Mimarlık ve iç mimarlık..

Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık sizce nasıl yani bir bayan için iş olanakları olarak ben aslında iç mimarlık istiyodum ama cevremde ki herkes mimarlığın daha kapsamlı olduğunu söyledi sizce yani mimarlık ve iç mimarlık hakkında neler biliyosunuz? paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim :)

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• Ben kendim iç mimarlık okuyan biri olarak tavsiye vereyim. İşin daha çok matematik,teknik kısmı ilgini çekiyorsa mimarlık ama tasarım kısmı ilgini çekiyorsa iç mimarlık okumalısın. Her iki bölümde temelde aynı şeyleri görüyor. İç mimarlığın, tv programlarında gördüğün şurada koltuk olsun,perdeler de krem olsun tarzı bir şey olmadığını baştan belirtmek isterim. Her iki bölümde de işin teknik ve tasarımı öğretiliyor. Ama ağırlık verdikleri kısım değişiyor. Her ikisi de bayanlara uygun bir meslek. Umarım ne seçersen seç mutlu olursun :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• hep mimar olma istemiştim gittim mühendislik seçtim...bak yine aklıma geldi...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Merhaba, ben de mimar olmak istiyorum. Böyle bir soru görünce çok sevindim doğrusu. Sana söyleyeceğim, çevrendekileri çok dinleme. Elini kalbine koy ve iç mimarlık veya mimarlık, bunlardan hangisini istediğine kendin karar ver. :) İleride bu mesleği yapacak olan ailen değil ya, sensin. Ben de mesela hala karar veremedim daha. Mimarlık istiyorum, orası kesin. Mimarlık bir bayan için oldukça harika bir meslek. Mimarlık için iyi bir çizim yeteneği gerekiyor. İstersen her şeyin üstünden gelirsin, çizimini de geliştirirsin. Her ne olursa olsun kendine büyük bir güvenin, saygınlığın olsun. Ne olursa olsun, hiç bir zaman yılma. Biliyorsun ki başarılı olursan, çok iyi bir maddi duruma sahip olursun. Çevrenin özellikle, geniş olması gerekiyor. Ailenin de çevresi varsa, sana yardımcı olur. Hiç bir zaman, hiç kimseye kendini ezdirme. Ben gecelere kadar oturup, mimarlık araştırdığımı bilirim. :) Bende senin gibiyim, mimar olmak istiyorum. İnşallah başarılı mimarlar oluruz diyeyim. :)

0|0
    0|0
    • İnşallah :) mimarlıkta okuduğun üniversite de önemli ben ktü istiyorum ama zor gibi :)

• bence mimarlık seç :) iç mimarlığa dair şeyler de öğreniyorsun :) zaten çok fazla ortak ders alıyorlar :) mimarlığın çalışma alanı daha geniş :)

1|0
    0|0
  • mimarlık kpss daha avantajlı .bence seçme imkanın yeteneğin varsa onun seç

1|0
    0|0
  • ben mimarlık okuyorum bence kesinlikle mimarlık.

0|0
    0|0
    • Hangi üniversitede okuyosun ?

• Ic mimarlik daha uygun kizlar icin :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...