Irkçılık yapmak istediğimi düşünmeyin, gözlemleriniz neler?

Bir kişinin bir eylemini bütün ırkdaşları için geçerli sayamayız ama genetik kodlar var nesillere geçen. Ya da aldığı kültürü içinde bulunduğu topluluktan alır.. Farklılıklar gösterir elbette. Aldığı eğitimin farkı, kendi öznel düşüncelerindeki farklar vs gibi. genel duruma bakıldığında kendi ırkınız veya diğer ırklar için bir tesbitiniz oldu mu? Genelin çoğunluğunda bulunan özellikler bakımında ele alırsanız ne dersiniz

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlığın genetik kodlama bakımından farklılık gösterdiğini kim inkar edebilir ? zaman içinde kültürel ve etnik sebeplerin etkisiyle farklılaşmış olmuyor muyuz?. Irklar bakımından sınıflama yapmayı ırkçılık olarak nitelendirmek, kişiler veya toplumların benliklerini açıkça ortaya koyamamalarından daha kötü olabilir mi? Hiç sanmıyorum. Almanlar mavi gözlüdür önermesi de ırkçılık o zaman.

1|0
    0|1
    • Ben özellikle yazdım aslında çünkü senin gibi anlamamışlar var bu olayı, başka yöne çekilebilirdi. Baştan kavgaların önünü kesmek amacındaydım

• iyi olur, umarım unutmam.

• Dilersen ekleyebilirsin.

Erkekler Ne Diyor 10

• Bu durumu genel açıdan değerlendirmek bence bir hayli güç Herkes ne kadar aksini iddia etse ve bana sinirlense de bu bir gerçek ki Türk olma ihtimalimiz bir hayli düşük. Çünkü birincisi gerçek Türklere hiç benzemiyoruz ve ikincisi eğer Osmanlı'dan geliyorsak da başka bir milletten olmamız oldukça kuvvetli bir ihtimal. Çünkü Osmanlı 87,5 milletten oluşan bir imparatorluktu. Bu nedenle genel anlamda bir değerlendirme yapamam fakat kendi kökenime ilişkin yaptığım bir araştırmayı aktarayım size. Ben aslen Rizeli'yim ancak beni köyümün bulunduğu bölgenin eski ismi yabancı bir isim ve Meryem Ana anlamına geliyor. Daha önce yaşayanlara baktığımda ise hep Rum ve Ermeni insanların olduğunu gördüm. 19. yüzyılın ortalarına kadar yapabildiğim araştırmada ise Büyük büyük babamın Abdüloğlu olarak anıldığını öğrendim ki bu da Ermeni olması ihtimali içeriyor. 19. yüzyıla kadar araştırma yapabilmemin sebebi ise kökenimin Osmanlı döneminde kaydı tutulan devşirme ya da önemli bir insana dayanmadığı anlamına geliyor. Bundan herhangi bir rahatsızlık ya da sıkıntım yok. Irkçılıktan ben de nefret ederim ve bu nedenle de insanları gözlemlerken kişiliklerini baz alırım. Benim görüşüme göre köken oldukça karışık olduğu için bu açıdan bir değerlendirme yapmadım.

1|0
    0|0
  • Adamlar güneydogudaki illerin hepsini aldı neredeyse. Simdi düsündügümüz zaman biz sadece konusuyoruz bunları arkadas ortamında veya burada falan. Ama onlar calısıyor. En kötü 10 cocuk yapıyorlar. 10 10 derken bundan 2-3 secim sonra bir bdp nin oyları %50 ye falan gelir. Çok açık ve net.

Biz Türkler ne yapıyoruz. Rakı masasında siyaset yapmaya devam. Gerçekler bunlar.

1|1
    1|0
  • İngilterede millet devletçidir devlet katıdır kuralları sabittir kurallar vatandaşın isteğini karşılar bu nedenle edepli saygın bir toplumdur yüzyıllardırda böyle

1|0
    0|0
  • Doğru tespit mesela Türkler Kürtler araplar Yahudiler birde ingilizler olmasa dünya daha güzel olurdu birde su çinliler

0|0
    0|0
    • İnsan ırkı sona ersin dinimiz amin diyosun kısaca

• amerikaya falan git gidebiliyosan. bir gün imkanın olursa

• İlk işim o olacak yurt dışı birdaha da gelmiycem inan ama şimdilik uzak ihtimal

• Güneşin yerine göre alınan ışınlar ve hava şartlarından oluşan vücut tipleri ve renkleri. Bu bence bir ırkçılık değil,cehalettir.

0|0
    0|0
  • ırkcılıga hayır yasasın ku kluk kılık :)

0|0
    0|0
  • çok dilli ve çok kültürlü bir toplumuz gerisi vızzzz

0|0
    0|0
  • ırkçılık güzeldir faydalıdır sen bakma tatlı su hümanistlerine

0|0
    0|0
  • ben sana sonuna kadar katılıyorum.Kızın dibisin.

benim tespitim şunlar.

1-kürtler hain oluyor genel olarak

2.yunanlar eşcinsel oluyor

3.ermeniler ohospu oluyor.

4.fransızlar kalleş,iki yüzlü

kendi ırkınızla evlenin bozulmayın şu dünya Türk ırkı kadar asil bir ırk daha yok.

0|1
    1|1
  • Misal türkler kendilerini o kadar üstün ve zeki görürlerki 1 türk dünyaya bedeldir gibi saçma bir sözleri vardır

2|1
    0|2

Kızlar Ne Diyor 1

• mesela insanlar bu şehirden adam çıkmaz diyor,hiç katılmıyorum bu sözlere çok yanlış kanımca,genellemek ne zaman doğru ki

2|0
    1|0
Yükleniyor...