli kesinlikle ama vakit ayırmıyorum hiç .S

0|0
    0|0
  • sırf bu yüzden italyanca öğrendim ben.

1|1
    0|0
    • Gerçekten mi konuşabiliyor musun böyle takır takır :)

• ingilizce için pratik yapma şansı daha çok aslında, aman sıkı tut:)

• konuşucak kimse bulamıyorum işte elimden geldiği kadar üstünde duruyorum ama :)

• benimde var bi ara italyancaya merak salmıştım zaten iyi derecede ingilizce biliyorum almancada biraz var bi dili öğrenince diğerleri çok kolay öğreniliyo

1|0
    0|0
Yükleniyor...