Kuran hakkında bir soru ?

arkadaşlar sizlere bir sorum var sorum şu kurandaki ayeti kerimelerde adı geçen sureler ve ayetler de ayetin kendisi mi kutsaldır yoksa ayette geçen anlamımı kutsaldır

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kuran'ı Kerim tümüyle kutsaldır.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• her ikiside.

0|0
    0|0
  • hicbiri.

1|0
    0|0
  • Spor yapmalısın :|

0|0
    0|1
  • ayetin kendisi kutsaldır çünkü henüz arapların bile çözemediği anlamlar vardır kur an da kimsenin bilmediği anlamlar Bismillah kelimesindeki B hala gizemini koruyor mesela

0|0
    0|1
    • Yus'uf suresi ikinci ayet sizin söylediğinizin tam tersini söylüyor. Kur'an ın anlaşılır olması için o dönemdeki sahibenin dili olan arapça gönderildiği ilgili ayette anlatılıyor. Kuranda şifreler aramak onu anlaşılmaz kılmaktan ve insanları kurandan uzaklaştırmaktan başka işe yaramaz.

• Kur'an'ın zahiri (görünür) ve batıni (gizli) anlamları vardır. Bilimin gelişmesi ile insanlar her devirde yeni anlamları keşfetmekte, bu da Kur'an'ın her zaman -tabiri caizse- genç kalmasını sağlamakta...

• bence her ikiside kutsaldır asıl kutsal olan kur'anın kendisidir

0|0
    0|0
  • bana göre ortada kutsallık yok

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Yus'uf suresi 2. ayet bu sorunun cevabını veriyor. Araştırırsan daha ayrıntılı açıklamalar bulabilirsin. İlgili ayette özet olarak Kuran ın okuyup anlaşılması için insanlara gönderildiği anlatılıyor.İslamda çerçevelenip duvara asılan ayetlerin hiçbir anlam taşımadığını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • İçinde konuşan hayvanlar , iblisler , asaya dönüşen yılanlar , su üstüne yürüyen insanlar ve her nevi fantastik , absürt ve ilkel hikayelerin olduğu bir kitap.

1|1
    3|2
  • Ayet manası kutsaldır,ayete saygıdan dolayı hürmet edilir,çünkü o bir sade bir kağıt parçası değildir.

Elmasın da kömür olmadığı gibi.

0|0
    0|0
  • Kuran'ın kendisidir kutsal olan..

0|0
    0|0
  • Bence her ikisi. Sonuçta Allahın sözünün hem anlamı hemde kendisi kutsaldır diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • kutsal olan insandır.. insan olmasaydı hiç bir şeye ihtiyaç olmazdı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...