Gabriel Garcia Marquez öldü... Sözlerinden paylaşmak isteyen yok mu?

Bir insanın en büyük hatası; gereğinden fazla değer vermek değil, kendine hak ettiğinden daha az değer vermektir.

İnsanı sadece sözler ele vermez, Gözler de içinde birşeyler gizler. Hatta sözler ne kadar inkar etsede; gözler herşeyi söyler.

- Gabriel Garcia Marquez

Güncellemeler:
gizli cevap veren arkadaşa +1 benden .. meğersem engellenmişim de haberim yokmuş canı sağolsun ( güncelleme için kızmayın lütfen)

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Çok sevdiğim bir yazardı. Ruhu şad olsun.

Çok üzüldüm ölmesine.

Kitapları ömrümün sonuna dek kitaplığımın en özel yerinde olacak...

1|2
    0|0
    • Diğer kitaplarını dışlayacak mısın ? Ne kadar ayıp ya tamam Gabriel Garcia Marquez'un kitapları özel yerde olmalı da diğeri de olsun lütfen :))

Kızlar Ne Diyor 5

• Birini daha iyi tanımadan ve bu kişinin senin kim olduğunu bilmesinden önce kendini daha iyi bir kişiye dönüştür ve kim olduğunu bilerek kendine güven.-Gabriel Garcia Marquez

0|1
    0|0
  • Kırmızı Pazartesiyi okumuştum Yüzyıllık Yalnızlıkı daha hala okuyacam mekanı cennet olsun..

0|1
    0|0
    • yüzyıllık yalnızlık meşhur kitabı okunması gereken bir kitap

• Kişisel bir tavır olarak alma.. Hayatın sahte olduğunu öğrendikten sonra, Sadece seni değil kimseyi umursamıyorum. hepsi bu!.

0|1
    0|0
  • Veda mektubunu okumuş muydun? "Sizden çok sey öğrendim. Ama gerçekte pek de işe yaramayacaklar. Çünkü bunları valizimde sakladıkça, ben mutsuz öleceğim." demesi etkilemişti beni. Valizinde saklamadığı, bizimle paylaştığı bir sürü değerli bilgi vardı halbuki. Neden hala mutsuzdu... Böyle şeyleri anlamıyorum.

0|0
    0|0
    • evet okudum gabriele ait olmadığı iddiası var .. yine de ona ait olduğunu varsayarsak belkide ölümü yaklaşınca öğrendiklerinin işe yaramayacağını gördü .. söylediklerinde haklılık payı az değil

• Birlikte gülüyorsanız mutluluktur, birlikte ağlıyorsanız dostluktur; ama birlikte susuyorsanız bu aşktır...

Huzur içinde yatsın.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Sözleri çok güzel tebrik ederim bilenlere bilmeyenlere hatırlattığın için toprağı bol olsun. Yazarların hayata dair sözlerini dikkate almalıyız bunlar bizim için bir nevi pusula görevi görür. Bakmasını bilirsen her zaman doğru yolda ilerlemeni sağlar.

0|1
    0|0
  • Bazen öyle konuşacaksın ki karşndaki cevap veremeyecek. Bazen de öyle bir susacaksın ki karşındaki konuşmaya cesaret edemeyecek.

Gabriel Garcia Marquez en sevdiğm sözü

0|1
    0|0
  • Bence en güzel eseri ''Muerte constante mas alla del amor''

0|1
    0|0
  • Hiçbir zaman gülümsemekten vazgeçme. Gülüşüne kimin ne zaman aşık olacağını bilemezsin.

0|1
    0|0
  • mekanı cennet olsun. :D

0|1
    0|0
    • zor.. sen de biliyosun olurmuki acep

Yükleniyor...