Celladına aşık olan başka bır toplum var mıdunyada ??

siyaseti pek sevmem ama gercekten merakımdan soruyorum bu soruyu arkadaslar .. gecmıse baktıgınız zaman butun alevı kırımlarını CHP yapmıstır .. tunceli dersim katliamı , maraş alevi kıyımı , 1995 gazi olayları , subat 1982 hafız esad hama kıyımı , butun bunları CHP yapmasına ragmen bugun baktıgımız da ALEVİ kardeslerımızın oy verdıgı tek partı yıne CHP , peki soruyorum sızlere .. CELLADINA AŞIK OLAN BAŞKA BIR TOPLUM var mıDUNYADA ?

0|1
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Celladına aşık olmuşsa bir millet,

İster ezan ister çan dinlet.

İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet,

Müstehaktır ona her türlü zillet.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• chp yi ve tutarsız çizgisini biliyoruz aleviler açısından olaya bakınca kendi dünya görüşlerine yakın başka bir parti yok gibi bu gelecektede değişmmeyecektir zanndderim

0|1
    0|0
  • ne alaka :d

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 8

• öncelikle bir alevi Türkmeni olarak :Tunceli de ölen kürt alevileri umurumda değil,vatana ihanet eden öldürülmeli.gebersin sonuyu diktiklerim bizim adımızı da lekeliyorlar alevi diye.artık kendimi alevi diye değil Türkmen diye tanıtıyorum o kürt alevilerinin yüzünden.kürdün alevisindende-sunnisinden de hayır gelmez.

0|1
    0|1
    • Soru sahibi tam bir karacahil. Tunceli bölücü Kürt derebeyleri yüzünden oldu. Bunun alevilikle bir ilgisi yok. Maraş, Sivas, Gazi katliamlarını sağ görüşlüler yaptı. Yani AKP ve MHP zihniyeti yaptı. Hafız Esad Suriye'nin eski lideridir, CHP ne alaka :)

• sızın gıbı kultur sahıbı olmaktansa ... degıl cahıl karacahıl bıle olmayı tercıh ederım :)

• Ya kötü niyetlisin ya da dediğim gibi karacahilsin. Bu ülkede olan tüm katliamların altında sağcı faşistlerin parmağı var. Elinin altında internet var. Bu katliamları arattır bak karşına kimler çıkıyor.

Al sana kapak: bit.ly/1i8PHUA

Suriye eski lideri Hafız Esad'ı da CHP'li yaptın ya artık sen su katılmamış bir insansısın :))) Durumunu düzelt ve özür dile!

• Sen tam bir karacahilsin. Tunceli bölücü Kürt derebeyleri yüzünden oldu. Bunun alevilikle bir ilgisi yok. Maraş, Sivas, Gazi katliamlarını sağ görüşlüler yaptı. Yani AKP ve MHP zihniyeti yaptı. Hafız Esad Suriye'nin eski lideridir, CHP ne alaka :)

0|0
    0|1
  • bende aynısını soracaktım tum ulkeye etmedıgı kotuluk kalmayan bırı hala nasılda ıktıdar olabılıyor,ben chp lı degılım!

0|0
    0|0
  • Ona bakarsan su an ülkeyi soyup soğana çeviren AKP nasil oluyorda hala ona oy veriliyor? Din'i kullaniyor ama bunu goremiyorlar hadi bunuda aciklayin.

0|0
    0|0
  • Dediğin olaylarda sanki hükümet "bunlar alevi o yüzden katledelim" demiş gibi yazmışsın. Öyle bir şey yok. Daha yeni kurulmuş bir ülkesin, Batılı devletler uzun süre ayakta kalabileceğini düşünmüyor ve bunun için isyancılara destek oluyor. Bütün bu durumlara rağmen isyan edenlere gül falan mı verilmesini bekliyorsun ? Asıl "Çobanına aşık olan bir toplum görmedim" ben mesela...

0|0
    0|0
  • nasil bir narkoz verildiyse bu halka yillardir uyuyor :s :(

1|0
    0|1
    • kendılerı de bılıyor bunu .. ve bu sozu bana soyleyen kısı alevıdır .. komsum kendısı .. bız oyle bı halkız kı dıyor celladına asık olan bır halk .. ben soyumun katılı chp dır bılıyorum ama yıne de chp ye oy verıyorum dıyebılecek kadar acık bır ınsan ..

• Aleviler genelde daha Egitimli ve daha Cumhurryetici olduklari icin tabiki CHP yandaslari.

0|0
    0|0
    • Ve bunlari CHP yaptigini sanmiyorum. Sizin kisma bakarsak Sivas katliaminida solcular yapti.

Alevi nefreti genelde sag muhafazak kisimda var.

• onu ben de anlamıyorum.bu aleviler nasıl chpye veriyor

1|0
    0|0
Yükleniyor...