Kızlar hala bu numaraları yiyor mu?

Türk erkeği şiir okumaz, yazar. bir Cemal Süreya'yı bilmez, bir Nazım Hikmet okumamıştır, Sezai Karakoç desen hangi yüzyılda ölmüştü der, duvarlarda okuduğu Can Yücel dizelerinden ibarettir şiir bilgisi, fakat yine de şairdir. İki susam akrostiş çiziktirince adı şair olur. Lisede iyiydi güzeldi eğlenirdik de, yani şimdi çok mu zor iki şiir inceleyip büyük(!) entelektüel çerçevelerini azıcık daha genişletmek?

Adına şiir yazılmamış kadınlara benden selam olsun. <3

Güncellemeler:
Beyler, genelleme yaparak gururunu incittiklerim kusuruma bakmayın. Hepinize neşeli günler.

0|0
8|28

En İyi Erkek Görüşü

• söylediklerine katılmıyorum aşağılayıcı önyargılı ve genellemeci bir bakış açısına sahipsin

ozaman ben sana cemal süreya nın gerçek adının cemalettin seber olduğunu ve tunceli sürgünü olduğunu yani kısacası türkçenin en afilli Kürdü olduğunu söylesem ne dersin biliyor muydun bunu?

cemal süreya'yı okurum can yücel i de okurum her ne kadar görüşlerine katılmasam da nazım hikmet'i de okurum

sezai karakoç zaten okunur...

artık kurtulun şu genellemeci bakış açısından...

ve son bir şey daha söyleyeyim bugüne kadar hiçbir sevgilime şiir yazmadım sadece bildiğim şairlerden şiirler okudum

0|0
    0|0
    • Sözüm okumadan yazanlaraydı, onu da genelleme ile ifade ettim. Üslubum çok narsist geldiyse affola. Sizin gibilerin varlığına müteşekkiriz. Saygılar...

• Kötü olmuş

• Canımız sağolsun.

Erkekler Ne Diyor 27

• genellemen evet hatalı olmuş ancak şiir yazmak elbetteki kolay görünür ama şiiri şiir yapan kadının kokusudur, şiire kadının kokusu sinmemişse şiir değildir eğer sinmişse o kadına aittir ki buda bence sezaiden bile daha iyidir... can yücelide bilmelerinin tek sebebi siyasi propogandalardır :D haksız sayılmazsınız. ama yinede ben şiiri şiir olrak görmeden yazmam ve okumam, bayanlardanda çok güzel şair arkadaşlarım var. şairliğin erkek mesleği gibi görülmesi bile komik geliyor bazen bana. yinede unutmamak gerekirki şiiri şiir yapan her daim duygular ve kadındır.

0|0
    0|0
  • Benden de selam olsun . Genelleme yapmak konusunda çoğu kızın üzerine yok zaten , kuyruk acınız mı var da böyle tavırlar sergiliyorsunuz hiç anlamıyorum . Şahsen ben bu zamana kadar ne hiçbir kızla sevgili olmak için konuştum nede şiir gibi basit şeyler ile uğraştım neysem o oldum . Sanattan sanatçıdan ve zanaattan anlamadığım takip etmediğim anlamına gelmez bu . Benim gibi çok erkek vardır , siz önünüze her geleni hayatınıza almazsanız seçici olursanız her erkek hakkında böyle düşünmezdiniz zaten . Yaptığım yorumu şahsınıza değil genelinize yaptım . Al bak bloğuma şiir yazmayı beceremesekte duygularımızı aktarmaya çalışıyoruz zaman zaman link .

0|0
    0|0
    • Genelleme yapmak istisnaların özünü bozmaz ki Mahmutcetin. Teşekkür ederim yorum için. Nüfusun çoğunluğuna baktığımızda varılacak olan sonuç ne yazık ki aktif okur yazarların çokluğu değil.

• willam black..edgar poe varken onları zaten okumamda son cümle beni bitirdi..adına şiir yazılmamış kadınlar? şiirler kadınlara yazılan edebi eserler değildir zaten edebiyata bakış açısı böyle olan birisinin nasıl fantastik dünyasında beklediği kimse umarım bulur da geri kalanı zehirlemez...

0|0
    0|0
    • Şiirin bir genel tanımı vardır, bir de spesifik birisi için yazılan şiirler vardır ve bu şiirler genel tanımı etkilemez. Verdiğim örnekteki akrostişler gibi. Ne sanıyorsun her şair edebiyat olsun diye mi yazıyor? Bu yüzden mi ayrılmışlar sanat için mi sanat, toplum için mi sanat kulvarlarına?

