İnternet toplulukları ya da sanal topluluklar, toplumsal bir grup olarak kabul edilebilir mi?

İnternet toplulukları ya da sanal topluluklar, toplumsal bir grup olarak kabul edilebilir mi? Neden?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• İnternet toplulukları ya da sanal topluluklar, toplumsal bir grup olarak kabul edilemz.

Çünkü internet ortamındaki yazışmalar tamamen biliç altını da desteklemektedir. İnsanlar savundukları veya savunmadıkları tezleri, olayları ve hareketleri burada savunuyor gibi gösterebilmektedirler. Kimi farklı kimlikler altında saklanarak kimi de farklı karakterlere bürünerek. Amaç genelde karsıdaki sanal kişiden beklenen menfaat ve çıkarla alakalıdır.

Hepimiz görmekteyiz ki gençlerimiz çoğu sitelerde tamamen kız / erkek arkadaş arayışı içinde hatta bu uğurda iğren yöntemlere de başvurmakta çekinmemektedirler. Bazı sitelerde ise Dini istismar edip, ((Facebook gibi ağırlıklı sitelerde)) hayatlarında birşey uygulamadıkları halde Dinin verdiği pozitifliği insanları kandırmak ve dolandırmakta kullanmaktadırlar.

Frup olarak kabul edebilmemiz için bu şahsiyeteri bir araya etirdiğimizde adını verdiğimiz gibi grupça hareket etmelerini gözlemek isteriz ve bu da oldukça imkansız..

Açıklayıcı oldu isem ne mutlu. Teşekkürler

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• sonucuna bakmak gerekli...

dün bir grup gördüm gezmeye gideceklerdi, içlerinden hiçbirini tanımıyordum bu sabah onlara katıldım...

halaa hiç birini tanımıyorum ama bütün gün gezdik yedik sohbet ettik ve ayrıldık..

sonuçta bir fikir, ortak bir paylaşım varsa bence toplumsal grup olarak kabul edilebilir...

link

1|0
    0|0
  • kabul edilir.bizde insanız

1|0
    0|0
  • Sanal ortamda olan ve olacak olan her turlu aktivite toplumlarn bir parcasidir.

Sonucta internet ortamini yaratan ve varligini devam etmesini saglayan insanligin kendisi zaten. Durum boyleyken, nasil ayri bir kategori olarak degerlendirlebilir ki?

Yapay bir zeka ile yonetilecegimiz ve yonlendirilecegimiz zamana kadar, sanal ortam toplumu, toplum sanal ortami beslemeye devam edecektir.

1|0
    0|0
  • Nick veya Rumuz kullanılarak oluşturulmuş toplumların hiç birini grup olarak kabul edemem.. Sanal alemin sanalığından neler çıktığını görüyoruz.. Zaten resmi olarak da hiç bir geçerliliği eya Kaali yoktur. Neticede Olmayan uydurma kişiliklerden ibarettirler..

0|0
    0|0
  • tez ödevi mi bu soru

0|0
    0|0
  • Pek değil.

0|0
    0|0
  • edilemezz benceeee

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• sosyoloji ödevini bize mi yıkıyorsun :)

internet topluluklarından kasıt nedir? mesela bir ekşi sözlük, inci sözlük vs olayı var. bir de facebook gibi daha bireysel ve kopuk bir oluşum.. hangisi?

1|0
    0|0
Yükleniyor...