Aşkta kültür farkının olmasının etkileri nelerdir?

Beni 7 yıldan beri seven bir çocuk var ama aramızda kültür farkı olduğu için kabul etmedim teklifini. Benden soğuması için denemediğim şey kalmadı. Ben soğutmaya çalıştıkça daha da sevdi beni herkes ona bir şans vermem gerektiğini söylüyor ama onu kırmaktan çok korkuyorum acaba ona bir şans vermeli miyim?

0|0
7|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kültür farkı ne yahu?

Çok mu kültürlüsün sen? Bu ne kibir?

Çok mu kültürsüzsün yoksa? Bu ne eziklik?

1000 bilsende 1 bilene sor demişler gülüm...

Kültür farkı... Ulan çokbahaneler duydum. Yok arkadal olarak görüyorumdan tut, ben uzun erkeklerden hoşlanıyoruma kadar ama buna ilk defa rast geldim...

Sanırsınki kız sosyetenin üst tabakası, çocuk inşaat işçisi... Sana samimi bir duygumu söyleyeyim mi? O inşaatta çalışan işçilerin ortalaması, üst kaymak tabakadaki kızların ortalamasından 1000 kat daha "insan" dır, beyni de onlardan çok çalışır, daha da "kültürlü" dür... Ha bazıları doğu kültürünü küçümser, onlar için kültür "batı" dır. İşte sömürgelerde böyle şeyler olur... Geçiniz.

2|0
    1|2
    • gülüm ? iyiymiş :D

• @etmus tabiki müslüman olur. ama sıradan müslüman değil, gerçek müslüman. Neden dersen Kur'andaki ayetlerde saklı. Onca delil bir aradayken başka dine, özellikle isanın ölümünden sonra bazı papazların mektuplarının devşirilmesi ile oluşturulan bir dine değil...

Hani hristiyanlığa (ki özde oda müslümanlıktır) saygısızlık etmek istemem de. Hz. İsa öldükten asırlar sonra papazların birbirine yolladığı mektupların devşirilmesi ile oluşturulan "kutsal" kitaplardan oluşan bir dine tabiki itaat ememeli

• Papa ya Hz.İsa'nın reenkarnasyonu ve hatadan münezzeh (asla hata yapmayan) gibi akıl dışılıkların olmadığı bir dine mensup olmalı.

Aynı akıl dışılıkları müslümanlığada soktular ya Kur'an değişmemiş ama. Ben zaten Kur'an müminiyim. Yaptığım herşey de akıl ile açıklanır. Yoksa akıldışı şeylerin benim dinimde yeri yok. Çocuklarıma aklını kullanmayı öğrettikten sonra akıldığı yollara sapacaklarını düşünmüyorum zaten. Olay orada bitiyor diye düşünüyorum.

Erkekler Ne Diyor 6

• asıl burda onu kırıp kırmamk değil asıl senin düşüncelerin önemli eğer sen bu çoçuğa karşı bişeyler hissediyorsan şans ver derim eğer bişey hissetmiyorsan fazla üsteleme kabul etsen bile mutlu olamazsn o yüzden ona güzel bir anlatımla senii istemdiğini söyleblrsn...

1|0
    0|0
    • birşeyler hissetmek demeyelim de sadakatine hayran kaldım desem daha doğru olur

• arkadaş kalmayı da denedik ama o istemiyor ya sevgilim ol yada uzaktan sevdiğim platoniğim ol diyor çünkü benimle konuştuğu zaman dahada bağlanıyormuş

• hımm ozaman istemiyorsa ondan uzakşlman en iyisi...

• sorunuzu açsanız şuralı buralı deseniz ona bir şans vereyimmi diyorsun aşağılarda ailem cevapların var biraz daha açık olursa daha düzgün cevaplar çıkar eminim.Yoksa din dil ırk herkes insan ancak aradaki farklarda küçümsenemez.Müslüman bir aile asla kızını bir gayri müslimle evlendirmek istemez ama evlenirde giderse de engel olamaz ama yok sayar.Şimdi burada çok yorumlar belki ateşli tartışmalar bile olabilir ancak aradaki farkları gözönünde bulundurmak çok önemlidir. fikir olarak Allah a büyük konusmuyorum ancak kızımın bir gayrimüslimle evlenmesini istemem he adam müslüman olacaksa o ayrı.Onunla evlenmesine bile yardım ederim.Daha neler neler.Aşk bazen herşeyi affetmez . Yorum belki anlayış ve kültürünüze ters gelebilir ama sen birşeyin olabileceğine inanıyorsan olur. Herkesin yargı değerleri farklıdır.

0|0
    0|0
    • o kişi Romanya kökenli bizim burada o kökenden olan göçmenlerden çok var ve isimleri iyi olaylarla anılmıyor ailem ve ben bu konuda ön yargılıyız o kökenden insanlara karşı bilmem anlatabildim mi ?

• oldukça karışık bir durum... bi diyorum şans versem diye sonrada kalbini kırarım diye düşünüyorum çünkü olmayacak birşey ama bir daha asla karşıma onun gibisinin çıkmayacağını da biliyorum

• Olmayacağına kendiniz inanmıyorsanız neden karşınızdakine ümit vereyim mi vermeyeyim mi diye bir çıkmazın içine sokuyorsunuz.Hiç gerek yok bunlara. ne kendinizi ne de karşınızdakini üzmeyin.