• Bir kitap yazarı olarak, ülkemde "okumak" eyleminin zerre yapıldığına inanmıyorum. Ne şiir, ne kitap... Gazete bile okunmuyor -okunabilecek gazete de yok zaten-. O nedenle beklentileri yüksek tutmamakta fayda var. Dün kitap fuarındaydım. Kalabalıktı. Ama içi bomboştu. Herkes yazar göreyim imza alayım derdindeydi. Hatta birisi elindeki kitapla görevliye "Kendisi burada mı imzalatsaydık" dedi. Elindeki kitabı ise TOLSTOY yazmıştı. Durum bu :)

0|0
    0|0
  • nerde türk erkekleri şiir okumaz! ben bizzat (Özellikle)william shakespeare sever bir gencim kızlara çok okurum, çünkü fazla anlamlı oluyolar mesela en çok okuduklarımdan birini söyliyim, sana hitaben okuyorum ; Dudakların şaraba benziyo ve ben sarhoş olmak istiyorum... (:DDD) eğer istersen bende çok var daha

0|0
    0|0
  • Ekmek ekmek su ekmek

Bitmedimi en son yemek

Hanidir pırasalı cörek

Neredesin kıymalı börek

Bir iki akşam vakti

Karanlık bastı şimdi

İçeriden bir ses geldi

Anne kalk çişim geldi

Annem kalktı geldi yanıma

Ne oldu söledi bana

Anneciğim cok sıkıştım

Ne yapacağım söle bana

Annem kalktı götürdü beni

Tuvalette ettirdi beni

Anneciğim teşekkür ederim

Ellerinden öperim.

Kim demiş şiirden anlamıyoruz diye

Hıh.

0|0
    0|0
  • Şiir okumayı yazmayı sevmem

0|0
    0|0
  • Ben baska siir okumayı severim ama surekli olmaz bu..

Yazmayı daha cok severim ve başarılı bulurlar beni..

Kendi duygularımı başkalarının diz3lerinden okumayı değil, bana ait kelimelerimle anlatmayı daha cok s3viyorum..

1|0
    0|0
  • sorduğuna göre demek ki yiyen varmış dediklerinin arasında sezai karakoçu bilirim hani diğerlerini de bilirim ama sezai daha iyi bilirim .. sanırım monaroza şiirinden olsa gerek .. beni en çok etkileyen şiirlerden biri .. herkese tavsiye dinlenilmesi gereken bir şiir

0|0
    0|0
  • Ölebilirim genç yaşımda...

En güzel şiirlerimi söylemeden götürebilirim...

Şimdi kavak yelleri esiyorken başımda...

Sevgilim seni bir akşamüstü düşündürebilirim...

Ö.Asaf

Bunu anımsadım bir anda konusu açılmışken = )

0|0
    0|0
  • Aşık veysel de okurken kör oldu zaten mk

0|0
    0|0
  • yemiyorlar artık :)

0|0
    0|0
  • Adına şiir yazmadığım bir sevgilim olmadı. Adına şiir yazılacak kadar asil tatlı ve hassastı hepsi.

Tüm kadınlar güzeldir lakin tüm kadınlar şiir atfedecek kadar değerli olamaz...

0|0
    0|0
    • Genelleme mi yapmışsın :)

Eskisi kadar özlemiyorum seni,Ve ağlamıyorum olduk olmadık zamanlarda..Adının geçtiği cümlelerde, gözlerim dolmuyor..Yokluğunun takvimini tutmuyorum artık.Biraz yorgunum..Biraz kırgın..Biraz da kirletti sensizlik beni !Nasıl iyi olunur henüz öğrenemedim ama?İyiyimler? yamaladım dilime.Tedirginim aslında, seni unutuyor olmak,Hafızamı milyon kez zorlamama rağmen yüzünü hatırlayamamak korkutuyor beni..

• Paylaşım için teşekkürler.

• Özdemir asaf'ın eseri...

• Şiir gibi soru. Ne yazık ki oldum olası nefret etmişimdir şiirden. Kızların yediği numaraların haddi hesabı yok.

0|0
    0|0
  • çünkkü genlerde olan birşeyi sonradan kazanmaya gerek kalmaz...;)

0|0
    0|0
  • sana bir şiir al tut yakala ama fazla şımarma sonra balon olup uçma patlarsın ummadık anda...

sen çöllerde bir gül olsan susuz bırakmam seni göz yaşarımla sularım

0|0
    0|0
  • ben okurum. blederr .. can bonomo nun siirleri felalarr kucuk iskenderde candrr mesela hemen genellee ...

0|0
    0|0
  • kabul ediyorum bende şiir okumam şiir sevmem zaten ama kızları şiirle kandıranlara gıcık olurum şiir yazmak got ister, keşke her genelleme yapan senin gibi özür dilese

0|0
    1|0
  • sezai karakoç ölmüş mü ? -.- link dsdasdasdsad

0|0
    0|1
  • bu kadar onemli mi adina siir yazilmasi

0|0
    0|0
  • O değil de, Cat Stevens mı Yusuf İslam mı?

0|0
    0|0
  • Bana saniyeler içinde sezai karakoç tan bir şiir söylermisin

0|0
    0|0
  • gönülden süzülen sözler insanın yüreğinin derinliklerine ulaşır...

