Yaşadığınız şehrin güzellikleri nedir ?

Yaşadığınız şehrin güzellikleri nedir ?

Gerek yiyecek gerekse gezilecek yerleri olsun nelerdir

0|0
8|7

En İyi Kız Görüşü

• Mersinde yaşıyorum

gezilecek yerleri : Kleopatra Kapısı,Titiopolis Antik Kenti,Tekirambarı Sarnıcı,Helenistik Kule,Meydancık Kalesi,

Müzeler: Mersin köklü bir tarihi günümüze taşıyan bir kent. Bu tarihle tanışmak içinse Mersin müzelerini ziyaret etmek gerekiyor. Mersin geziniz sırasında gezebileceğiniz başlıca müzeler şöyle: Mersin Müzesi, Tarsus Müzesi, Narlıkuyu Mozaik Müzesi, Taşucu Arslan Amphora Müzesi, Üçgüzeller Mozaik Müzesi, Anamur Müzesi, Silifke Müzesi, Mustafa Erim Mersin Kent Tarihi Müzesi ve Nusrat Mayın Gemisi

Antik Kentler: Mersin'in geçmişinde yolculuğa çıkmak isteyen tarih meraklılarına bir diğer önerimiz ise Mersin'deki antik kentleri gezmleri. Nagidos Antik Kenti, Kelenderis Antik Kenti, Soli Antik Kenti, Anemurium Antik Kenti, Olba Antik Kenti, Uzuncaburç Kalıntıları, Öküzlü Ören Yeri Mersin'de en çok ziyaret edilen antik kentler arasında yer alıyor.

Camiler, Kiliseler: Mersin, ülkemizde kültür mozaiğinin en belirgin şekilde görüldüğü yerlerden biri. Bu nedenle Mersin'de gezerken pek çok cami, medrese, kilise ve manastır görebilirsiniz. Bunlar arasında Eski Camii, Müftü Camii, Mersin Ulu Camii, Eshab-ı Kehf Camii, Mamure Camii, Alaaddin Camisi, Kubat Paşa Medresesi, Hazreti Mikdat Camii, Dağpazarı Kilisesi, Cambazlı Kilisesi, Aya Tekla Kilisesi, Alahan Manastırı görmenizi önerdiğimiz tarihi yapılardan.

Kaleler: Mersin'de keşfedebileceğiniz pek çok tarihi yapı yer alıyor. Bunlardan biri de Mersin kaleleri. Görmenizi öneridğimiz Mersin kaleleri ise şunlar: Mersin Asar Kalesi, Belenkeşlik Kalesi, Mut Kalesi, Mamure Kalesi, Silifke Kalesi, Mezgit Kalesi, Kızkalesi Deniz Kalesi, Gülek Kalesi, Gediği Kalesi, Çandır Kalesi, Sinap Kalesi, Susanlık Kalesi, Softa Kalesi, Gözne Kalesi.

Yaylalar: Mersin'e yaz aylarında bulunuyorsanız ve yüksek sıcaklıklardan biraz uzaklaşıp serin havada vakit geçirmek isterseniz adresiniz Mersin yaylaları olmalı. Gözne Yaylası, Soğucak Yaylası, Kızılbağ Yaylası, Fındıkpınarı Yaylası, Çamlıyayla, Gülek Yaylası, Sorgun Yaylası, Balandız Yaylası, Kırobası Yaylası, Gökbelen Yaylası ve Bardat Yaylası Mersin'de en çok ziyaret edilen yaylalar.

Plajlar: Mersin, Akdeniz'de yaz turizminin geliştiği bölgelerden biri. Bunda elbette masmavi deniz ve tertemiz plajların rolü büyük. Mersin'de denize girmek isterseniz gitmenizi önerdiğimiz plajlar arasında Kazanlı Plajı, Kocahasanlı Plajı, Ayaş Plajı, Tömük Plajı, Kargıpınarı Plajı, Susanoğlu Plajı, Atayurt Plajı, Kızkalesi Plajı, Kapızlı Plajı, Akçakıl Plajı, Soğuksu Plajı, Pullu Orman Plajı yer alıyor.

Yaz aylarında Mersin'e gidecekseniz ve deniz tatili yapmak istiyorsanız Kızkalesi, Kargıpınarı, Kumkuyu, Mersin Ayaş, Silifke, Taşucu, Atakent Susanoğlu ve Narlıkuyu'yu gezmenizi öneriyoruz.

yiyecek olarak da

Tantuni

fındık lahmacu

kerebici

cezeyre​

1|0
    0|0
    • teşekkürler :)

• teşekkürlr google :)

• google de olsa sonuçta yazdım

Kızlar Ne Diyor 7

• Deniz var yeter

0|0
    0|0
  • İstanbulda yaşıyorum..Herşeyiyle güzel İstanbul..

0|1
    1|0
  • Her yanı ayrı güzel. Her yanı ayrı bir tarih ve aşk kokuyor.

...

Boğazı, Kız Kulesi, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Kız Taşı ve daha hatırlayamadığım binlerce güzel mekanı ve o mekanların kendine has kokusu.

...

Bu yüzden aşığım İstanbul'a...

0|0
    0|0
  • Ucuz onun dışında hiçbir iyi yanı yok

0|1
    0|0
  • buranın kızları meşhur :D ben kendimi dışarda tutuyorum :D pekte gezilecek biyerleri yok gbi ya da bıktım ondan galiba

0|0
    0|0
    • Aman havanı yesnler senin :D

• Eöö bulamadım.

0|0
    0|0
  • tabikide deniz kum güneş :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• "Yalova benim kentimdir" demiş Mustafa Kemal Atatürk düşün ne kadar güzel olduğunu

0|1
    1|0
  • İstanbul başlı başına güzel. <3

0|0
    0|0
  • istanbul

her yeri güzel :)

0|0
    0|0
  • Antalya

kesinlikle gezileek görleek birbirinden ilginç ilçeleri ve yerleri var 1 yıl olacak hala bilmediğim o kadar çok yer var ki..

0|0
    0|0
  • Kale, kule, tersane, iskele, barlar sokağı, Dimçayı, deniz, kum, güneş.

0|0
    0|0
  • peygamberler şehri balıklıgöl ,eyüp peygamber makamı eyüp nebi hz.ibrahimin doğduğu mağara hz.eyyübüm çile çektigi mağara roma tarihinden kalma mozaikler dünyada ilk yerleşim yeri oldugununun kanıtı olan bilmem kaçbin yıllık göbeklitepe

0|0
    0|0
  • antalya

deniz

kum

rus

alman

ingiliz

AKDENİZ :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...