Şeriatla yönetilen Afganistan'da kadın olmak zor ama erkek olmak daha zor galiba...

Ne dersiniz? Afganistan'da erkek çocuğu olsanız ne yapardınız?

Şu link 'e bakarsanız fikirlerinizi duymak isterim

0|1
428

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba, iyi akşamlar.

Bu konuda söylenecek çok şey var, bir çok ölçüde fikir beyan etmek mümkün.

Ne yazık ki, bu yalnızca Afgan topraklarında yaşaan bir durum değil, bir çok "Şeriat" ile yönettiğini ve yönetildiğini idddia eden, Ortadoğu dünyasının sorunu.

Şeriat adını verdikleri yönetim biçiminin, İslam ve Kuran ile hiç bir bağı olmayan, Kuran kanunlarının çarptırılıp, kendilerine göre yonttukları algılarla, insanlara dayadıkları yaşamın sonucu.

Bireyi temelde, Allah emirleri ve kuralları ile tanıştırmazsan, Merhametini ve Rahmetini çarpıtıp, sürekli azab eden, yakıcı ve yıkıcı bir Mevla ile karşı karşıya bırakır.
    Kadın erkek ilişkilerini dahi, Kuran ve Hadis ölçülerinin dışında uygular, karşı cinslerin bir araya gelmesini dahi Cehennemle tanımlarsan, insanların zamanla kendi cinslerine ilgi duymaları kesin bir hal alıyor.

Ergenlik çağındaki erkek çocuğu, hemcinslerinden başka bir varlığı yalnızca anneleri olarak tanır, hatta kız kardeşleriyle dahi aynı odada oturmaları yasak kabul edilirken, bu çocuğun gördüğü tek beden, Erkek bedeni ve sıcaklığını hissettiği bedende bu doğrultuda.
    Ne yazıkki, bu esaslar karşısında, aksi bir durumun gerçekleşmesi mümkün olmuyor.
    O bölgeleri bilen bir birey olarak, şunuda eklemek isterim ki, hemcinslerine ilgi o bölgede yalnızca Erkekler için söz konusu değil, Kadınlarda aynı durumu yaşamaktalar.

0|0
    0|2

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 27

• Öncelikli selamlar. Arkadaşlar bu linkteki olayın şeriatla ya da İslam diniyle uzaktan yakından alakası yoktur. bu tasvip edilmeyecek olay Afganistan da kültürel bir dejenerasyonun meyvesidir. Şeriat dediğiniz şey aslında İslam hukukudur. Allah ın Kuran da koymuş olduğu kanunlardır. Bu yüzden şeriat korkulacak bir şey değildir. Osmanlı Devleti Allah ın yasalarına bağlı kaldığında dünyaya hükmetmiş ancak bu kanunlardan uzaklaştığında ise zelil olmuş ve yıkılmıştır(Örnek: Osmanlı nın yıkılma nedenlerinden; rüşvet, iltimas, hırsızlık, faiz, pozitif ilimlerin terkedilmesi, içki, kumar... kısacası dinimizi doğru düzgün yaşamama) Halbuki dinimiz açıklamada yazdığım bütün bu kötü huy ve davranışları yasaklamış bilime çok önem vermiştir. Bütün bunlar şeriat kurallarına dahildir. Dinden haberi olmayan kimseler de çıkıp Allah ın yasalarına dolaylı olarak Allah a karşı çıkıyor. Şimdi soruyorum sizlere benim anlattıklarımda bir kötülük var mı? Lütfen araştırın birilerinin dediği gibi değil yanlış bile olsa kendi öğrendiğiniz gibi inanın.

0|1
    0|0
    • yahu niye anlatıyosun ki bunları bunlar hayvandan daha aşağı olmasalar şeriatın ne olduğunu aratırıp öğrenirleri bırak hayvan gibi yaşayıp ölsünler.

• Yok kardeşim olay o kadar basit değil. Sorun şudur. Kuran-ı Kerim Müslümanlığı mı, yoksa Kuran dışı müslümanlık mı? Ülkemizde yaşayan ve müslümanım diyen insanloarın %99 u Kuran-ı Kerim dışı müslümandır. Bunu sana çok basit kanıtlarım.

