Cahillik mutlu olmak midir ?

Cahillik mutluluk mu?

Bu konu hakinda göruslerniz neler? Ör : Bir uçurum kenarindaniz dusceniz en iyi arkadaslariniz düşmekten korktuğu için yardim etmedi ama siz kurtuldunuz.Acaba arkadasinizin gerçek yüzünü gördünüz diye sevinirmiydiniz yoksa eskisi gibi olmuyacak diye üzülüp keşke bilmeseydim mi derdiniz?

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• İYİ GÜNLER İYİ EĞLENCELER :) :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Kısacası;

-Cahillik işine geleni bilmekten öte bir şey değildir.

Yani bunu hepimiz yapabiliriz, bende yapabilirim. Kimseyi umursamayız, olduğumuz yerde sayarız, kendini 1 numara görüp rezil ederiz kendimizi, üstüne b.k gibi bir yaşam sürüp o şekilde ölürüz ve hiçbir şey kalmaz geriye.

Mutluluğun sahte halidir, bir insanı tüketen en güzel kanserdir.

cut.

0|0
    0|0
  • Cahillik mutluluktur, ben deneyini yapmadığım halde ne olduğunu bildiğim için yumurta yerken azda olsa tiksiniyorum bir de ders kitabına deneyini koymuşlar kuluçka makinesinde şu kadar beklemiş yumurtayı kesin çıkan civciv embriyosunu inceleyin falan üst dönem yapmıştı zamanında :/

0|0
    0|0
  • amerika da yapılan bir araştrmaya göre insanlar aptallıştıkça mutlu olur. diğer bri tabirle insan ne zaman beynini kullanmayı bırakırsa mutluluğa ulaşır. nedeni ise; düşünen insan bişeylere kafa yorar. bu da onu kısa vadeli mutsuzluğa sürükler. çünkü sürekli bişeyler ile meşgulsün ve kafan bir süre sonra ağrımaya başlar. ama düşünmek uzun vadede mutluluk getirir.

günümüz toplumu da aptallaştırılmaya çalışılıyor. böylece herşey " büyük " dediğimiz kişilerin hoşuna giidyor. çünkü kimse düşünen akıl yürüten araştıran biriyle kapışmak istemez. onun varlığına tahmmül edemez.

bu arada sorunu beğendim :)

0|0
    0|0
  • Gerçek yüzlerini gördüğüm için sevinirdim,

0|0
    0|0
  • görmek daha iyidir, ama mevcut durumu etkilediği için kısa vadede üzülür insan.

evet en mutlu olanlar sığ beyinliler ve çocuklardır

0|0
    0|0
  • Bu örneğin cehalet ile ilgisi olduğunu sanmıyorum...
    Yönetenlere göre öyledir, yönetilenlere göre değil.
    1984'ü okumadıysan tavsiye ederim =)

0|0
    0|0
  • hayat gerçeklerle yaşanmalı

hayallerle süslenmeli,

0|0
    0|0
  • Cehalet mutluluktur, erdemdir diyen adam neyin kafasını yaşıyordu?

0|0
    0|0
  • ben kız akrdeşime hakısızlık ederim bulaşığı o yıkar ben gezerim o evde temizlik yapar ama ben ne kadar kötü oldugumu bildiğimden geceleri azap ğörürüm ama o her zaman mutludur ve der ki hayır hakkımı yemedim ama biliyorum hakkını yediğini..

0|0
    0|0
  • Bi'nevi..

0|0
    0|0
  • çok doğru bir tespit kutlarım...harbiden cahillik mutlu olmaktır kesinlikle

0|0
    0|0
  • cahillik mutluluktur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Şimdi burada cahillik kelime anlamıyla kullanılmış olmuyor. Gerçekliğin bilgisine sahip olmamak, bir aldanış desek yeridir. Gerçeğe yüzünü çevirmek isteyen güçlü olmak ve mutsuzluğa katlanmak zorunda. Çünkü dünya afedersin çok *oktan bir gezegen. Güzel ama bir o kadar pislik dolu. İsteyen pisliği görür, isteyen yüzünü göğe çevirip yalnızca güzel olanı görür. Ben göğe bakmaya çalışırım yapabildiğim kadar, içimin kararmaması için.

0|1
    0|0
    • harikasınız ..ne anlattıgını hemen çözdün olaya bir anlam kattın birde turgut uyardan göge bakma duragıda kattın yazında bana iyi tebrik edeerim.bardan eglenceden elini titip biraz okumaya gelişmeye veren birilerinin oldugunu ğörmek mutlu eder beni.

• hiç alakası yok mutlu olmak insanları sevmekle başlar

0|0
    0|0
  • genel olarak bilgi güçtür. mutlu olmak için cahiliiğin gölgesine saklanmak korkaklık ve aptallıktır bence.

0|0
    0|0
  • cahillik mutlu olduğunu sanmaktır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...