Hala şiir okuyanlar var mı?

Geçenlerde edebiyat dersinde Lamartin ve François Villon şiirlerini ödev aldım. Farkettimde uzun zamandır ben şiir okumuyormuşum. İLginç geldi. Eskiden çok şiir okurdum. Artık hiç okumuyorum. Neden acaba bilemedim. Hala şiir sevenler var mı?

0|0
13|16

En İyi Erkek Görüşü

• Ben şiirleri çok severim, aynı zamanda yazmayı da

bazen sokakta, otobüste, uçakta, sağda solda, kendi kendime mırıldanırım. Bazen yanımdaki insanlar; onlarla konuştuğumu sanıp hıı diyorlar:) Bazıları da kendi kendime konuştuğumu sanır:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• okuyorum ama dörtlük okumam mesela. bikaç şair var hoşuma giden sadece onları okurum ve dinlerim. serbest şiire karşı ilgim var.

1|0
    0|0
    • ama 4luklerde cok guzel yani bana eski kati sartlarda yazilan harika eserler gibi geliyor

• muhakkak öyle haklısın. zaten şair olmak sonundaki kelimeleri birbirine uydurarak kafiye yaratmak değil, onlara anlam yükleyebilmek. bu da bi yetenek ve maarifet. işte bizde o maarifetli kişilerin yazdıklarını okumak istiyoruz, eline her kalem alanı değil...

• cok dogru

• şiiri pek sevmem ama bu adam şiiriyle beraber güzel söylemiş link

1|0
    0|0
  • de lemarinenin şiirlerini değilde ben osmalı hakkında yazdıgı 6 ciltlik eserini okudum. sende oku sadece şiir okumamıs olmazsın tarihi bile bilmiyomusum dersin.

1|0
    0|0
    • Bak onu hic duymadim.

• bence araştır. çok akıcı ve super bi dille anlatmış bu osmanlıda çiftlik işletmeciliği yaptıgı dönemlerde falan paşaları baya güzel ve gercekci bi şekilde anlatmış okurken aynı zamanda yasıyosun olayları.

• ben şairmiyim acaba hemen şiir yazıyorum

ben aşıkmıyım acaba hemen çok istiyorum

titanik bu gün batmış cnn türkte izliyorum

ben kızlar soruyoru çok seviyorum

:D

1|0
    1|0
  • bayılırım şiire

1|0
    0|0
  • Yüz yıllar öncesinden bahseder gibi yazmışsın :)

Lisede herkes şairdir sonradan unutup gidenler olabilir tabi

0|0
    0|0
  • Ezberimde pek çok şiir vardı. Ne oldu nasıl oldu bilmiyorum ama unuttum. Okuyor muyum? Uzun zamandır sadece şiir okuyorum desem yeridir. Bir de önceden okuduğum kitapları tekrar karıştırıyorum arada bir.

Arada bir arkadaşların yazdıklarını tartışırız. Farkettim de epeydir bir mısra bile yazmıyorum. Gerçi geçenlerde bir akrostiş yapmıştım ama :)

0|0
    0|0
  • arasıra minik dörtlükler yazarım

1|0
    0|0
  • divan edebiyatı sevdam var 4 lük okumam pek beyit iyidir

1|0
    0|0
  • Arada açıp okuyorum ben. :)

1|0
    0|0
    • Himm.. Ne okuyorsun? Murathan Mungan oku o adam cok romantik.

• Okuyorum şimdi :))

• yaww bosver yaa :)) karma karisik bisey, bide turkce cevirisini anlamak bana zor geldi :)) Anlamadigin yerleri bana sor :)

• Ben severim ve dinlerim.

1|0
    0|0
  • Evlenince öyle olur genelde:) Evet ben halen okurum.

1|0
    0|0
  • sevdiğim tek şair aşık memo

0|0
    0|0
  • okurum ... eskiden herkese okuyordum radyo programında ama şimdi sadece kendime

0|0
    0|0
  • vadır tabi :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• arada okurum likeyou adında arkadaşım vardı şiir yazıyordu o nerede acaba ya :'(

1|0
    0|0
  • Ben oldum olası şiiri sevmem nedense.

1|0
    0|0
  • ''bir şehir nasıl da eskiyor şairler gidince..'' diyor şair, ben ise bir şehir nasıl da eskiyor şiirler bitince diyorum.

1|0
    0|0
  • ara şiir yazarım okurum...sembolist şiirler okumaya bayılıyorum.

0|0
    0|0
  • Severim.

1|0
    0|0
  • Ben.

Şiir okumayı da, yazmayı da çok severim.

1|0
    0|0
  • hiç sevmiyorum..

1|0
    0|0
  • Yazarim kendimce ve okurumda

0|0
    0|0
  • ece ayhan hep yakınlarımda bi yerlerde durur.

0|1
    0|0
  • Şiir okumayıda yazmayıda çok severim.

0|0
    0|0
  • aşık değilken daha çok şiir okurum aşka özendiğimden

0|0
    0|0
  • siir okumayi cok severim.

0|0
    0|0
  • ara ara okuyorum severek.