Sizce müzik sözle mi güzeldir, yoksa yalın hali ile mi?

Müzik eğer ruha hitap eden bir varlıksa

ve herbirimiz bu varlığı kendi dimağımızdan kendi hayal gücümüz oranında

geçirebiliyorsak

bir notalar kompozisyonunun, bin söz yazarı olma kapasitesi de varsa,

sizce müzik sözle mi daha güzeldir, yoksa yalın hali ile mi?

Her birimiz kendi dünyamızda bir söz yazarı olabiliriz o an

ya da düşünmeye bile gerek kalmayarak kendimizi sadece müziğin akışına bırakamaz mıyız sizce?

size iki örnek veriyorum

sözsüz

link

sözlü

link

neden insan kendini üzmekten zevk alır anlamıyorum!

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• Seslerin kendi sözünü tercih ederim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Ben hem film müzikleri, hem enstrümantal müzik yapıyorum. Vokalin olmadığı bir çok grubu, şarkıyı da çok seviyorum. Ama yüzdeye vurursam gene dinlediğim şeyler içinde 70-30 luk gibi bir oran farkıyla sözlü müzikler önde gelir. Yaptığın müzikte vokal kullanmak işi bir hayli kolaylaştırıyor.

0|0
    0|0
  • Sözsüz müzik duyguların özgürce hareket etmesini sağlar, sözler dinleyen kişiyi sahip olduğu içerikle kısıtlayabilir..

0|0
    0|0
  • bazı müzikler vardır ki enstrümantal olmasına rağmen söz yazılmış müziklerden çok daha başarılı ve bazı şeyleri çok daha iyi anlatabilir

örn = death - voice of the soul

serdar öztop = sükut

andy mckee = for my father

bir göz atmak istersiniz belki

0|0
    0|0
  • müzik her haliyle eşsizdir. belirli bir ezgi düşünceleri ve anlatılmak isteneni anlatmaya yeter zaten. sözlerde düşünmemiz gerekeni anlatır veya başka bir bakış açısıyla bakmamızı sağlar o ezgiye.

örneğin 1:10'da başlayan ezgi.

link

0|0
    0|0
  • piyano keman ney söze gerek yok digerleri fark etmez.

0|0
    0|0
  • İkisi de yerine göre bence.Fahir Atakoğlu bestelerini ele alırsak; hem sözlü, hem de enstrumantal parçaları ayrı güzeldir.

0|0
    0|0
  • sozler anlamli ve guzel bir girtlaktansa dinlerim sozlu muzigi yoksa harika bir parca sirf vokal yuzunden rezil olabilir. yine de salt notalari daha cok sevenlerdenim ben

0|0
    0|0
  • en sade şekli güzel bence

0|0
    0|0
  • yalın hali en güzeli bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sözsüz...

0|0
    0|0
  • melankolik takılmak istediğimde sözlü

ruhumu dinlendirmek istediğimde sözsüz takılıyorum

0|0
    0|0
    • bu arada bana göre güzel bir sesten çıkan her kelimede sesin ritmidir her harfse notasıdır..yani aslında şarkıyı söyleyende söylerken bir müzik yaratır.şu arka fonda müziksiz şarkı söyleyen harika sanatçıların sesi güzel bir müzikle birleşince o güzel ses fevkalede birşey çıkar ortaya.

• Yalın haliyle, prozodinin dili diyelim.

0|0
    0|0
  • bence müziği sözler tamamlıyor.

0|0
    0|0
  • sözlü daha iyi bence...

0|0
    0|0
Yükleniyor...