Soundtrack/film müziği önerileriniz neler?

Karahip korsanları, yüzüklerin efendisi ve amelie haricinde olsun lütfen.teşekkürler.

1|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• Sevdiğim konuların en üstünde. Hem film hem müzik.

Açıkçası soundtrack (film müzikleri) türü özellikle takip ettiğim bir çeşit.

James Horner, Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Williams, Clint Mansell, Jerry Goldsmith hep ilgiyle takip ettiğim müzisyenler.

James Horner - For The Love Of A Princess (Braveheart) link

Bu şarkıyı çok seviyorum. Fİlmden bağımsız olarak hoşuma gidiyor. Epik bir anlatımı var. Seven iki kişinin hikayesini dile getiriyor. Duyguları kolayca hissedebiliyorum.

Hans Zimmer - Hummel Gets The Rockets (The Rock) link

Soundtrack filmden daha başarılıydı. Hans Zimmer zaten çok başarılı bir müzisyen.

Özellikle 1:30'da başlayan askeri melodiler çok etkileyici. İnsanı kendinden geçiriyor. Trampetler çok etkili gerçekten.

Son bölümde artan tempoda filmin içindeki baskın sahnesini yaşıyor insan. Helikoptere atlayıp savaşmayı düşündürüyor ve elbette son düşüş melodisi. Her savaş sahnesindeki ölümler aklına geliyor insanın. Sık sık dinlediğim bir albüm.

The Rock filminin tam soundtrack albümünü de ayrıca tavsiye ederim

Hans Zimmer - Main Theme (Crimson Tide) link

Filme yakışan güzellikte bir albüm. İlk bölümde artan tempo tam da denizaltının gücüne okyanusun kudretine layık. Askerlerin koştuğunu ve savaş makinasının devreye girdiğini hissettiriyor. 2. dakikadan sonraki yükseliş harika. Bütün gücü en iyi şekilde yansıtıyor.

Filmin soundtrack albümü de çok güzel.

Artık kısa kesip şarkı isimlerini yazacağım sadece :))

John Williams - The Imperial March (Star Wars) link

Yazmayacağım diyorum ama dayanamıyorum :) Star Wars albümü müthiştir.

Itzhak Perlman - theme Song (Schindler's List) link

Imdb'nin 7. sırasındaki filme böyle bir şarkı yakışırdı.

Clint Mansell - Requiem for a Dream (Requiem for a Dream) link

Film de inanılmazdı, şarkı da olağanüstü. Bu şarkıyı her dinlediğim de tüylerim diken diken oluyor. Her seferinde ayrı bir ütopik aleme taşıyor beni.

Basil Poledouris - Hymn To Red October (The Hunt For Red October) link

Michael J. Fox - Johnny B. Goode (Back to the Future) link

0|0
    0|0
    • İlk mesaja sığmayanlar ;

Moby - Extreme Ways (Bourne Identity) link

Lynyrd Skynrd - Sweet Home Alabama (Forrest Gump, Con Air ve daha bir çok filmde) link

• ben fazla soundtrack bilmiyorum şimdilik üstünkörü baktım ama gerçekten güzeller. hepsini dinliyecem .benim favorilerim karahip korsanları ve yüzüklerin efendisininki.

• Rica ederim.

Soundtrack müziklerini çok seviyorum. Özellikle takip ettiğim bir müzik türü. Açıkçası zevkle yazdım bu yazıları.

Karaip Korsanlarının müzikleri iyi gerçekten. Yüzüklerin efendisi de ha keza öyle.

Ama spagetti Western dinleyelim biraz ;

Ennio Morricone - For A Few Dollars More link

Kızlar Ne Diyor 5

Erkekler Ne Diyor 10

• Film değil ama dizi SoundTrack'i önereyim.

Sons Of Anarchy on numaradır bu konuda.

Hele ki dizide başrolümüzün (Jackson "Jax" Teller) bebeği kaçırılınca bir şarkıyla girilmişti yeni sezona. Şarkının adı da "No Milk Today" ilk dinlediğimde neredeyse gözümden yaş gelecekti. Kesinlikle bu dizinin OST'leri mükemmel.

0|0
    0|0
  • Matrix - link

Rambo - link

Rocky Balboa - link

The Expendables - link

Fast and Furious - link

0|0
    0|0
  • link ölümcül deney

0|0
    0|0
  • Sympathy for Mr. Vengeance (Boksuneun naui geot)

Oldboy (Oldeuboi)

Lady Vengeance (Chinjeolhan geumjassi)

Üçünde Park Chan-wook filmidir. Müzikleri on numara. Ayrıca Hayao Miyazaki animelerinin müziklerine de muhakkak bak, hepsi harikadır.

0|0
    0|0
  • Buna hastayım link

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Game of thrones akustik versiyonunu tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • salkım hanımın taneleri açılış müziği ya da godfather

0|0
    0|0
  • Goodbye Lenin link

0|0
    0|0
Yükleniyor...