Avcılık spor mu? katliam mı?

avcılık, sizce bir spor mudur yoksa hayvan katliamı mıdır? (avcılık genellikle erkeklerin tekelinde görünsede son yıllarda bayanlarda bu alanda boy göstermeye başladı aramızda bayan avcı arkadaşlarımız var mı? )

Güncellemeler:
avcılık yerine stres atmak için trap ve skeet atışları ya da tek kurşun atışlarıda yapılabilir diye düşünüyorum. siz ne dersiniz bu konuda?

0|0
89

En İyi Erkek Görüşü

• Annem terliğiyle evde beni avlar o yüzden avcılığa karşıyım !

0|0
    0|0
    • annenin bayaa bir pratiği var demek... öyle acemi atıcılardan değil anladığım kadarıyla. :) :) :)

• Yüksek lisansı var bu konuda :D darbeli atar

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 8

• Bir canlının yaşamına mal olacak avcılık aktivitesi eğer keyif için yapılıyorsa bu spor falan değil düpedüz KATLİAMdır.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle katliamdır. Birileri rahatlasın diye hayvanlar öldürülemez.

0|0
    0|0
  • Ben avcılıkla ilgileniyorum ve katliam olarak görmüyorum. Eğer katliam olsaydı kasaplar çoktan seri katile dönmüştü.

0|2
    2|0
    • Kasaplar hayvan avlamıyor :) :) :)

hem kasaplara gelen hayvanlarda avlanmıyor kesiliyor .

• avcılık bir spormudur ve neden spordur?

• Ben spor olarak da gördüğümü söylemedim. Ama katliam olduğunu düşünmüyorum. Bıldırcın avlarsın, zıpkınla balık avlarsın, yaban tavşanı geyik avlarsın, zarar veriyor diye domuz avlarsın ama sen git nesli tükenmekte olan bir hayvanı öldür bu kesinlikle bir katliam bence

• katliam tabikide o günahsız hayvanları vurarak egolarını tatmin etmeye çalışan bir grup aşşağılık insnalardır avcılar.ben küçüklüğümden beri evimin duvarındaki böceği bile öldürememişimdir gerçi annesi babası beni yemeğe gelir diye korkuyorum biraz o yüzden ama yinede yazık bee

0|0
    0|0
  • İnsanların spor dedikleri avcılığı diyenlerin üstünde kullanmak isterdim

0|0
    0|0
    • hıımmmm.. bu olaya bayaa bir tepkilisin.

• İnsanlar yaşadığı zaman anlar

• düşünsene, bir tavşan almış eline yarı otomatik av tüfeğini piknikte ailenizleyken sizi tek tek öldürmeye başlıyor... biraz fantazi oldu ama.. örnek işte.

• Yapan kişiye, avlanan hayvana bağlıdır. Eğer türü tehlikede olan bir hayvan avlanıyorsa katliamdır.

1|1
    0|0
  • Avcılık spor değildir

0|0
    0|0
  • Avcılık spor değil katliamdır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• kanunların belirlediği ve sadece ihtiyaç kadar olmak şartı ile spordur bunu dışşındaki hangi şart olursa olsyun katliamdır. buna balıkçılıkda dahildir.

0|0
    0|0
  • 1866 winchester tufek cok hosuma gider yalniz bir proplem var o kadar etkili ve uzun menzilli ki suikast silahi olarak geciyor :(

0|0
    0|0
  • ben hergün 30 km bisiklet sürüyorum o adam sadece tetiğe basıyo sence hangisi spor ?

2|0
    0|0
    • senin yaptığın gerçekten spor. ama avcı olan arkadaşlarım var onlara da sordum bunu, yani bu bir spormudur diye onlarda evet bu bir spordur dediler, nasıl bir spor diye ekledim verilen cevap; doğayla iç içe olup uzun ve heycanlı yürüş şeklinde bir spor olduğunu söylediler.

• valla hocam yapan yapsında bu bir spordur demek bence ne biliyim çok saçma geliyo ayrıca kapan kurup yakalasalar anlarımda o pozisyonda hayvanın hiç bir şansı yok mesela bir ceylan tüfeğe karşı ne yapabilirki ama tuzak kurup yakalarsan anlarım ama tüfekle vurmak bence adil değil ...

• Güçlü güçsüzü ezer ne spor ne katliam.. Adalet

0|0
    0|0
  • Yemek için avlıyorsa spordur, bazı yörelerde bazı zamanlarda ihtiyaçtır. Besin zincirini bozmamız üzerine düzenlemek için gereklidir kimi zaman; ancak televizyonlarda öldürüp dizip fotoğraf çektirmek vs. spordur da diyemem.

0|0
    0|0
  • Avlanan şeyler yeniyorsa katliama girmez bence..

0|0
    0|0
  • avcılık bir spordur hatta milli sporumuz bile diyebiliriz.

0|0
    1|1
  • insanları avlıyolar. hayvanlarla kalsa neyse

0|0
    0|0
Yükleniyor...