Nota okuyabilen var mı, yardımcı olur musunuz?

Ben keman çalıyorum ama nota okuyamıyorum,alışamadım bir türlü. notalar "do,re,mi" şeklinde söylenince çalabiliyorum ama yazılışlarını (çubuk şeklinde) okuyamıyorum. zamanla öğreneceğim ama ben şimdi gülpembe şarkısını çalmayı çok istiyorum annem çok seviyor ona sürpriz olsun diye. notalarını buldum ama okuyamıyorum, bilen bir arkadaş varsa lütfen şu notaları bana söylesin, ne isterseniz yaparım :) link

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• la, mi, mi, fa, mi, re, mi, re, do, re, re, si, re, mi, re.

do, si, do, si, do, re, do, si, do, si, la, si, la, si, do...

si do re re re do si la do re mi mi re do do

si do re re do re mi

bi dene bakalım :))

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Ben hiç anlamam en iyisi bir müzik öğretmeninden yardım almak.

0|0
    0|0
  • Biliom ama burdan nasıl anlatayım =S youtubedan bak en iyisi ;)

0|0
    0|0
    • baktım ama işe yaramadı. sen bana bu notaları yazamaz mısın acaba :)

• do do sol sol fa fa sol fa fa mi mi rere do fafa mimi rere do fafa mimi rere do dodo solsol rere sol fa fa mimi rere do buradan söylenyce sanki çalmış gibi oldum sende okuyunca notaları çalmış gibi olacaksın yaw git hocana sor burada bunu öğrenme ihtimal zor değil çok zor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• daha iyisini yapıp notaları öğrenmenin pratik yolunu söyleyeyim istersen:

parmaklarını porte gibi hayal et ve üzerlerine alttan yukarıya doğru (başparmaktan serçe parmağına yani) sırayla şöyle yaz:

mi - sol - si - re -fa

bunlar porte çizgisine denk gelen notalar.

parmaklarının arasındaki boşlukları ise, porte aralıkları olarak düşün; onların sırası da yine alttan yukarıya doğru şu:

fa - la - do mi.

birinci oktava ait do (ortadan çizgili olan) ve re (porteye dayalı olan) en kolayları zaten.

bunlar sol anahtarının temel sesleridir. bu sırayı öğrenirsen gerisini kendin çözebilirsin zaten. verdiğin nota ise, tamamen bu ses aralığında zaten.

0|0
    0|0
  • link

Burdan bakıp çevirebilirsin.

0|0
    0|0
  • Evet okurum inan bunları öğrendikten sonra herşey çok zevkli ve eğlenceli geliyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...