Charlie Chaplin 125 Yaşında

Londra'nın fakir bölgelerinden birinde doğup büyüyen Chaplin, 1913' te gittiği ABD'de sinemaya başlamıştı. 1914'teki ilk filmi Making A Living 'in ardından çekilen Kid Auto Races in Venice filminde bol pantolonlu, melon şapkalı, büyük ayakkabılı, sürekli bastonunu çeviren ve sakar hareketleri ile gülünç mizansenler oluşturan "Şarlo" tiplemesini yarattı.

link

Charlie Chaplin'in en çok hangi filmini seversiniz?

Güncellemeler:

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Modern zamanlar ve ve büyük diktatör filmlerinin yeri her daim ayrıdır.

Robert downey jr ın chaplin filmi de çok çok güzeldi

Oje - boya sorularına cevap yağarken insanların bu tip sorulara kayıtsız kalması ya da bilmemesi çok kötü

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kendisini çok fazla sevmem. Daha önce evlilik yaşadığı kadınların bir röportajını okumuştum. Cinsellik düşkünü ve hakaret küfürlerden başka şey bilmeyen adamın tekiymiş. Kaç tane karısı da bu sebeple boşanmış zaten.

0|1
    0|0
  • Kendi seslendirdiği bu şarkıyı çok severim, Micheal Jackson da güzel söylemiştir.

Chaplin benim için farklı bir yönetmen. Bu zamana kadar çok film izledim, bazı filmlerden haz aldım, bazıları ise beklediğim gibi olmadı. Ama Chaplin'in filmlerinden her zaman haz aldım. Onun filmlerini tanımadan önce hep ön yargı ile yaklaşır, sessiz film izleyemem sanardım, onun için ilk izlediğim filmi Büyük Diktatör'dür. İlk hayranlığım ve etkilemem orada başladı, sonra bu büyük ustayı tanımak istedim, çeşitli araştırmalar yaptım, Richard Attenborough'un Chaplin adlı belgeselini izledim. Ondan sonra Şehir Işıkları, Modern Zamanlar, Yumurcak, Altına Hücum. Daha izlemediğim birkaç filmi var. Hangisini seviyorsun dersen, bir ayrım yapamam.

1|0
    0|0
  • Hepsini. Ama özellikle The Kid. Sahne ışıkları. Diktatör. Şu anda aklıma gelenlerden.

0|1
    0|0
  • iyi ne mutlu kokuşmuş cesedine saygılar hörmetler.Fatiha da ister mi acaba yoksa mimiklerimizle mi edelim duayı

0|0
    0|0
    • 25 Aralık1977'de 88 yaşında iken uykusunda öldü. Ölümünden sonra 1 Mart1978'de vücudu Polonyalı ve Bulgar bir grup tarafından ailesine şantaj yapmak amacıyla çalındı. Olaydan 11 hafta sonra bu kişiler yakalandı ve Chaplin'nin vücudu mezarına yerleştirildi. Bazılarının dirisi 5 para etmez bazı insanlarda ölse bile kıymetlidir.

Erkekler Ne Diyor 3

• büyük bir hayran kitlesi vara ama bir türlü sevemedim ben bu adamı hep anlamsız geliyor yaptıkları belkide zamanımıza uymadığındandır

0|0
    0|0
  • İzlemedim

0|0
    0|0
  • hiç izlemedim:S

0|0
    0|0
Yükleniyor...