Erken ergenlik ve sosyal medya

Arkadaşlar geçenlerde bir programda çocukların ergenliğe 5-6 yaşında girdiği ile ilgili bir haber okudum. Bunda internette gördükleri şeylerin de bir etkisi varmış. Gerçekten de internetin gdo'yla birleşmsine karşı bilinçli miyiz?

0|0
3|8

En İyi Kız Görüşü

• E tabii, sadece yiyecekler sebep olmuyor erken ergenliğe 13-14 yaşlarında karşılaşmaları, öğrenmeleri gereken konular resmen çocukların gözüne sokuluyor... ayrıca elektronik cihazların da etkisi olduğunu düşünüyorum

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ciddi manada hem yiyecekler, televizyonlar, reklamlar, internet, arkadaş çevresi müthiş bir hızla ilerliyor. yeni doğan bebekler tabletle işlem yapabiliyor artık ve uzmanlar kesinlikle 7-8 yaşına kadar çocuğun dokunmatik telefon-tabletle iletişime geçmemesini öneriyor. ama aileler koşuşturan bir çocuk istemiyor ve eline telefonu verip onu "uysal koyun" yapmaya bayılıyor. çocuk hem radyasyon hem de aldığı bilgi açısından mahvoluyor. şimdi "yea bizimki sadece oyun oynuyor." demesin ebeveyn. oyunlar subliminal mesajlarla dolu ve bu 3 tane şekerin birleşip birbirini götürdüğü candy crush bile bireyleri şiddet eğilimlisi yapıyor. çocuk farkında olmadan seksi öğreniyor. cinsellik yaşı 13-14lere iniyor, ergenlik 6-7lere ve bunlar ciddi manada tehlikeli.

besin boyutuna gelirsek çocuklara ambalajlı ürünlerden korumak gerekiyor. ev yoğurdu, sebze ve meyve tüketmek istemeyen çocuk için uğraşılıp evde atıyorum eğlenceli işte brokolilerle yeşil bulutlar, yumurta pişirip güneş, peynirlerle çiçek yapımı gibi zahmetli ama yemeye yönelten işler yapılabilir ve çocuk da bu yapım sürecine dahil edilirse hem yemek ister hem de aile ile etkinlik yaptığı için bağları gelişir hem de el becerisi artar. erkek çocuksa ileride eşine yardımcı olma ihtimali baya artar.

çocuk "büyütmek" mevzu değil, kendi kendilerine büyüyorlar zaten. önemli olan "yetiştirmek" diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • 11 yaşında ergenliğe girmiştim ve erkendi bence. Ergenlik yaşı giderek öne çekiliyor, dengesiz beslenme en büyük etken olsa da teknolojinin de etkisinin olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• İnce düşünmek gerek gdo'lu gıdalardan olabilir dimi ya bize düşman olan herhangi bir ülke bize ithalat ettiği ürünlere özel maddeler katarak erken ergenlik belli yaşlarda metabolizma çökmesi sinirlilik yapan psikolojik rahatsızlıklara yol açan cinsel anlamda tahrik edici karışımlar bunlara destek tv net dergi gazete filim vb. olarak bilinç altımızı etkileme bunlara alıştırma ahlakı çökertecek özentiler vb. yaparak gençliğimizi yeni nesili savaşla yıkamadığını içerden bu vb. yöntemlerle yıkmaya çalışıyor olabilirmi ilimunati ekranda etkileme psikolojiyi vb. çıktı bir ara ihtimal var kola içiyorsunuz esas özütü belli değil asitli renkli tadıda değişik vb. içine atsalar nerden bilecen vb. bu dediklerim olmayadabilir ancak ortada bir sorun var 8 yaş civarı oğlan aynı yaşlarda kıza sana filim anlatayım dedi izledim dedi kızda anlat dedi kadının bacaklarını araladı kilodunu çıkardı a ye o ye deyip bilmem ne vb. devam etti kızda güldü birde bu erkek liseye başladımı bu bilgilerini uygulayacağı kız bulup kandırıp vb. gerçekleştirmeye kalkarsa :( düşünün etek boylarıda yukarda lisede okuyan bazı gençlerde önceki 5-6 seneye oranla liselerde neler duyuyoruz medyayada yansıyor işimiz zor doğal beslenme şart yukardaki ihtimaller doğru ya da yanlış olsun herşeyin doğalı gerek zararlı maddeleri tüketmessek ölmeyiz.

0|0
    0|0
  • Böyle bir şeyin olma ihtimali vardır lakin, çocuk yaşta sayabileceğimiz bireylerin(ailesine bağımlı), ailevi problemlerin çok oluşu, çevresinden edindiği gereksiz ve yanlış bilgiler; ''Örnek vereyim, ya abi esrar kafayı sürekli çalıştırıyormuş gibi...'' bu kişilerin erken yaşta ergenliğe girmesini sağlar, hatta hormonlu besinlerde vücut olarak ergenlik çağına girmemiş kişilerin ergenlik çağında gibi gözükmesini sağlar fakat ergenlik birazda ruhsaldır, tam ergenlik sayılmaz bana kalırsa 5-6 yaş ergenlik için çok erken.

0|0
    0|0
  • Küçücük çocuğa küfür ediyorlar sonra çocuk internete giriyor s*kmek nedir diye karşısına p*rno gelince makine erken çalışıyor tabii çocuk ergenliğin birinci adımına giriyor. Nasıl açıklama beyler işte teknolojinin etkisi bu.

0|0
    0|0
  • Hurafe onlar.

0|0
    0|0
  • mantıklı ... araştırdım biraz enterasan geldi

0|0
    0|0
  • Yok artık iyiki 2 3 yaş değilmiş :))

0|0
    0|0
  • internetim çocukluğumdan beri var ve 16 yaşında girmiştim ergenliğe :D bence internetin etkisi yok.

0|0
    0|0
  • belki konuyu tam sindiremedim ve alakasız olabilir ama sanal ortamlarda ergenler daha çok veya ergen diye tabir edilen tipler.yani kendilerini çok belli ediyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...