Bazı üyelere bakıyorum her şeyi ben bilirim siz çok cahilsiniz havasındalar?

Bunun nedeni ne olabilir? İsim vermek istemiyorum kimse sırnaşmasın başıma sonra korktuğumdan değil muhattap olmak istemediğimden.. size de garip gelmiyor mu bu tavırlar..Ya tamam biz onların seviyesine ulaşamadık felsefede genel kültürde kendinlerini tamamen aşmışlar ama her yerde bunu neden dile getiriyorlar.. Ben bu sitede çok güzel üyeler tanıyorum onlarda da kültür dersen eğitim dersen fazlasıyla var ama hiçbiri de insanlara bu kadar tepeden bakmıyor aşağılamıyor , kendisini gözümüze gözümüze dokmaya çabalamıyor.. Benim lisedeki bir öğretmenim kim bir konuda ben şöyle yaptm ben şöyle iyiyim böyle böyle süperim diyorsa çığırtkanlık yapıyorsa bil ki o en az şey yapandır demişti.. ya da Montaignenin sözleriyle "İnsanlar başaklara benzer; içleri boşken başları havadadır."

Ya tamam bu siteye ve bizlerin seviyesine çoook büyük geldiniz ama bunu ikide bir göze sokmayı bırakın.. Tamam siz yine o derin kültürünüzle kalın ama bunu yaparken biraz kalender olmayı mütevazi olmayı en azından deneyin.. insanları ötekileştirmemeyi deneyin. off ya niye yazdıysam bu kadar şeyi dolmuşum:)

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bak ne diyor, sen kimsin ya , felsefe ve genel kültürü sizden öğrenecek değiliz. Bizzz milletin iradesini bu siteye yansıtıyoruz. Dış mihraklar bu sorularla bizim önümüzü kesmeye çalışsalar da bizzler mücadelemizden de irademizden de vazgeçmeyeceğiz. Çok açık ve net söylüyorum sizin gibilerin inlerine gireceğiz inlerine. Ahh kardeşlerim ahh bir takım marjinal gruplar bizi sindirmeye çalışıyor . Bizi topluma karşı kibirli göstermeye çalışıyorlar ama biz yaradılanı severiz , yaradandan ötürü. Bizzz biliriz biz, her şeyi bizz biliriz. Hiç bir şeyi sizden öğrenecek de değiliz.

Bu yazdıklarım sana kimi hatırlatıyorsa , bana bu zihniyet hep o kişiyi hatırlatıyor. Beraber yürüyorlar aynı yollarda. Bu düşünce bu ülkede prim yapıyor. İnsanların dikkatini çekmekte biraz kibirli olmaktan geçiyor.

Alt metin ,diyalektik ,tandans, konfirme,obsesyon,komplike,ortak akıl,nüans,içselleştirmek,tinsel,emprovize,örselenmişlik,yadırganmışlık,oksimoron,eklektik,

çıkarım,soyutsal,metafor,sofistik,demogoji,öncül,etnik temellendirme,absorbe etmek,konsolidasyon,minval,sürdürülebilir,edimsel,kuramsal,paradigma,sekülarizm,

etrospektif,paradoks,pragmatik,done,bilişsel,recognation,stimulu,imge,seküler,fraksiyon,

salık vermek,izdüşüm,yanılsama,devinim,konjonktör

Ne kadar caf caflı kelimler öyle değil mi ? Ben her yazıma bunlardan katabilirim anlaşılmaz olup kendimi öne çıkartabilirim.İnsanlara daha ne söylemek istediğimi bile yansıtmadan saygı kazanabilirim. Sonrada ego otobüse şoför olabilecek kadar kendimi tatmin ederim fakat bu bana ne kazandırabilir ?

İnsan eğer bilgisini ve kültürünü paylaşmak istiyorsa anlaşılabilir olmalıdır. Kimseyi küçümseyemezsin hitap ettiğin kesim hangi aşamadaysa o tabakaya ait bir üslup takınmalısın. Bilgi anlaşılabilir değilse bilgi tanımından çıkar. Bir görüş ifade edilirken aynı zamanda sogulanabilir ve tutarlı bir şeyler ifade etmelidir. İnsanlara bilgi sahibi olmadığı bir konuda bir kaç kelime oyuna yaparak sogulanmamış bilgiyi empoze etmeye çalışamazsın.

Seviye ile falan alakası yok mutlak bilgi sahibi olan bir insan asla ben oldum diyemez.

"Bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir" Sokrates bile bunu söylerken, tuhaf bir kibir tanımı takınmak fazlasıyla tutarsızdır.

Neyse ya ben artık bu ülkede kafayı yeme noktasına geldim. Bu ülkenin kendi cahil sanmayanları bile cahil. Sende fazla takma kafanı

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• level 10 olunca peygamber olduğunu sanıp g.tü fezaya erenler var

0|1
    0|0
  • çok klas bir biçimde iç dökmeni soruya bağlayıp formata uydurmuşsun :))) tebrik ederim

0|0
    0|0
  • aslında hiçbişey bilmediklerinden kaynaklanıyo olabilir:D

0|0
    0|0
  • Neden Bu kadar çok umursadın Bu siteyi ? :D

Vuhhuu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Merhaba ben de sitenin en salak üyesiyim memnun oldum bayan

0|0
    0|0
  • hakkaten niye yazdın bu kadar şeyi? kimse kimseye tepeden bakmamalı haklısın da bizi ilgilendiren bir durum değil. ilgilenmezsin olur biter. sana neden bu kadar dokundu?

0|0
    0|0
  • Çok haklısın canım insanları küçümsemeleri çok itici.

0|0
    0|0
Yükleniyor...