Şeriat gelirse neler yaparsınız?

Türkiye'ye şeriat geldi diyelim. Neler yapardınız?

0|1
14|16

En İyi Kız Görüşü

• Allah korusun demiş biri ya. Şeriat'tan bizi Allah korusun nedir hahahaha. Şeriat zaten Kuran hükümleridir.

Allah kendi kendinden mi koruyacak :D

4|7
    2|1

Kızlar Ne Diyor 13

• gerçek şeriat gelirse neden olmasın. şu an ki şeriatla yönetildiği söylenen ülkeler gerçek şeriatla yönetilmiyor.

2|2
    2|0
  • Şu an dünya üzerinde biz şeriat ile yönetiliyoruz diyen hiç bir ülke şeriatın mantığını kavrayabilmis değil. Haliyle uygulamaya da yansımış bu. Onları aklınıza getirerek yorum yapmayın..

2|3
    2|2
    • Ateizmin mükemmelik iddiası yok, İslamın sa var.

Bu kadar yanlış anlaşılmaya müsait bir din, mükemmel değildir.

• Fikirler ortada anlaşılmamış bir şey yok.. Aynı şeyleri söyleyip durmanin faydası hiç yok

Hayırlı akşamlar

• Geldiği gibi gider. Fıs..

0|1
    1|0
  • şeriat insanın içinde olan şeydir, daha kavrayamamışlar var demek'ki, hala bunun devletle alakalı bişey sanan gerizklalar var.

yani demem şu'ki devletin sistemi ile' alakalı değil..

0|4
    2|1
  • ülkeyi terk ederim. allah o günleri göstermesin.

2|3
    3|1
    • ne içtin sen:)))ZAAAAA:D

• yaaa jılie sus gözümde yaş kalmadı:D1 artı daha olsaydı onu da verecektim yani:)

• keşke gelse bakalım o zaman ihane olrmu aldama

1|2
    0|2
  • Basar giderim.

0|1
    3|1
  • başımızı kapatıcaz.ks yi kapatıcaz.sonra.hep hayırlısı dicez dışarı çıkmıcaz eve gelen ayakkablardan seçicez direk evde şortla gezip dışarda çarşaf giyicez 100 yıl geriye gidicez

0|1
    1|1
    • Yav tam saçmalamışsın ha sende abi başını kapatp çarşf giynce 100 yıl geriye mi gitmiş olyrsn hayır uzaya mekik gönderdinde başörtüsü mü takıldı ne kadar gericisin abi ya valla büyüklerimiz iyi demiş bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne.

• Bunu biz yapamıyrsak başörtüsyle mi alakası var ahbap o zaman sen ayrıca geçmişteki vatansever analarada laf ediyrsn götünü açınca mı olyr bunlar. Açık biri olablrm ama bu benm kapalılara hakaret etceğm veya onlara gerici dyceğm anlamna gelmz sende aynı şklde saygı göster. Ha eğer kaplysan yapamyrsan bunları o zamn sen aç biryerlrnde yap bunları o zamn sana haklymşsn diyelm

• biyerini açmı dedik yavrum sana sen beynini aç azıcıkta hava alsın sıcak nem yapmış hem havalandır biraz

• ülkeyi terk ederim hemen çünkü beni asar veya taşlarlar. kaçar hayatımı kurtarırırm

1|1
    1|2
  • istemem öyle birşey

0|1
    1|1
  • çifte telli oynarız lülülülülü:)))

1|0
    0|0
  • bu soruyu şeriat isteyen gerzeklere sor ağzımı bozmayım neyse ya bir insan seriatın ne oldugunu bılmeden nasıl dıyebılır seriat serıat dıye ya kadın sokaga cıkamıycak haberi yok..

1|0
    0|2
  • vatandşlğmı değiştrrm

1|2
    4|1

Erkekler Ne Diyor 16

• şükrederim. zira şeriat ayettir. inkarı dinden çıkmaya delalettir. ne kadar müslümansam o kadar şeriatçıyım...

şeriat isteyenler 1860 larda icat edilmiş vahabiliğin hüküm sürdüğü arabistana gidin diyenler, sahabelere hakaret ederek ibadet eden şia irana gidin diyenler, şeriatın ne olduğunu bilmeyenler şeriat kadını aşağılayan bir sistemdir diyenler, şeriatın Allah ın kanunu olduğunu bilmeyen cahiller hiç yorum yapmakla uğraşmayın...

kadını diri diri gömmekten kurtarıp cenneti ayaklarını altına seren dinin adıdır islam...