• Doğru söylüyorsun. Bu olayın İslam ile uzaktan yakından bir alakası olamaz. Muhtemelen İslamafobia'yı körüklemek maksatlı yapılmış bir haber. Ancak ne yazık ki Afganistanda bu yaşananlar da bir gerçek. :(

• hem lavita yasak hem de zorla fuhuşa sürükleniyorlar...bu ne yaman çelişki

0|0
    0|0
  • link

afganistanda görev icabı bulunmuş bir arkadaştan daha yeni duydum, o kadar şaşaırdımki, ve bu gerçekelr neden gizleniyor neden medyada yer almıyor oda ayrı bir muamma

0|0
    0|0
  • Haberin ikinci sayfasındaki yazıyı okuduktan sonra insanların din cahili olduğunu gördüm. Şimdi bu ülkede şeriat var mı diyorsunuz yani ? Offf, Allah'ım faydasız ilimlerden bizleri muhafaza eyle.

1|0
    0|1
  • az kaldı türkiyede böyle olacak tayyipçiler toplanın :))) çok sever onlar..

2|0
    0|0
  • Baskinin. oldugu her yerde yaşam iki cins içinde zordur, hele bir de içine sınıf ayrımı girerse buna benzer görüntüler ortaya çıkar. biz de orada olsak aynı şeyleri yaşardık. mücadele etsen ne değişir ki. cektigin acıları artırmaktan başka neye yarar ki?
    Velhasil kelam orada olsam sunu yapardım diyemiyorum. olaylarin içinde olan bilir

0|0
    0|0
  • İslamı temeli kulların Allah'ı razı edecek bir yaşam şekli yaşamasıdır...Allah'ın razı olmasın içinde önce kulların razı olması gerekir... Burdan yola çıkarak bütün insanların yaşadığı hayattan razı, mutlu, keyifli bir yaşam islamın nihayi amacıdır. Gerel maddi gerek cinsel, gerekse de ırkından dolayı sömürüye uğrayan insanların varlığı o bölgede islamın olmadığın kanıtıdır.

0|0
    0|0
  • bu bir belgeselden alınma 40 dakıkalık adını unuttum lakın cok uzaga gıtme guneydoğu anadoluda da var bu goruntuler isteyen arastırsın hamamcılık oglancılık zenne kocek bunun bır baska versıyonu

1|0
    0|0
  • afganistan gibi bir ülkede yaşamak zaten genel anlamda zor hele ki taliban gibi bir canavarlık var iken bir çok bölgede hala çok etkili maalesef ve allah kolaylık versin oralarda yaşayanlara

0|0
    0|0
  • İşte sırf bu gibi insanlık dışı şeyler yüzünden Amerika'nın buralara girip katliam yapmasına hak veriyorum..

Bunların da gelecek zamanları..

1|0
    1|0
  • İnsanlık dışı. Sınıf ayrımı. Müslümanız diyorlar ama alakası yok. Dinleri imanları yalan dolan

0|0
    0|0
  • şeriatla yönetilmeyen ülkelerdede var buna benzer şeyler ... bizim ülkemizdede çocuklara tecavüz eden sapıklar var. amerika ingiltere ya da fransada da var... :/

0|0
    1|0
  • Vay anasını ya.İnanılacak gibi değil ama gerçek ne yazık ki. Bu ve buna benzer durumların ülkemizde de yaşandığına ben inanıyorum. Yav sen cinsellik dışında da mı soru sorardın.:)) Ben eski Kırlangıç, Ilıksı, şimdi de bu. .:)

0|0
    0|0
  • yazık adamlara bizden beteri de var demek eczacı hanım :D

0|0
    0|0
  • Çok iyi ya :) Keşke her yer böyle olsa.

0|0
    1|0
  • Ya kadını anlarım tamam da erkeğe bunu nasıl yaptırıyorlar, git bir silah bul afganistan zaten her yerde silahlar var sık kafasına adamların de mi

cayırt

0|0
    0|0
  • keşke burasıda şeriatla yönetilseydi

1|0
    0|0
  • ya göstermeyin şu mundarları..

0|0
    1|1
  • Yazıkmış.

0|0
    0|0
  • bela okumak günahtır ama allah belalarını versin demekten başka birşey gelmiyor elimden

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 4

• Ne Afganistan'da erkek, ne İran'da kadın insan haklarının ihlali olan yerlerde insan olmaktır zor olan.Kadın veya erkek olman fark etmez düşüncelerin onlarla uyuşmuyorsa cinsiyetin önemli değildir.

1|0
    0|0
  • Yazıkya

0|0
    0|0
  • bu nedir ya. Allah akıl fikir versin. bide bunu şeriat adı altında yapmaları... Off ne kötü bişey

0|0
    0|0
  • rabbim ıslah etsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...