Çok düşünmemek için napmak gerek?

eskileri düşünmekten kendimi alamıyorum neden böyle neden şöyle kendimi çok yargılıyorum neden böyle salaklıklar yaptım. diye. böyle olmasaydı şöyle olurdu şöyle yapsaydım bir sorunun cevabını bulana dek düşünüyorum. detaylıca. anlayamadığım çok şey var çok karmaşıklar yaşadım. nedir açıkla diyeceksiniz ama uzun bir paylasımda bulunmustum acıklamıstım kimse tatmin edici cevap verememişti. ASIL SORUM ŞU ÇOK DÜŞÜNMEMEK İÇİN NAPABİLİRİM ?

1|0
11|28

En İyi Erkek Görüşü

• Eski yaşadıklarını önemsemiyorsan , bundan sonra yaşayacaklarının da bir önemi yok demektir.

İnsanı insan yapan anılarıdır , karakterini şekillendirir, seni diğerlerinden ayırır.

Bundan sonra yapacaklarına ışık tutar.

Geçmişini unutmaya değil , bunlardan bir sonuç çıkarmaya çalış.

Ama şöyle olsaydı böyle olmasaydı çıkmazında yardımcı olabilirim.

Şahsen benim de hatalarım oldu evet, hemde büyük etkileri olanlardan.

Ne mi yaptım ?

Benim seçimimdi , seçimlerime saygı duyuyorum ve sonuçlarını yaşıyorum dedim , geçtim.

Kendi kararlarına saygı duy biraz, hayat test değil ki seçeneklerden sadece biri doğru olsun ve önceden soruya çalışma imkanın olsun.

Şıksız , cevapsız sorular bile var, altına yine cevap yazdığın..

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Peki.

Aklındaki soruları listele bakalım kafanda. Her bir soruya cevap ver.

Cevabı bilmiyor musun? Belki birden fazla cevabı vardır.

Her sorunun cevaplarını ihtimaller dahilinde masaya yatır, mesela şu olayda şöyle olmuştu, nedeni 4 ihtimal olabilir gibi.

Düşün, derinlere dal, Baştan aşağı gözden geçir.

Hepsi şimdi kafanda cevabı net olmayan ihtimaller dizisi sorulardan ibaret.

Hepsinin sonunda asıl nokta şudur.

-Sen bugün buradasın ve bu soruyu soruyorsun kendine. Bugün bir eğitim görüyor, bir yaşam, belirli bir aile kültürü içerisindesin. Bir arkadaş ortamın var. Hepsinin ortasında sen varsın ve senin gelgitli istek, beklentilerinden oluşan bir takım diziler.

Sonra o sıkıntının içine gömül. Sonra da tek sorgulayacağın şey şu olsun, ne kadar sıkılabilirsin ki, nereye kadar sıkılabilirsin.

Onlarla beraber şunu da sorgula, senin bu kadar sıkılmana neden olan nedir?

Başarısızlıklar, kayıplar. Bunları nelere bağlıyorsun onu sorgula.

Yalnızlığın, istediklerinin anında gerçekleşmemesi. Bunların gerçekliğini ve sürekliliğini sorgula.

Günlük eğlenceli aktiviteler ile illa ki kafanı meşgul edip bugünü geçiştirebilirsin. Fakat geniş zamanda daha fazlasını yapman gerekiyor. Aksi takdirde sıkıntına ancak maske giydirmiş olacaksın.

cut.

0|0
    0|0
  • olmuşla ölmüşe çağre yok derler dostum ama malesef geçmişte yaşadığımız olumsuz durumlar günümüzde aklımıza geldikçe bizi üzmeye devam eder bunu tam tersi olarakda geçmişte yaşadığımız güzel anılarımızın bu güne bir karı yoktur hatta o günleri özler keşke ozamanlarda olsam deriz düşünmeyi bırakmak istiyorsan ilkbaşta kullanıyorsan uyuşturucudan ve alkolden uzak dur derim ikincisi güzel bir cinsel birliktelik çok işe yarar stresi gerginliği alır düşünmez anı yaşarsın ayrıca kendine hobiler edinebilirsin

0|0
    0|0
  • kafanı dağıtmaya çalış. spora git. kursa kayıt ol. kafanı dağıtacak ne varsa onu yap. bir süre sonra bunlardan kurtulursun. ayrıca bir sırdaşın varsa dertleş. konuşmak iyi gelir. bir söz var ya : acılar paylaşılınca azalır sevinçler paylaşılınca çoğalır.

kısaca sevdiğin şeyleri yap. eğer halen sorunyaşıyorsan, çok geç olmadan bir uzman yardımına başvur.

