Edebiyat lys nasıl ezber yaparım ?

Ezberliyorum diğer hafta unutuyorum az zaman kaldı zaten ne yapicam bilmiyorum :///

0|0
5|15

En İyi Erkek Görüşü

• Ezberle yapamassızki ama bizim bir arkadaş vardı ilk sene kazanamadı ve sonuçları hiç iyi değildi test sınaclarında ondan sonra kendini bir vurdu ama yarısı ezberdir tahminimce adam 1 sene ne tv açtı ne bilgisayar 300 ve üzeri yaptı adam ve şu anda istanbulda sivil polis isteyince oluyormuş demeleri doğruymuş birde onun yanında bir arkadaş daha vardı adam öğrenerek yılarca dershaneye gitmesine rağmen lise sondan sonra ilk girişte 293+90 okul puanı ile kazanmıştı hemde yıllarca diğeri ise ezber kafa ile 300 üzeri yaptı ama tabi bunun yanı sıra çokta çalışmıştı ne tv ne pc ...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• hafıza teknikleri var melik safi duyar falan görsel hafıza şu bu -gerçi bilmiyorum edebiyat ezberi nelerdir- yardımcı olur belki...

birde şöyle birşey var şu anki kapasiten zannettiğin gibi değil, ünide öyle şeyler ezberleyeceksin yapacaksın ki şaşarsın geriye bakıp bunlar ne ki diyeceksin o yüzden her zaman daha zorlarının başına geleceğini düşünerek motive edebilirsin de kendini

0|0
    0|0
  • eğitim sistemi bozuk işte,gerçek hayatta gereksiz bir yığın şey ezberletiyorlar.rusyada sınıf tahtasının üzerinde bütün formüller yazıyormuş.adamlar formü ezberletmeyi değil problem çözmeyi öğretiyorlar...hayatın problemlerini debilmiyormuyuz zaten,ama ne hikmetse çözüm konusunda sıkıntı yaşıyoruz

0|0
    0|0
  • Bak eserleri cumleye çevir öyle yaptim şimdi egedeyim :)

Ornek.

Çilli onuncu köydeki ırazcanin dirligini tırpanla basıp yılanların öcünü aldı.

Eserlerin kime ait olduğunu biliyor olman lazım.

0|0
    0|0
  • bence bol bol soru çöz o konu ile ilgili değişik yayınlardan çalıştığın yayın kitapları ne tarih edebiyat cografya

0|0
    0|0
  • ygs kaç? hngi alansın tm mı ts mi? ayrıca edebiyat sık sık tekrar et bugn ezberle mesela yarın tekrar oku ... okuyark aklnda kalıcktr...

0|0
    0|0
  • Bir resimle ilişkilendirerek ezberlemen gerekenleri daha kolay ezberleyebilirsin

0|0
    0|0
  • kodlama yap :)

0|0
    0|0
  • Yazarak

0|0
    0|0
  • ezber iyi bişiy değildir dostum

0|0
    0|0
  • Hafiza haplari var. Saglam.balik yemen lazim. Bol tekrar ayrica

0|0
    0|0
  • ezberleyeceğin kısımları kodlama yolunu seçtin mi

0|0
    0|0
  • Ben hep yazip ezberliorm isine yarar belki unutmasi zor oluo

0|0
    0|0
  • boş odaya çekil yüksek sesle ezberle:p

0|0
    0|0
  • Başından beri dönemlerin mantığını, yazarlarını falan öğren diyeceğim ama şu saatten sonra pek etkili olmaz.

Bence en pratik yöntem tuvalet. Küçük not kağıtlarına ezber yapman gerekenleri yaz ve karşında duracak bir yerlere as. Dalga geçmiyorum, faydası olacaktır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ezberlemek çözüm değildir çağrıştırma yöntemini dene konusu ana noktası ile tesbit et ve sana bunu çağrıştıracak bir imge bul bu yöntem hem kalıcıdır hem etkilidir. yıllar geçse bile hatırlarsın

0|0
    0|0
  • Küçük kağıt parçaları kes ön yüzüne eseri arka yüzüne yazarı ve önemli bilgileri yaz sonra bu kağıtları bir torbaya koy arkadaşlarınla birlikte oyun oynar gibi çalışın biri torbadan kağıt çekip eser adını okusun diğerleri yazarını vs bilmeye çalışsın çok etkili ve eğlenceli bir yöntem

0|0
    0|0
  • link

Benzerlerini de bulursun.

0|0
    0|0
  • Tekrar etmeyince bende unutuyorum

0|0
    0|0
  • yazıyorum ve aynaya bakarak anlatyorum .bu hafızamda kalmasını sağlıyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...