4|2
    3|2
    • jolie komik kardeşim boşver:)))

• Hadi, hadi.

Sucuk ekmek devam.

• Cennete mi Allah mi, Muhammede mi Buddaha mi inaniyorsun beni ilgilendirmiyor, seyimde degil sizin neye inandiginiz.

Ama kendi Dininizi insanlarin burdunun altina tutmaya calismaniz, herkese kendi Dini kurallarinizi zorlamaya calismaniz (Seriat) beni sinir eder.

Islamin yanlis oldugunu anlamak zor degil Al kurani kivirarak degil kabul ederek oku.

• Önce bir Laik Türkiye Cumhuriyeti değerlendirelim. Anayasadan başlayalım tamamını ele almamıza gerek yok 2 madde yeterli.

Madde 1 – Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

Madde 2 – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan

haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

Bu anayasa ile mi yönetiliyoruz :)

Laik bir Türkiye Cumhuriyetinde bir kişinin insan inançlarından rant sağlayıp iktidar olabilmesi mümkünmüdür ? Tamamen siyaseti insanların inançlarına empoze edip bundan nemalanmak nasıl bir tutarsızlıktır. Olmadı bu olmadı alın bunu buradan.

Laik Türkiye Cumhuriyetinde adalet sağlanamıyor hadi bir an için bunu kabul ettik.

Şeriatı getiriyorum size.. Yükleme tamamlanıyor %100

Tamam şu anda şeriat kanunlarıyla adaleti sağlayacağız.

Mesela şeriatın getirdiği adalet bize bu fotoğraftaki gibi bir eşitliği sağlayabilecek mi ?

link

Bir kesim insanlar biat ettikleri insan santaj montaj dediği için bir takım şaibelerin üstünü kapatmaya devam edecek mi ?

Türkiye Cumhuriyeti başbakanının üzerinde böyle bir şaibe var iken hiç bir kanıt gösterememesine tepki koyabilecek mi ?

Şeriatın kestiği parmak acımaz diye , en sevdiğimiz liderlerimizi bile adaletin karşısında hesap vermeye davet edebilecek miyiz ?

Paraları sıfırlamaya devam edecek miyiz , yoksa sıfırlanmış ahlak kavramlarımızı geri mi kazanacağız ?

Ayakkabı kutularından tüyü bitmemiş yetimlerin paralarımı çıkacak yoksa fakirin fukaranın hakkını yiyen doymak bilmez insan müsvettelerinin kesik elleri mi çıkacak ?

Bu ülkenin şehit olmuş kelle diye tanımlanan askerleri , sahte çürük raporu alıp askerlikten kaçan evlatlar kadar birilerinin evladı olabilecek mi ?

Bıktım ben arkadaş bu ülkenin adalet sisteminden. Artık bıraktım insan haklarını , özgürlükleri , laikliği falan . Zaten hiç bir şey olması gerektiği gibi olmuyor. Eğer Akp'nin kendinden olmayana göstermediği adalet değilde , Allahın adaletiyle yönetilecekse bu ülke herkes adalet önünde eşit olacaksa , ayakkabı kutularından artık paralar çıkmayacaksa, birileri aldığı gemiciklerin hesabını verecekse buyursun hoş gelsin .

Çok ütopik oldu değil mi , böyle bir şey tabi ki olmayacak değil mi :) Ne olacak peki

Haklının güçlü olabildiği değil , güçlünün haklı çıkartıldığı bir adalet sistemine dönüştürülecek şeriat ..

Değişen pek bir şey olmayacak uygulamalar değişir , ceza sistemleri değişir , yaptırımlar değişir ama bu zihniyetteki insanları adalet kavramları değişmez.

Adaletini sevdiğimin dünyası :)

0|0
    0|0
  • Şeriat isteyen isnanların beyninde sorun vardır. Uzun uzun anlatırım düşüncelerindeki mantıksızlıkları ve haksızlıkları ancak gerek duymuyorum..

Öyle bir şey olamaz ancak oldu diye düşünürsek vatandaşlığımı silerim. O tip kafalarla yaşayamam. Zaten zamanla fakirlikten sürünür ve hep ezilirler..

0|3
    2|2
  • Cumhurriyetin bir vaktinden sonra artik Türkiyede Seriat mümkün olamayacak bir seviyeye geldi.

Insanlari Seriati pembe pembe anlatarak daha dogrusu Seriati yanlis anlatarak Seriatci yapmak istiyorlar.

Seriat nedir ? Seriat bozuk ve artik dünyada yönetilmesi mümkün olmayan bir insan disi sistemdir.