0|1
    0|0
  • düşünmek stresten geliyor bir olay yüzünden ve stres sonucu panik ataklık oluyor.

diyelim bir olaymı oldu düşünmeyemi başladın hemen şunu yap o anki olayı başka yöne cevir nasıl mı birisiyle sohbet et ve ona anlat anlat anlat sende ondan ne var hepsini dök ve içini rahatlat ve birden konuyu kes başka konuyu ac ancak böyle yapabilirisn.

0|1
    0|0
  • Çok düşünmek sorun değil, geçmişe takılıp hasta olmak veya bugünü ıskalamak sorun . Bence senin sorunun hayatı doğru yaşayanamak ve hayatı yanlış anlamak. Şöyle: insan hayatı boyunca başına iyi veya kötü şeyler gelebilir. Hiç kimsenin hayatı mükemmel değildir ve kimse hata yapmaz değildir. Sen de hata yapmış olabilirsin, hatanı kabul et, ve ders çıkar ve bir daga yapmamak için kendini güncelle, sonra önümüzdeki maçlara bak. Geçmişe takıp kalmak bir hastalık, boşver, olan olmuş, kendine yeni bir hayat kur. Işine gücüne bak, tatile çık. Yoğun bir çalışma hayatın oldun bir şeyin kalmaz

0|0
    0|0
  • Geçmişi düşünerek bugüne zarar veriyorsun.Geleceği düşünürken de bugünü hiçe sayıyorsun. Düşünmemek için galiba biraz kafaya takmamak gerek. Eğlenceli işler yapmaya çalış. Geçmişi düşünme artık.Çünkü geçmiş diye bir şey yok. Geride kalmış bişey. Her zaman anı yaşamalı ve ona göre hareket etmelisin.Galiba hayatı süprizlere bırakmak daha mantıklı.

0|0
    0|0
  • sorunun sadece başlığını okudum ve çok özet bir cevap veriyorum; çalış :) yani insan kendini işe güce verince sürekli yoğun olunca özel meseleleri düşünemiyo..

0|0
    0|0
  • aslında düşünmek iyidir...yanlız kalıp düşünmek herzaman iyidir...çok sorunları takmadan geleceğe yönelik düşün bence...

0|0
    0|0
  • iki kişi arasında birşey yaşanıyor ve uyumsuzluktan dolayı bitiyorsa düşünülecek bişey yok demektir sandığın kadar değer görseydin terkedilmezdin zaten

0|0
    0|0
    • şimdi yorum yapabilmeniz için uzunca anlatmam gerekiyorki anlayabilesiniz beni.çok farklı karmaşıklar var arada aşk sevgi yok . tek anlatmak istediğim neden böyle neden şöyle soruları sürekli aklıma takılıyor çok düşünüyorum bir cevabı bulana kadar. rahat etmiyor içim

• ANı yaşa, mutlu ol.

Carpe diem.

0|0
    0|0
  • Bugünü dünde yaşayanlar, yarına hiç bir zaman kavuşamazlar..

