Kendimi geliştirme için ne önerirsiniz?

Kendimi geliştirme için ne yapabilirim?lütfen her kitabı okuyun demeyin .kitap önerisi istiyorum.her konuda bilgili olmak istiyorum yardımlarını bekliyorum.

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Her konuda geliştiremezsinkendini, ama temel oluşturacağım diyorsan sana benim gözümde en önemli kitapları sayim;

Nutuk

Kavgam

Komünist manifesto

Das Kapital

Dini bakımdan;

Kuran (elmalılı tefsiri)

Tanah

Yeni Ahid

Şimdi sana genel kültür kitapları önerim, bence kesin okunmalı;

İlyada

Odyssey

Sefiller

Türlerin Kökeni

Kızılelma

Dişi kurdun rüyaları

Ruh Adam

Delikurt

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bu konuda tecrübeli birisi olarak şunu söyleyebilirim sana.

Tabiki de okumak burada çok önemli ama sadece kitap bilgisinden mi bahsediyorsun?

Şuanki en büyük bilgi kaynağı internette, bütün gazeteler, gündem, kitaplar, bloglar vs . İstesen hızına yetişemezsin , ama altını çizerek yazıyorum. İngilizce öğren , ingilizce olmadan ulaşabileceğin kaynakların miktarı soruda bahsettiğin çerçevenin çok çok minik bir kısmı olur.

Tabiki hayat sadece gözünün gördüğü harflerden ibaret değil , okuduğunu anlatabilmen için duyman , tatman , hissetmen de gerek.

Bunun için de , imkanın varsa dünyayı gez, ya da bikaç başka ülkeye küçük geziler yap.

Farklı diller öğren , bu senin bakış açını çok geliştirir , araştırırken öğrenme , anlama kapasiteni çok geliştirir.

Ve yine imkanın varsa, değişik kurslara git , müzik , resim , tiyatro , spor .

Etkinliklere , fuarlara katıl , yeni insanlarla tanış , dinleyici ol..

Tüm bunara , hele bir de çalışırken nasıl vakit ve güç yetiştirirsin ?

İşte benim hayatım özeti de böyle sanırım , bol şans :)

0|0
    0|0
  • Spor yap bay bayan kıckboks onerırım hayatımın sporudur asık oldugum tek spor dalı ve ozguven saglam vucut fit lık akıl saglısı ordakı ortamdakı ınsanlar emın ol sana cok sey katıcak

0|0
    0|0
  • Özelden ulaş bana.

0|0
    0|0
    • Neden.burdan soyleyin

• Uzun vadeli bir iletişim ve tavsiye adımları için buradan konuşmak yetmez. Öte yandan zaten çok sayıda arkadaş burada pek çok tavsiye vermiş. Ben kişilik çıkışlı kişisel gelişim üzerine yoğunlaşacağım için buradan yazmak etkisiz kalır büyük ölçüde.

• hergün en az 2 gazete oku,genç gelişim dergisine üye ol...kişisel gelişim kitaplarını oku ama gündemde en çok önerilenleri...

0|0
    0|0
  • Kişisel gelişim çok genel olmuş. Herhangi bir branş söylersen daha faydalı olur.

0|0
    0|0
    • Tarih siyaset genel hayattan saglik

• Nette izleyebiliyomuyum

• O kanalların hepsi izlenirmi bilmiyorum ama digiturk play'den bakabilirsin.

• İlk bileceğin şey , her konuda bilgili olamayacağını bilmek olmalı.

Cut

0|0
    0|0
  • kişisel gelişim kitaplarından oku

0|0
    0|0
    • Bunun fayda sağlıcagini sanmıyorum okudum daha önce bir etki gormedim

• felsefe oku ve piyano kursunada gidebilirsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Okumak seni her anlamda geliştirir ama şu soruyuda sormak gerekir bir kitabı okumak içinmi okuyorsun yoksa gerçekden sana bir şeyler vermesi içinmi

0|0
    0|0
    • bana bırseyler katması ıcın

• aytuğ akdoğan kitapları oku, nazım hikmet, cemal süreyya oku, felsefe istiyorsan nictze ağladığında, sofinin dünyası müthiş

0|0
    0|0
Yükleniyor...