20. yüzyılın sanatını nasıl buluyorsunuz?

.20. yüzyılın sanatını nasıl buluyorsunuz?

Mesela Picasso, Vincent van Gogh, Paul Gauguin veya Edvard Münch gibi?

Bence çok güzel eserler var aralarında severim :)

0|0
4|18

En İyi Erkek Görüşü

• hayret rosebud nasıl olduda görmemiş bu soruyu :D pek anladığım söylenemez

sadece şunun picassonun link

şununda kulağı kesik amcamızın olduğunu biliyorum link

sanat beni aşıyor abla kusura bakma

1|0
    0|0
    • olsun herkesin ilgi alani olmaya bilir ;)

• bende sizin gözlerinizle göreyim isterdim ama nasip değilmiş işte umarım sanata olan ilginiz ileriden iyi yerlere getirir sizi :)

Erkekler Ne Diyor 17

• resimden pek anlamam ama Modigliani ve Van goghun kendilerini çok severim. modigliani diye bir film vardı güzel bir film insanların gözlerini çizmemekle ünlü çünkü bir insanı gerçekten

tanımadan onun gözlerini anlayamayacağını söyler. ayrıca film picasso yüzünden öldüğünü de iddia etmektedir. van gogh ise 19. yy da yaşamış çok değerli bir insan. last for life filmi van

goghun biyografisini çok iyi anlatmış mutlaka bu filmleri izlemeni tavsiye ederim.

1|0
    0|0
  • Van Gogh ve Gustav Klimt'i çok seviyorum.

1|0
    0|0
  • Picasso'yu oldum olası sevmedim. Sanatına saygım var ama o ve onun gibi bu üç boyutu iki boyuta indirgemeye çalışanların sanatı ilgimi çekmiyor.

Ben daha çok realizmden yanayım. Ya da parnasizm.

Gerçeğini her zaman görüyoruz. Ama bize şaşkınlık yaşatan eserler daha çok hoşuma gidiyor. Bu nedenle 20. veya 21. yüzyıl sanatı bana daha yüksek zümreye hitap edip anlamayanın bile mükemmel demeye çalıştığı bir sanata doğru gidiyor.

1|0
    0|0
  • Kübizmden hoşlanmam.. Bana göre picasso ressam değil, insanların gösteriş ve marjinallik merakını iyi kullanan başarılı bir tüccardır..

Picassoyla ilgili bir hikaye duymuştum.. Bir ressam arkadaşı yaptığı ördek resminde baş kısmını bir türlü istediği gibi yapamaz. picasso der "istersen ben tamamlayayım fakat bitene kadar sen dışarıda dur". Arkadaşı kabul eder ve odadan çıkar. Döndüğünde ördeğin başının eşşek başı şeklinde çizildiğini görünce çok öfkelenir ve tuali parçalar..

Picassonun cevabı ilginçtir.. "Keşke parçalamasaydın.. Satardık!"

Yani birçok kişinin anlam çıkarmaya çalıştığı tablolarda aslında hiç bir anlam yok.. Fakat cehaletle suçlanmamak için hiç kimse çıkıp da "kral çıplak" diyemiyor.. :)

0|0
    0|1
    • Peki Guernica tablosunu nasıl açıklayabiliyorsunuz?

• Sunchild, kurduğunuz anlamsız cümle en az picassonun tabloları kadar çarpık.

Yine de şöyle anlatmaya çalışayım..

Fotoğrafımda gördüğünüz "avizedeki 3 ışık hayatımdaki 3 önemli şeyi temsil ediyor" desem "saçmalama lan onlar bildiğin ampul, sadece odayı aydınlatmaya yarıyor" diyebilir misiniz?

• Ben Rönesans sanatını seviyorum, 20.yy nasıl desem, tamam anlam barındırıyor ama bana bir anlam ifade etmiyor :)

1|0
    0|0
  • bizdende şeker ahmet paşa var başka ressamlar var. o yazdıkların da iyi ama tek taraflı bakmayın şu konulara milli kültürümüzü de az biraz öğrenin merak edip araştırsan göreceksin kardeşim.

1|0
    0|0
    • hmm dogru da ben yurtdisinda yasiyorum ondan bunlari ögreniyoruz sadece, en ünlü tanidiklari yani, ama dediklerini de arastirmamda fayda var sagol :)

• yurt dışı fark etmez kendi kültürünü de unutmamalısın.

• türk tarihini kültürünü biliyorum cok sükür cahil degilim, 20 yüzyilin türk sanatcilarini bilmememde bir ayip görmüyorum, türkiyede kac kisi biliyor acaba...

• şimdi ki yapılan sanat eserlerinden çok daha iyi bence estetik karmaşık ama anlatılmak isteneni anlıyorsun en azından

1|0
    0|0
  • van gogh yıldızlı geceler... link

1|0
    0|0
  • sanat , sanatciyi sever emeklerini takdir ederim sanat anlayisim yapi konusunda daha cok gelismistir

20. yuzyil sanat anlayisinin bazi konularini hic begenmiyorum

sanat , sanatci insanin , insanligin yararina is yapanlardir

etlerini sere serpe seren bilgisayardan sesi islem goren kisiler sacede ve sadece insanciktir sanatci degil

0|0
    0|0
  • Gogh derim başka bir şey demem :D

1|0
    0|0
  • eski tarih sanatını daha çok severim çünkü o kadar baskıyı rağmen şimdikilerin 100 kat daha güzel eserleri vermişler ve çok daha zamanı anlatan ve çok daha ilgi çekici anlaması zor püf noktaları olan eserler onun için 20. yüzyıl bana göre vasat kalıyor eski tarihin sanatçılarına göre şimdiki rahatlık onlarda olsa onlar nasıl yapardı kim bilir ?

0|0
    0|0
    • benimde eskilerden daha cok sevdiklerim var tabii ki, ama 20.yüzyilin sanatiyla ilgili fikirlerinizi merak ettigim icin sadece onu sordum bu ara onunla cok ilgileniyorum cünkü ondan :)

• tamam :)) ilgilenmen güzel bende tarihle çok ilgileniyorum :) haberin olsun :) sıkıntı olursa yardım ederim

• link sanatcı bu adamdır

0|0
    0|0
  • bence birşeyleri insanlara sevdirmek istiyorsanız bu millete birazda cinsel biraz erotik biraz fantazili şeyler sunun hemen çok beyenilir bir deneyin

0|0
    0|0
  • Van Gogh 19.yüzyıl olsa gerek.

0|0
    0|0
  • yüzyıllar ilerledikçe sanat geriliyor varsa yoksa teknoloji ;)

0|0
    0|0
  • büyüleyici kemancı pagani idolümdür..

0|0
    0|0
  • bu dayılar kim?

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• 20. yüzyıl bambaşka bana göre.

...

link

link

link

link

link

link

link

link

link

...

Sadece bakıp susuyorum!

0|0
    0|0
  • Picasso severim

1|0
    0|0
  • ben özellikle resim sanatının düştüğüne inanıyorum. yani belki daha farklı dallar akımlar çıktı ama eskiler herkese yönelik bir havayla yaparmış bir başka tadı varmış.

0|0
    0|0
  • Beğendiğim bir çok ressam var ama hayranlık duyduğum tek ressam John William Waterhouse'dur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...