0|0
    0|0
  • bende şiir kulturum yok ama yazarım şiir yazmak duygu işidir bana gore

0|0
    0|0
  • Senlik bişey yok ablası hadi çık biraz hava al sen iyi gelir

cayırt

0|0
    0|0
  • Türk erkeği diye genelleme gayette hepsine hakimim.

0|0
    0|0
  • biz ne yaparsak yapalım yemiyorlar ama yabancı erkekler nedense onlara çok güven veriyor 5 dk konuşuyorlar çocuk "hayatımda senin kadar güzel birini görmedim demiş sonra ise elini tutmuş gözlerinin içine bakarak (nereye bakacaksa başka)seni seviyorum demiş.bu kızda kanmış,sonra o kibar fransız erkeği bunu dikip bırakmış ve sonra eski odununa geri dönmek istemiş ama Türk gururu olan delikanlı yiğidimiz hastiri çekmiş.şimdi çok pişman.hata yaptım falan diyor.umrumda değil.böyle kızlara az bile.evet kızlar artık fransız erkeklerinin bu numaralarını yiyor.hepinizin canı cehenneme.

(yaşanmış bir olaydır)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Şairliği, kültürlülüğü ve espriyi duvar yazılarından, Gırgır gibi mizah dergilerinden veya Tv'deki beş para etmeyen gece show programlarından öğrenen erkeklerden fazla birşey bekleyemeyiz..

0|0
    0|1
    • Aynen Freyja. Elbette ki bu kadınlar için de geçerli;)

• Valla bizde işler böyle yürüyor. Ne kadar makale yazdın, o kadar profsun:) Ah canını yediğim ülkem ah...

• siir sevmem. biri adima siir yazip bana siir okusa aptalca bulurum. entelektüel cercevesini kirditmasin gitsin evinde okusun panpis. herkes siir sevmek zorunda degil siir okumuyor diye elestirmek aptalca.

0|0
    0|0
    • Şiir okumayanları eleştirmedim yanlış anlama, okumadan yazmayı eleştirdim. Tabii ki sevmeyenin okumayla işi ne, okumasın.

• Benimki şiir okumayı çok sever,

Cemal Süreya'yı da bilir Nazım Hikmet'i de.

Ama gelgelim şiir yazmaz :D

Arada güzel sözler yazıp söylüyor ama şiir demeyelim. :D

Adına şiir yazılmamış kadın derken üzerime alınıyorum , benden de selam olsun. :D

0|0
    0|0
  • yalnız şöyle de bir şey var ki bu saydığın şairler arasında hiç kadın yok.

neye nereden baktığında önemli, gayet ilgili adamlar var ama suyu çıkmamış hatunlar arasında olmayı yeğliyorlar.

0|1
    0|0
    • Özü de orada, kadın yazdırır, adam yazar -genellemek gerekirse-. Kadın hüznü kendisini parçalamaya harcarken, erkek hüznünü yeni bir esere dönüştürmeyi başarmışsa, bunu da kutlamak gerekir.

• Kadınlar tepki verecek diye gerçeği söylemekten çekinelim mi:) Boşversene butterfly. Kelebekler de uyandı çok güzel bir mevsimdeyiz:)

• işin latifesi tabi.ah bir de tüm çiçekler uyansaaa!

• bana yazıldı hemde kendimle bütünleştirdiğim ismime..

kendi duygularıyla..

ilahımı bol olsun sevdiceğimin.. <33

şiir yazılmayan kadınlarada elbet yazan olur <3

0|1
    0|0
  • Yemiyorlar artık geçti o

0|0
    0|1
    • gel tut ellerimden çıkalım seninle cennete .. çalalım kapıyı açan olmazsa gökkuşağından aşığı kayarız elele cehenneme nede olsa seninle heryer cennet seninle:))

• yemiyor mu dedikliergibi kadınlar duygusz varlıklar ciddiyimbu konuda şiir

müzik şarkıdan anlamayan saddece canldır gözümde. ne anlarsın sen mıralardan kİ? dinle de biraz açıl

• Ya guzelim bosversene, ben de genelleme yapmak istemem ama turk erkekleri kultur seviyesi olarak çok degisik bir durumdalar, anlatilmaz yasanir desek yeridir. :) Yabanci filmler izleyip, yabanci aktor,aktristlerin isimlerini ezberleyerek kultur seviyelerinin ileri duzeyde oldugunu saniyorlar, hepsi avrupa ozentisi. Kizlarda boyle maalesef.

0|0
    0|0
    • Yok canım, hepimizi ipe dizdin sen de:) Kendi çevrem adına konuşayım, tanıdığım çok kaliteli adamlar da var, kızlar da...

• Edebi zevkine bakmam genelde kişiliğe bakarım edebiat sevip sevmediği zamanla belli olur zaten yapmacık yaprsa kendi kaybeder

0|0
    0|0
Yükleniyor...