Yahudilere nasıl bakıyorsunuz?

Yahudiler nasıl bir millet/ırk sizce?

Güncellemeler:
Kuran bile ''Yahudiler şöyledir...'' diyorsa bence genellenebilir arkadaşlar.

(son güncelleme)

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba,yahudiler aslında bir millet değil bir ümmetdir hz musaya inanırlar ama sayılarınında az olmasından bir millet şuuruna erişmişlerdir,gel gelelimki yahudilerin çoğu benii israil(israil oğulları) kökenlidir.nasıl bir millet olduklarına bakarsak tüccarlıkta çok iyidirler akıllı,kurnaz,araştıran bir topluluktur.kebndileri için yaşayan kendilerini diğer milletlerden üstün gören bir anlayışları vardır ve öyle söylendiği gibi hepsinin dünyayı yönettiği felan yoktur(yönetenler çok küçük bir gruptur) ayrıca türk yahudiler dahi vardır(karay yahudileri) ve bunlar ilginçtir çoğu zaman bir devletleri olmamıştır orda burada yaşaışlardır gel gelelim çok sağlam devletleride olmuştur(hz davud hz süleyman)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Soy kırıma uğraması gereken tek ırk tabi benim kanaatime göre

2|1
    1|0
  • Hepsinin ölmesi gerektiğini düşünüyorum.

Wir müssen die Juden ausrotten!

3|2
    2|1
  • Lanetlenmis ırk,hic sevmem. cCc hitler cCc

2|0
    1|0
  • Ben direk kufretmeyi seciyorum

2|0
    1|0
  • Sorularin eski kalitede degil NasyonalistFilozof, tabiki tanidigim kisisen.

Yahudilik ne bir irktir neden bir Millet, yahudilik bir inanctir.

Akilli ve üstün kisiler olduklarini düsünüyorum. Her Yahudiye 100 Müslüman düstügü halde bütün ortadoguyu iktidar tutuyorlar.

Bunun nedenide, Bilime deger vermeleri. Einstein, Franz Kafka, Siegmund Freud falan filan bunlar hep Yahudi ya da yahudi kökenli insanlardi.

Müslümanlarin daha pis olduklarini düsünüyorum ve onlara karsi nefret aslinda kiskancliga dayaniyor.

Yahudiler ortadoguda Müslümanlarin 1400 senede yapamadigini 70 senede yaptilar, kiskanmayin adamlari.

0|0
    1|1
    • Basit ve kısa sorular daha çok cevap getiriyor. Bende bu taktiğe geçtim :) Senin soruların daha kaliteli, sen soru sorarken daha çok uğraşıyorsun. Ben artık anlık sorular soruyorum :)

• Daha iyi tartisabilecegim Sitelerin linklerini atabilirmisin , merak ettim ^^.

• Onuda sen araştır :) TuranDursun.com'un forumları eskiden iyiydi mesela. şuan nasıl bilmem

• Hitler haklıymış meğer,zira yahudileri azaltıp kendilerine güç de kattılar...lanetli kavim işte pisler..yav panpiş kafan allak bullak moral tükenmiş yazacam yazamıom:S

1|0
    1|1
  • hiç iyi bakmıyorum.

1|1
    1|0
  • hayatta en nefret ettiğim şeylerden biri ırkçılık diğeri yahudiler

2|0
    2|0
  • çok yahudi bir millet bence fazla yahudiler

0|0
    0|0
  • Bazı müslümanlar çok yahudilere sayqı duyuyorum. 2 gözle bakıyorum iyi bakıyorum

0|0
    0|0
  • Türkiyede ki yahudiler iyidir

0|0
    0|0
  • şerefsiz çirkef ve alçak hepsi. Daha çocukken geberteceksin ve köklerini kazıyacaksın şerefsizlerin

3|0
    2|1

Kızlar Ne Diyor 4

• Henüz yahudi biriyle taışmadım. İnşanlar işte, her şeyin oldugu gibi onların da iyisi kötüsü vardır, genellemeye ne gerek var

1|0
    0|0
  • İnsanları ırklarıyla sınırlamam kendileriyle sınırlarım.

1|0
    0|0
  • genelleme yapmayı doğru bulmuyorum

özel cevapta veremem yahudi tanıdığım yok :))

1|0
    0|0
  • gıcık buluyorum

1|0
    1|0
    • dipnot: sadece gıcık oluyorum, nefret ettiğim yok.

Yükleniyor...