Titanic neden bu kadar önemli?

batan bir sürü gemi var dünyada. titanik te bunlardan birisi. ama en çok reklam yapılan bu gemi sizce neden?

Güncellemeler:
dünyanın en büyük gemisi titanik değil google de bakabilirsiniz.
Bileti olup gemiye binmeyen Türk yolcu :)

Titanik’te 2223 yolcu vardı. Ama aslında gemide 2224 yolcu olması gerekiyordu. Satılan bir biletin yolcusu Titanik’e binmedi, bu bilet bir doktor tarafından Avrupa seyahati sırasında alındı. Ancak doktor Fransa’dan başladığı yolculuğunu kötü hava koşulları nedeniyle Southampton limanına kadar sürdüremedi ve gemiyi kaçırdı... Bileti olduğu halde gemiye binemeyen tek yolcu, Türk doktor Besim Ömer Akalın’dı. O da Allah batırır bu gemiyi demiştir kesin=)

0|0
13|8

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 12

• filmi cikti.ask hikayesi uydurdular. ayrica en büyük gemiydi.yani queen mary2 daha büyük ama en önemli konu bu: titanic bittiginde thoman andrews de dahil, tanrinin bile batirmaya gücünün yetmeyecegini gercekten küstahca tekrar tekrar söylemislerdi. sadece kücük bi ihmal yüzünden kocaman gemi batti halbuki. adida yunan mitolojisinden alinmis. Titanlar yani yunan tanrilarinda üstünde en güclü yaratiklardi. Titanicte buna göre adlandirildi. yani bastan asagi baska herseyi asagilayan ve böbürlenen insanlar tarafindan yapildi. bimiyorum artik gazapmiydi baslarina gelen. yoksa cok havalanipta dikkatsizlikmi baslarina bela oldu. ayrica gemi giderkende karanlikta almamasi gereken son hizi almis sirf erken varipta hava atmak icin. insanlara yazik oldu coluk cocuga. bi kac kendini bilmezin yüzünden. ayrica simdi birde yil dönümü nisandaya. 3d versiyonuda cikti filmin. konusuluyor sürekli

0|0
    0|0
    • allah batırdı. allah batıramaz demek sonları oldu. çocuklar ve kadınlar kurtarıldı.

• orasi öyle tabi. ama komplo teoriler bile var konu hakkinda.ama her türlü ibret almamiz gereken bi olay zaten

• Samtantin limanından kalkarlen malüm sözü söyledikleri için

0|0
    0|0
  • dünyanın en büyük gemisi olduğu için

0|0
    0|0
  • beklenmedik bir şekilde batması herkes asla batmayacağını düşünüyordu ayrıca binlerce kişi ölmüş...

0|0
    0|0
  • Titanic en büyük gemiydi. Şuan daha büyüğü yapıldı mı bilmiyorum ama çok konuşulmasının sebebi budur. Neyse onu bunu bırakında Titanic'in üç boyutlusu çıktı yahu :)

0|0
    0|0
  • Dünyanın en büyük gemi olması dolayısıyladır.

0|0
    0|0
  • link Cok izlendigi icin Olabilir mi ?

0|0
    0|0
  • o zamanda önemli bir gemiymiş demek ki

0|0
    0|0
  • Batmış işte. Çok iyide olmuş çokta güzel iyi olmuş.

1|0
    0|0
  • Dünyanin en büyük gemisi bu yetiyor zaten

0|0
    0|0
  • Dünyanın en büyük gemisi ve batmaz diyorlardı

0|0
    0|0
    • tanrı batıramaz dedi ve batırdı allah. bunlar cenabetti kesin :D 2223 kişi vardı ama 2224 olması gerekirdi o da türkmüş kurtulan :D haha

• Çok büyük konuştukları için öyle oldu, Allah'ın var olduğuna dair bir kanıt bu bence :)

• türkler yapsaydı kurban keserlerdi mevlit okurlardı hayırlı yolculuklar derlerdi bunlar tam tersini yapmış :D acımam hayatta

• heralde dünya nın en büyük gemisi olmasıdır bugün de batış günü

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Titanik neden battı? neden tanrı bile batıramaz bu gemiyi dedi yapan mühendisler çünkü o kadar kısa sürede vede o darbeyle batmayacağına vede gemi 5 kamera suyla dolsa bile batmayacağına inanıldığı vede 6. kamera suyla dolduğun için batmıştır yani sadece 1 kamera gemiyi batırdı... onun için bu denli abes büyük bir laf ettiler çok emindiler...

benim kendi fikrim geminin bilerek batırıldığı yönünde çok ihmal var denizde buz dağı olmasına rağmen çevredeki gemilerin kontak kapatmalarına vede hızlarını azaltmalarına ilişkin 80 km süratle gemi nasıl vede neden gidiyor bu TEHLİKE kaptan smith tecrübeli daha bir çok neden en büyük neden budur bana göre...

0|0
    0|0
  • gemi büyük ya..

0|0
    0|0
  • o zamanda yaşasaydın anlardın.

1|0
    0|0
  • titanic te çok sayıda musevi kökenli insan vardı herhalde ondandır.

0|0
    0|0
  • çok sağlam olduğu iddia edildiği için ve çok basit bir sabebin batması için yeterli olmasından dolayı birde batı kültüründe ki insanların abartmayı sevmesiyle birlikte buralara kadar gelmiştir işte.

0|0
    0|0
  • Filmini sevmemıstım yalan yok

0|0
    0|0
  • allahın tokatı yokki aha böyle başına iş gelir

0|0
    0|0
  • böyle bir soruda bile gizli kullanıcılar var, ilginç...

0|0
    0|0
    • ben de anlayamadım ki kardeş. Başbakan falan bu sitede mi takılıyor, yavaş yavaş şüphelenmeye başlıyorum artık.

• sanatçı milletvekili ne istersen var kardeş. türkiyenin popiler sosyal paylaşım sitesi

Yükleniyor...