0|0
    0|0
  • Yalnız kalmamak lazım.. kıps dsa

0|0
    0|0
  • şarkı dinle link

0|0
    0|0
  • nr1 fm aç yuksek sesle muzik dinle 2 bı hobi bul sürekli onunla ilgilen 3 ev temizliginde annene yardım et aklından uçar gider :D

0|0
    0|0
  • kalsiyum alıyoruz yenı arkadaşlar edin eğlen oooo ben hatalarımı duşunseydım her gece kabuslardan uyuyamazdım aman salla olmuş bıtmış gerı dönuşu yok :))

0|0
    0|0
  • benim gibisin ama eski adı üzerinde yeni şeyleri bari düzgünyapki yarınbunları da düşünme düşünmemen için kendine bir arkadaşbul

0|0
    0|0
  • arkasındaki enkaza bakan önündeki manzaradan mahrum kalır

0|0
    0|0
  • dusunmemek ıcın gıt calıs bısılerle oyalan. kafanı baska seylerle mesgul et

0|0
    0|0
  • -sa/se ile tarih yazılmaz

Tarih -dı/di ile yazılır.

Oldu bitti işte.

Ders çıkar olanlardan ve

Yoluna devam et. ...

0|0
    0|0
  • Bence düşünmeye devam et Sorgula yargıla ve suçla olgunlaşmak böyle bir şey

0|0
    0|0
  • başka şeylere yoğunlaşmak gerek

0|0
    0|0
  • aslında çok düşünmüyorsun bence hiç düşünmüyorsun

0|0
    0|0
  • Deprosyon belirtileri , sucluluk duygusu vs. çözüm psikolog psikiyatri . Allah yardımcın olsun

0|1
    0|0
  • düşünecek şeyleri yaşamamak ileriyi düşünmek

0|0
    0|0
  • Sürekli başka şeylerle meşgul olmak lazım

0|0
    0|0
  • gezebilirsin uyuyabilirsin çalışabilirsin ben öyle yapıyorum

0|0
    0|0
  • Alkolllll al biraz rahatlarsin :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Senin sorunun çok düşünememek dedğil kitap önericem istersen oku

HATALI ALANLARIMIZ

0|0
    0|0
  • yaşarken anılarında bir boşluk olmalı.yani yapamadığın söyleyemediğin ya da olmaması gereken bişeyi yaptığın için gelip geçen zamana müdahale edemedğin için çok düşünerek o boşluğu doldurmaya çalışıyor olabilirsin.ama geçmiş zaman çokda düşünmeye gerek yok.eksiklerin fazlaların da varsa gelecek zamanda telafi et.tecrübe olsun sana geçmiş zaman.

0|0
    0|0
  • Kız kurslara git nebilim resim müzik tiyatro kitap oku bide kendini yermekten vazgeç her hata yapan salak olmuyo sadece yaşayıp görmen gerekiyomuş bunları sende yaşamıssn ne yaşadığını tam olarak bilmiyorum ama geçmişe takılmak sana fayda sağlamaz ama gemişinide unut demiyorum sadece ikisi arasında dengeyi sağlamaya çalış

0|0
    0|0
  • örgü örmeyi dene hem beyni çalıştırıyor hemde aklını düşüncelerden uzak tutuyor bunun dışında sevdiğin hobiler bul geçmişini affet ve mutlaka spor yap mutlu olmaya ihtiyacın var endorfin salgılar sorunlarını unutturur

0|0
    0|0
  • Sal gitsin herşeyi *-*

0|0
    0|0
  • ben her gece ıcıyorum mesalaa dusunmemek ıcın =)

0|0
    0|0
  • Çok sıkı şekilde çalışmak gerek.

0|0
    0|0
  • takmayınca sorun olmuyo salla

0|0
    0|0
  • Haydi sarki soyle

0|0
    0|0
    • cok yardımcı oldun :D:D:D

• Ya dusun insanlar neler yasiyo ne hatalar yapiliyo ama oralardan da cok iyi yerlere gelebiliyolar. Onemli olan guclu olmak. Ve guclu oldugundaki o cool gorunusunu dusun. İstersen stil degisikligi yap. Gecmis gecmiste kalmis git komedi filmi izle ve bir seyleri basar kendinle gurur duy. İste oyle... ve en sonunda sarki soyle :D

• Bu durum bende de var çözüm bulamadım henüz fakat uyumak kısa bir süreliğine unutturuyor

0|0
    0|0
  • gamsız olacaksın.

0|0
    0|1
Yükleniyor...