Yaratılış ya da varoluş olayını açıklayabilir misiniz?

Hem ateistler hem inananlar mantıklı cevaplar bekliyorum, ilk soru ateistlere yaratıcı yoksa gördüklerimiz nasıl meydana geldi?

ikinci soru Müslümanlara, kabir azabını en çok çekecek olanlar elbisesine idrar bulaşanlar hadisi şerifini şu şekilde açıklar mısınız? adamın prostatı varsa ne yapsın?

Diğer din mensupları da kayda değer bilgi vereceklerse cevaplasınlar, çevremde genel olarak ya ateist var ya müslüman

0|1
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanoğlu cevabını bulamadığı her sorunun yanıtını, var olmayan bir varlığa bağlama yoluna gidecek kadar aciz mi? 200 yıl önce cevabı olmayan binlerce sorunun cevabı bulundu. 200 yıl sonra da bu soruların cevabı bulunacak abisi. Ama sana ensest ilişkiden kalma bi' cenin olmadığını garanti ederim.

1|1
    1|1
    • garanti etmekten ziyade ispat edebilir misin?

• mantık ne diyor, insan nüfusu giderek çoğalıyor, bu da demektir bundan önce de devamlı artıyordu, bu da demektir ki insanlık tarihi az sayıda insanın üremesinden bu zamana kadar geldi, dini ben de çok sorguladım ama yaratıcının olması olmamasından daha saçma gelmedi bana

• İşte biz buna Evrim diyoruz.

Kızlar Ne Diyor 4

• o hadisi ben duymadım. ama islamda zaten kolaylıklar vardır. senin bahsettiğin özel bir durum. değiştirme imkanı varsa değiştirir yoksa illa bir çözümü ya da kabullenilişi vardır..

nasıl su yoksa teyemmüm alınıyorsa,nasıl hiç islamı bilmeyen öbür tarafta muaf tutuluyorsa bunun da illa bir çözüm yolu vardır.

0|0
    0|0
    • peki insanın yaratılışıyla ilgili bir soru daha soracağım, ibadet etmek insan nefsine zor gelen bir iş, ama günah işlemek insan nefsinin zorladığı bir iş, İslamiyette söylenen insanın tuttuğu orucun kıldığı namazın Allaha faydası da yok zararı da yok kendine faydası var, öyle ise neden insana emredilmiş, hadi emredildi nefse neden zor geliyor?

• Allah a faydası ya da zararı yok doğru. Ama birisi bize bir şeyler hediye ettiğinde nasıl teşekkür ediyorsak bunca verilen şey için de Allah a teşekkür etmenin ne sakıncası olabilir ki ? Teşekkür etmemiz doğal değil mi ?

ibadet zor değil sadece insan vesveseye uğrarsa zor.örnek verecek olursam birisine bir bardak çay doldurup ikram etmeyi sen seviyorsundur diğeri bunu kullanılmak olarak görür. bakış açınla alakalı bu.

• şimdiki maymunlar neden insan olmuyor

0|0
    0|0
    • maymunlar daha önce de insan olmuyorduki

• En çok ben biliyorum deyişinden cehalet akıyo. Sorduğun soru da hiç okuyan birinin sorusu gibi değil.

• siz nereden bileceksiniz bre cahiller. ben feyizli şeyler okuyorum.

• Bende henüz ne olduguma karar veremedim ama bir yaratıcının olduguna inanıyorum

Daha çok şey okumam gerek açıklayabilmem için..

0|0
    0|0
  • ben ateistim ve din işleri yasaklar kurallar çok değişik geliyor gerçekten saçma saçma şeyler ya.

bir tesadüf diyelim :))

0|0
    0|0
    • dünyanın nasıl varolduğunu açıklayabilir misin? din olayında körü körüne inanan biri değilim, akıl çoğu zaman dinin önüne geçiyor benim için ama yaratıcı inanmamak hiç mantık yürütemedim

• Sifir Ateizmde sinifta kaldin. Ben ateist olarak Ateistlerden daha iyi Cevap beklerim.

• bir çok cevap verebilirim ama şu an bir şey söyleyemem :)

Erkekler Ne Diyor 10

• Aradığın cevapları link bu belgeselde bulacaksın zamanı olan herkes izlemeli

0|0
    0|0
  • ayrıntılara takılma derim prostattı idrarını kacırmış vs. eğerki bedenın gerektırdıgı şeyler olsaydı ıcımızdekı ruhun bı manası kalmazdı bence. hadisi şeriflerin hepsini dogru kabul edemeyiz bazıları hurafelerle doludur tıpkı ünlü kişilere mal edilen sözler gibi.

0|0
    0|0
    • Müslüman mısın

• hadi sağlık açısından sorun olunca insan sorumlu tutulamaz diye bir sebep bulabiliriz, ama adam binlerce kişinin canını alıp sadece Müslümanım diye bunun örneği de bangladeşte mi ne vardı, bir kaç ay önce idam edildi, insanın temizlik alışkanlığı yok diye ondan daha çok azap çekecek çok mantıksız geliyor, çoğu ilahiyatçılar da bu konuyu çoğu zaman tartışıyor

• üstadım haklısın. herşeyin bir acıklaması veya sükuneti vardır elbette lakin suriyedeki intihar saldırıları ıraktaki afganıstandaki olaylar bazen benımde kader döngüsünü sorguladıgım oluyor madem kader dıye birsey var öldürülen ınsanların yahut tecavüze ugrayan kız cocugunun ne sucu vardı ya da onun kaderı bumuydu Allah ınsanın kotulugunu neden ıster gibi gibi vb türevler

• Bilmekle inanmak farklı şeyler. Bir halt bilmiyorum, mevcut hikayeye inanmıyorum diyelim.

0|0
    0|0
  • Bir yaratici olmadigi icin yaratilisda yok. Gördüklerimiz sey olarak ne demek istiyorsun ?

Insanlar mi ? Doga mi dünya mi ?

Bunlarin hepsinin Bilimsel aciklamalarini Googlede bulabilirsin.

0|0
    0|0
    • çevremizde gördüğümüz her şey, yaratılış yoksa nasıl var oldu

• Hiçbir insan elindeki bulgularla yaratılısı ve varolusu açıklayamaz. O yüzden en güzeli agnostiklik aga.

0|0
    0|0
  • kabir azabıyla ilgili ayrılıklar var. kimisi var diyor kimisi yok diyor. bana yok diyenlerin yaptıkları açıklamalar daha mantıklı geliyor ama net bişey söyleyemeyecem

0|0
    0|0
  • bir seye inanmak bana gore gereksiz ama tabi arastirmak lazim

0|0
    0|0
  • dostum verebileceğim cok cevap var ama hakkaten su anda havamda değilm be :)

0|0
    0|0
  • peki ya benim gibi her dini işine gelen şekilde kullananlara bir sorun yok mu ?

0|0
    0|0
  • Ateistler bunu açıklasın : Eğer insanlar maymundan geldiyse şimdiki maymunlar neden insan olmuyor.

Dindarlarda bunu açıklasın: Eğer hepimiz topraktan geliyorsak , şimdiki topraklar neden insan olmuyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...