Neden kadınlara inatla bayaaan denir?

Kadın demek bu kadar mı zor? Ben bayaaaaaaaaaan yerine kadın veya hanım denmesini tercih ederdim. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında tek olan cinsiyet türü "kadın" ve "kız" olarak çeşitlendirildiği için "bayan" kelimesi kullanılıyor.. Kimin kız, kimin kadın olduğu bilinmediği için.. : ) Kullanmaktan ve duymaktan hoşlanmadığım bir tabir..

1|0
    0|0
    • kadın ve kız diye çeşitlendimek çok saçma. ben erkek değilim o halde kadınım. sana oğlan veya erkek ikisinden birisin dense birini seçer miydin? dünyada iki cinsiyet var biri kadın biri erkek. erkek doğmadığım için kadın olmaktan utanacak değilim ya

• ben de sana katıldığımı söylemek adına bunları yazmıştım. "ne iyi ettikte geldik de mi?" gibi bişeydi yani

• Ok o zaman problem yok ; )

Erkekler Ne Diyor 6

• kadın kız meselesinden birde gençtir hanım derrsin bozulur genç gösteriyordur kız dersin bozulur anlamaya gerek yok baayaann :))

0|1
    0|0
  • bayan, hanimefendi vs nezaket kavramlari, illa ki asiri feminen olup hala bazi turkler tarafindan yanlis anlasilan kadin ( kadin -kiz tanimalrini hatirla ) kelimesini soylemek bazen ters gelebiliyor.

1|0
    0|0
  • baydıkları için.

tamam unutun :)

0|1
    0|0
  • ben bayan derim arkadaş

0|0
    0|0
  • kadın olmayabilir , kız olabilir. Bayan dişi olan bütün insanı kapsıyor, ayrıca daha kibar

0|0
    0|0
  • kadın denmesi gerek sonuna kadar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Artık kadın ve kız dıye aptal saptal bır ayrım yapılacağına Bayan kelımesıne sempatı duymaya başladım.

Eskıden anlamsız gelirdi iğreti birşeymiş gelirdi.

Ama Tayyip Erdğanın yaptığı belden aşagı konuşmadan sonra ıyıce soğdum bu kız kadın ayrımından.

Kız ve kadınn ayrımı insan olarak tum kabul etmem gıbı bır şey onu sadce cinsel obje olarak ayırmak sınıflandırmak içinde yapılan çirkin bir hareket.

tanka çıkan kıza o kız mı kadın mı bılemem dıyerek hakaretlerin en buyugunu yaptı. Bır nevı ona ağır bır ıthamda bulundu. Bundan sonra bayan kelımesı daha cazıp.

1|0
    0|0
  • Kadına da kadın, kıza da kadın denmez. Kimin ne olduğuda anlında yazacak değil ya. Hatta geçen gün başbakan "kadın mı kız mı.." filan gibi cümle kullandı diye olay olmuştu. Sakata gelmemek adına bayan demek daha iyidir.

0|0
    0|0
  • bence kadın biraz kaba hanımefendi demek daha uygun

1|0
    0|0
    • kadın kelimesinin neresi kaba. neden cinsiyetinden utanç duyuyorsun. sen erkek değilsin. o halde tek bir seçenek kalıyor kadın

• bayan ismini bende oldum olası sevemedim..

0|0
    0|0
  • Buna sinir olduğumuzu bal gıbıde biliyorlarda ondan :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...