Türkiye, muassır medeniyetler seviyesine çıkmak

ülkemizi, güzel vatanımızı nasıl güzelleştirebiliriz, her anlamda? atatürk'ün sözünü nasıl gerçekleştirebiliriz: " muassır medeniyetler seviyesine..." ? herşeyi ile yepyeni, çağdaş, modern, ileri, her anlamda güzel bir türkiye? bunu nasıl yaparız, siz neler düşünüyorsunuz?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle vatanseverliği suç olmaktan çıkarmalıyız. Düşünce özgürlüğünü sağlamalıyız. İnanç üzerinden her türlü ayrıma son vermeliyiz. İdeolojik ve ırksal kutuplaşmalara prim vermemeliyiz. Düşünce özgürlüğü layıkıyla sağlandığı vakit, özgür tartışma ortamları doğacaktır ve asıl sorunlarımızı hiçbir şeyden korkmadan, kaygılanmadan dile getirecek, tartışacak ve çözüm üretebileceğiz. Aksi halde aynı hamamın aynı tasında yıkanmaya devam edeceğiz, tabii sular da kesilmezse.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• dersten bunaldım buraya gireyim dedim sorduğun soruya bak :( herşeyi ile yepyeni bir türkiye demek değil geleneklere bağlı kalarak çağdaş yaşama batıyı taklit etmeden türk ahlakı çerçevesinde falan işte :( üşendim devamını yazmaya :D

0|1
    0|0
    • geleneklere laf etmiyorum ben. benim söyledğim sadece, çağdaş, hoşgörülü, açık görüşlü insanlar ve türkiye.

• katılıyorum :D

• Toplum olarak değilde birey olarak düşünen beyinlerle

0|0
    0|0
    • haklısın :) konunun birey-toplum- devlet ekseninde ele alınması gerkiyor.

Erkekler Ne Diyor 2

• Egitim Seviyesini arttirip, daha Egitimli ve daha akilli nesiler yetistirerek.

Halkin Egitimine katkida bulanarak.

Böyle gerceklesir, ama iktidarin böyle bir plani yok tam tersi Egitimin icine ediyor.

0|1
    0|0
    • sence bu sadece iktidar ile mi olur?

• Atatürk'ün sözlerinde, bir Türk insanının neler yapması gerektiği geçmektedir.

0|1
    1|0
    • atatürk'ün sözünü dikkate alacak bir toplum varsa tabi. ama ne acı ki böyle bir toplum yok. aksine ona düşman olarak yetişen bir nesil var.

umarım bir gün atatürk'ün değerini anlarlar. anladıklarında da umarım çok geç olmaz.

Yükleniyor...