Dünyanin hicbiryerinde Seriat yok deyip, Seriatcilar kendilerini avuturlar, cünkü Seriat hickimseye bu dünyada huzur getirmemistir.

Osmanli battigi icin ve gercekleri görmek okadar basit olmadigi icin artik sadece Osmanlida gercek Seriat vardi diyerler.

Gercekte Osmanli hicbir zaman Seriatlan yönetilmedi.

Padishalara kafalarina göre yasiyordu, halkta aynen öyle.

1|1
    1|0
    • italya avrupanın en çok kadına şiddet uygulayan ülkesi hatta şiddet uygulayın diye bir papazın fetvası da vardı italya müslüman devlet mi ? bak şaşırdım şimdi.. O.o

müfredata göre yaşadığın bu yazdıklarından belli. neyse selametle tartışmaya gerek yok senle.

• fazla zamanımız yok hiç birimizin görücez doğruyu yanlışı çok yakında son perde kapandığında .

• senin fikrin sana benim fikrim ban tartışmaya gerek yok sen örnekleri ve gerçekleri kendi çerçevenden ben kendi çerçevemden görüyorum bu yüzden ne senin ne benim fikrim değişmez boş ver.

• Devrim sart olurdu. Zaten türkiyeye seriat gelmesi mümkün degil. En koyu dinci ve en partizan akp li bile bu seküler sistemin bir carkı artık. Kimse kaldıramaz seriatı.

Türkiye'de en kötü böyle yasaklar olur ufak captan iste alkol yasagı esrar yasagı falan fılan

0|1
    0|0
  • İnanmadığım şeyin kurallarıyla yönetilmeyi tabii ki kabul etmem.

Tıpış tıpış giderim artık bir yerlere.

0|1
    0|0
  • Şeriat dinlemem s*kerim tüm yobazları gericileri

3|3
    2|2
  • şeriatın tam anlamıyla uygulandığı bir ülke şu an yeryüzünde yok. şeriat diyince milletin aklına hemen kırbaç recm sığ şeyler geliyor öncelikle şeriatın allah kelamı olduğunu bilmekte fayda var. dinini dininin özünü hakiki islamı kavramış saf bir müslüman şeriata hayır diyemez demez de zaten.

0|0
    0|0
  • Erkekler için büyük bir sıkıntı yok..

Tabi gay değilsen.

0|1
    0|0
  • sıçarız napças?kafasına göre şeriatı kullanır baştaki...halbuki gerçek şeriat çok farklı...çok uzun konu boşver:)))

2|1
    1|0
    • kesin akpli +1. olm oradan cevap atamıyorum spam mesaj diyor

• link sadece izle ve bu düşüncelerden kurtul sormadan konuşmadan hiç bir bilgi sahibi olamazsın insanlar hakkında ;)

• tüm ibadetlerimi elimden geldiği kadar yaparım. ama islamda edep vardır insan sevgisi vardır. kimsenin inancına yaşam tarzına müdahale etmem karışmam yargılamam içki kullanmam mesela ama bara giderim arkadaşlarla esas olan yaradılanı sevmek yaradandan ötürü...

• Ülkeden giderim.

Şeriat bana göre değil.

0|1
    1|1
  • şeriat gelse rahat olun ulke diye bisi kalmaz iç savastan sonra nato ile usa bize girer sonra demokrasi gelir ırak gibi demokrasi icin buseer herkez birbirine girer

0|0
    0|1
  • Foxdan, Sky news`den ,İran`dan dem vurup o şeriatı getirecekseniz,o günleri görmeyeyim.

Ha gerçek kur`an şeriatı diyorsan gelsin, uyarız, en fazla kellemiz gider,ona da amenna.

Fe inne meal usri yusra,inne meal usri yusra.

0|0
    1|0
  • Gerçek şeriati hangi müslüman istemez ki. Ama düşünsene rte gibi biri başında şeriatin.

0|3
    0|0
    • Kötü anlamda dedim bu arada. Şeriat başında bunlar olsa çok kötü olur demek istedim.

• bi müslüman olarak mantıklı düşününce şeriat eskiden adam gibi kanunlar olmadığı için Allah tarafından emredilmiş kanunlardı, e şimdi kanunlar var şeriatın gerçekleşmesi gerekmez gerçekleşirse gerçek şeriat olmaz birileri kendini tanrı sanmaya başlar

1|0
    0|0
  • tesettüre girecez mecburen

0|0
    0|0
Yükleniyor...