Yeni nesil ne kadar bu kadar batı özentisi ?

Dikkat ediyorum yeni neslimiz tamamen kendi kültürlerinden uzak ve batı özentisi bir şekilde yetişiyor. Biz ergenlik zamanında mustafa sandal, serdar ortaç dinlerdik. En fazla dale don dale, papi culo dinlerdik ama hiçbir zaman özenmezdik. Şimdiki nesil justinciler ve one directionerlar diye ikiye ayrılmış. Liseli tayfası erkekler full zayn malik, kızlarda selena gomez. Ne yapılmalı sizce ?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Bence bu dünya nesilinde bir özentilik.. ister istemez ilericilik safhalarında her daim batılı olmak hedeflendi, gelenekler artık anlaşılmaz bir halde..

Bu yüzden fazla kasmadan kapitalizim yaşıyor..

İttirmeler bu yüzdendir.. bir şekilde çark dönecek.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ergenliğimi çoktan geçtim. Radyoda filan denk gelmezsem açıp özel olarak One direction dinlemişliğim yok. Bir şarkılarının ismini söyle ya da nakaratını mırıldan dersen yapamam. Ama şu müzik faşizmini anlamıyorum. Bırak dinlesinler kime ne zararı var. Serdar Ortaç'da bir müzik dehası ya da karakteriyle gençlere örnek olacak bir tip değildi.

Ayrıca bizim zamanımızda da vardı böyle geçici olarak popüler olan gruplar, benim zamanımda Blue vardı, benden öncekiler için Backstreet Boys vardı.Ondan önce New Kids in the Block vardı. Ya da mesela Spice Girls o kadar dandik şarkılarına rağmen o kadar popülermiş ki Türkiye'de 97'de Dünya turnesine İstanbul'dan başlamış. Bunların hepsi dağıldı, insanlarda o zamanki çocukluklarına ve müzik zevklerine gülüp geçiyorlar sadece. Bu tarz grupların hedef kitlesi 8-15 yaş arası kız çocukları, onların sevip kendileri ile özleştirebilecekleri, farklı tipler ortaya konuyor, hepsine farklı karakter özellikleri biçiliyor. Doğal olarak çocuklar o yaşlarda onlara hayranlık duyuyor. Kimse bunlardan etkilenip aynı tarzda müziğe takılıp kalmadı. O yaşlar geçince ilgi dağılıyor, grupta dağılıyor bir yenisi piyasaya sürülüyor otomatik olarak. Endişelenecek bir durum yok.

0|0
    0|0
    • Güzel yazmışsınız fakat detaylara çok takılmışsınız. Ben müziği örnek olarak sundum giyiniş tarzı, terbiye ahlak aklınıza ne geliyorsa hepsine yorum getirmenizi beklerdim. Müzik bir örneklem orada ve Serdar ortaç malum olaylardan dolayı nefret ettiğim bir şahıstır ama o zamanlar o çalardı sürekli buda bir örnek :)

• Zaman değişir gençlikde değişir senin zamanında farklıydı şimdiki zaman farklıydı

Şu sohbetlere katılıyorum liseliler tanıyorum sohbetleri bana göre sığ ama herkesin kendi seçimi

0|0
    0|0
  • genç onlar bu normal bişey

0|0
    0|0
    • bizde gençtik ama :)

• ben de gençken tokio hotel hayranıydım o yüzden onları anlıyorum :D şimdi büyüdüm ve tabi böyle saçma şeylere hayranlığım kalmadı, ülkemin sanatçılarını da dinlerim desteklerim her zaman için kısacası onlar da büyüdükçe bu davranışları geride kalacak... :)

• umarız öyle olur :)

Erkekler Ne Diyor 2

• hep bu kızlar aga kızların suçu bitane erkek görmedim bugüne kadar jastin diye bağıran

0|1
    0|0
  • yanlış biliyorsun bence barış mançoyu hala tanımak isteyen yeni nesillerde var

0|0
    0|0
    • ben genelleme yaptım kardeşim illaki tam tersi örneklerde var :) İktidarda Ak parti var diye herkes ak partili değil ya :)

• AHAHAHA sesli güldüm :DDD

Yükleniyor...