Osmanlı türkçesi konuşmak

Osmanlı türkçesi için ne yapmak gerekir? yeteri kadar kitap okuyorum ama özellikle eski türkçe konuşmak için osmanlıca kursu yararlı olur mu?

Nadanlar eder sohbet-i nadanla telezzüz

Dîvânelerin hem-demi dîvâne gerektir , şöyle cümleler kurmak için mesela?

0|0
0|12

En İyi Erkek Görüşü

• Facebookta gruplar var Osmanlıca sevdalıları daha dogrusu ben tercume ederek kendımı gelıstıryorum sıırler okuyarak ... Ancak halk egıtım ve sodes merkezlerınde kurslar var ayrıca bu dedıgım gruplarada katılırsan kursa gıden arkadaslardan bılgı alabılırsın...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• kelime farkı yok sadece modernleşen kelime sorunu var. biz türkçe devrimini yaparken sadece harfleri değiştirdik, kelimeler okunuşlar ve manaları aynı kaldı. binaneleyh gibi... vardır ama kullanmayız... bu yazdığınızda farscaya yakın bir derleme tarzıdır normal konuşmada geçmez.

0|0
    0|0
  • Konuşcanda nolcak kimle konuscan :D dili mi genişletcen :D

0|1
    1|0
  • osmanlıca kursları elbette yararlı olur ancak bun yanında divan edebiyatını ve farsça yıda bilmen gerekir.

0|0
    0|0
  • Osmanlıca öğreneceğine, Öz Türkçe öğren.

link

Osmanlı, Türk milletinin tarihte atlattığı en büyük badire, kendi eliyle yarattığı en büyük düşmandı. Diline, kültürüne, bütünlüğüne vurulan darbe, Türk'ün omuzlarında yükselen bir arap - fars medeniyetiydi.

0|0
    0|0
    • ben politik bir tutum içinde olarak öğrenmek istediğimi söylemedim zaten. osmanlıda konuşulan dil epey zengin bir dildi. bundan dolayı öğrenmek istiyorum

• kız kendimi bülent ersoy gibi hissettim sen öyle diyince :)

0|1
    0|0
  • osmanlı türkçesi mi ilginç gerçekten osmanlı zaten türk düşmanıydı bilhassa fatih ve yavuz denen katil . bu arada sorunun cevabı halk eğitim merkezi osmanlıca kursu açıyor arada

0|0
    0|1
    • politik bir tutum içinde oldugum icin degil. ölü bir dil evet ama zenginliğini yadsıyamayız.bu yüzden büyük ilgimi çekiyor

• halk eğitim merkezleri kurs açıyor osmanlıca kurssu

• Onu bunu bilmem de bizim Ankara türkçesini öğren , döktür gitsin (:

0|0
    0|0
  • Çok zor olduğunu söylüyorlar, okullarda veya eğitim merkezlerinde açılıyor takip etmelisin.

0|0
    0|0
  • divan edebiyatına yönel nebi ile başlamak iyidir

0|0
    0|0
  • edebiyat okuman lazım edebiyat okuyan arkadaşım usta bu konuda istersen tanıştırıyım sizi

0|0
    0|0
    • edebiyat okuyacagım zaten ama lise bitmedi henüz. büyük ilgim var ve şu an geliştirmek istiyorum kendimi bu yönde

• evet arkadaşım var ekle seni tanıştırıym edebiyat okudu mutlaka sana faydası olur

• Ben Uluslararası İlişkiler okuyorum Osmanlıca dersi de görüyoruz çok da öyle eski Türkçe diye tabir ettiğin sözcükler öğrendiğimiz yok.

İlla örnekteki gibi şeyler öğrenmek istiyorsan o örnek divan edebiyatından alıntıdır. Yani senin Osmanlıcaya değil Divan edebiyatına merak salman gerekmektedir.

Divan tarzında şiirler yazmış ve Divan edebiyatı hastası olarak şiddetle tavsiye ediyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...