SAYGILAR

• elbette kültür farkı etkıler. ama etkilememesi için iki insanında çevresine duyarlı bır şekilde yaklaşması lazım gerekli. ailesi veya akrabası yada çevresinden etkilenmemelileri gerekir. her ikisininde aynı düşünceleri taşıması ve onu korumaları içinde sürekli kendilerini geliştirmeleri gerekir. kültür farkı sadece farklı millet deanlaşılmamalı. din, mezhep, dünya görüşü, siyasi parti... olabilir önemli olan karşılıklı olan saygı ve sevgidir. insan mutlu omak istiyorsa bence evlilikte, arkadaşlıkta dostlukta şartlar çok değişir.evlilikte başka ilkeler aranır sevgilide başka eğlencede başka

hayat çok farklı yani

... kültür farkı farkettirir.dikkat etmek lazım.

0|0
    0|0
  • tabiki vermelisn kültür farkı ne yaa bir kaç yıl daha fazla okumuşsun diye kültür farkımı olur üniveriste okuyupta cahil kalan yokmu bunula birlikte ilkokul mezunu olup hayatı anlayan kültürlü insanda vardır okumakla kültrlu olunmaz bence ona şans tanı belki seni kültürlü dediğin kişilerden çok daha mutlu edecektir

0|0
    0|0
    • yok aileler ve yetişme tarzı açısından kültür farkı var ailemin asla onaylamayacağı bir ilişki olur

• acidim yazik ya bende bir zamanlar platonik bisey yasamistim karsilik bulamamak kotu hakkinda hayirli neyse o olsun ama genede istersen dene olmazsada bak iste olmuyor der ayrilirsin

• ona yaşattıklarımı bir başkası da bana yaşatıyor acısını bildiğim halde elimden hiç birşey gelmemesi benide üzüyor

• ask değil de mantikli sevgi daha iyidir. kultur farki onemli ilerisi icin ayrica su var, o seni 7 yildir seviyor ama sen sevmiyorsun. sirf bunun icin bile kabul etmemen gerekir.

1|0
    0|0
    • ya ama çevrem o kadar çok baskı yapıyor ki.. bende ne düşündüğümü bilemiyorum birde aynı sınıftayız her an gözgözeyiz zor bir durum :( sevgimi tek hakeden insanın o olduğuna da adım gibi eminim

• yetişme tarzlarımız,dinlerimiz,en önemlisi hayata bakışımız bile aynı değil

• kabul etmemen mantikli

• kültür farkı bence önemli bir sorun bir kere düşünce farklılıklarınız çok olabilir sonra aile yapılarınız da çok farklı olacaktır getirilerini götürülerini de azcık tahmin edilebilir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Kültüür farklı önemli bir etken tabi ki.

Ama sen ona karşı birşey hissetmiyorsun ki.

Aşık olsan belkide bunların hiçbirni öemsemezsin. Ha sonra aşkın azalınca gözüne batar o ayrı.

Ama gerçekten önemli oturp kalkaması bile yemek yemesi konuşması çevresi alışkanlıkları.

Neden önemli aşkın ateşi sevgiye dogru yol alırken herşey gözeune batar ruhunuz uyuşmaz.

Ustesınden gelenler varsa buyuk aşkları le gelıyordur. Değişiyorlardır o ılışkı içinde. Ortak bı yerde buluşuyordur.

1|0
    0|0
    • çünkü aşk zamanla yerini sevgiye bırakacak

• Aşkın gözü kör demek istedim. herşeyin üstesinden gelecek sanır insan ama sonra gerçekleri görmeye başlar hems evgiye dönecek hem eleştirmeyede başlayacaksın. Ortada buluşmazsanız sevginkabusa dönuşecek.

• bence kültür farklılığı bir ilişkide en önemli etken. çünkü hayata bakış açıları, yaşam tarzları, çok farklı oluyor.iki tarafta farklı şeyleri savunun ca tartışmalar doğuyor. başta herşey önemsiz gibi geliyor ama sonradan ilişki yıprandıkça gerçek anlaşılıyor.ne yazıkki ozamanda iş işten geçmiş oluyor..

1|0
    0|0
  • Sevmiyorsan şans verme..

1|0
    0|0
  • İnsanlar birbirini değiştirmeye çalıştıkça başarısız oluyorlar, kişiyi olduğu gibi kabullenmenin makul bir davranış olduğuna inanıyorum.

Gel zaman git zaman, mutlak seven insan karşısındakinin kültürünü bir şekilde kapıyor zaten.

Sadece kendini geliştirebilmesi adına şans vermelisin.

0|0
    0|0
  • eğer onu seviyorsan boşver o kültür farkını aşkın kültürü milleti vb. olu mu hiç? kim ne derse desin sen mutluysan ve seviyorsan kimse sana engel olamaz. ama yok, sevmiyorsan bence dile getir de ama sakın kültürünü karıştırma ki bu onun kalbini kırabilir

0|0
    0|0
    • malesef ki bir sevgi yok :(

• tamam eğer sevmiyorsan ona bunu bir şekilde açıkla ama daha önceden de söylediğim gibi, kültürünü karıştırma. bu onun gururuna çok dokunabilir (din, siyasi görüş, ırk, kültür tartışılmaz). ama mesela onunla bir gelecek görmediğini söyle "ben sevmediğim biriyle mutlu olamam" gibisinden bence onu sevmemen yeterli bir cevaptır

• etkileri vardır ama bu etkiler zamanla ortaya çıkar her anlamda çıkar

1|0
    0|0
  • kültür farkı ileride daha da sorunlar çıkarır

0|0
    0|0
Yükleniyor...