Kapat

Sizce delilik ölçüsü nedir?

Bediüzzaman buyurmuşki

Herkes delidir. Fakat boş şeylerle meşgul olma nisbetinde delilik derecesi de artar.

Sizce delilik nedir?

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• Philip K. Dick:''Delirmek bazen gerçekliğe verilebilecek en uygun tepkidir.'' der bir konuşmasında.bu soruyu okuyunca aklıma bu geldi.tek gerçeklik ölüm olduğuna göre bu fikrin bediüzzaman'ın sözüyle uyuştuğunu net olarak görebiliriz.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 6

• tıyorum psikoloğun tekine gidiyorsun adama/kadına derdini anlatıyorsun kadın şaşırıyor tabi ne de olsa kendinde yok o farklılık,

misal "ben yılanları ve akrepleri çok seviyorum sürekli taşların altlarına bakıyorum, hayvanat bahçelerine gidiyorum " vs.

psikiyatrist bey/hanım direkt yapıştırıyor Latince ismi olan bir hastalığı,

üstüne bir de abidik gubidik ilaçlar yazıyor

psikoloğa gittiğini ailenden birine anlatsan afedersin aidsliymişsin gibi tepki veriyorlar

Ya arkadaşım basit bir takıntı bu neyini sorun ediyorsun?

Bana göre insan kendini bildiği sürece sorun yoktur eğer akli dengesini kaybetmişse deli damgası vurulmalıdır

Çok doluyum KS

Ama yine de delilik ile akıllılık arasındaki o incecik çizgiyi aşmamak gerek, misal ben aştım o incecik çizgiyi hehe.

0|1
    0|0
  • bir deli için sen delisindir o akıllıdır belkide bu yüzden bir ölçütü yok

0|1
    0|0
  • İnsanaların gözünde delilik; herkesin yaptıdığını yapmıyorsan deli diye damgalanıyorsun.

0|1
    0|0
  • referans kaybı

0|1
    0|0
  • deliliğin ölçüsü yoktur :D

0|1
    0|0
  • Öleceğini bile bile yaşamaktır delilik :)))))))))))

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• değiliği kitaplardan ve süslü aforizmalardan değil, akıl hastahanelerinin bahçelerinden öğrenin. gidin gezin.

0|1
    0|0
  • Delinin birisi bana ali ben sarhoş değilim diye bağırdı, değilsin abi dedim. O zaman ben deli miyim? dedi bilmiyorum abi dedim, Ben de bilmiyorum dedi koşarak gitti..

İşte bu dedim.

0|1
    0|0
  • Deliliğe övgü - Erasmus un kitabı var kabalcı yayınlarının int özetini bulabilirsin :) ( okumadım)

0|1
    0|0
  • Bediüzzaman öyle dediyse herkes akıllı demek ki

0|1
    0|0
Yükleniyor...