Hayaller gerçek olsa dünya nasıl bir yer olurdu ??

hepimiz hayal kuruyoruz bazen iyi şeyler bazen de kötü olumsuz ama istediğimiz şeyler durumlar olabiliyo . ya herkesin her hayali gerçek olsa ne olurdu?

0|0
5|29

En İyi Kız Görüşü

• Herkesin istediği aynı anda olamaz ki..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Mutlak adaletin sağladığı herkesin eşit olduğu bir dünya olurdu.Kibir dünyadan kalkardı. Birileri doymadığı için , birileri aç kalmazdı. Eşitlik kavramı adalet kavramıyla tutarlı olurdu. Birileri başkalarından daha eşit olmazdı. İnsanlar seçimini yapamadığı nitelikleriyle ötekileştirilmezdi.

Herkes sadece seçimini yaptıklarıyla sorumlu tutulurdu. İnsanlar kendileri için gerekli ihtiyaçlara sahip oldukları için daha tatminkar olurdu huzur kavramı herkese eşit yansırdı. Farklı seçimleri olan , farklı duyguları yaşayan insanlar yaftalanmazdı. Engelli olan kişilere engeli olmayanlar kol , kanat olurdu. Birilerinin egoları uğruna milyonlarca masum insan ölmezdi. Doğanın bize kattıkları karşısında ona nankörlük eden bir insanoğlu var olmazdı.

İnsanlar , kendilerini bir hayvana göre daha üstün bir noktaya getiren ahlak , vicdan ve merhamet gibi duygularını daha doğru kullanırlardı. Bir hayvana göre daha aciz noktaya gelmezlerdi. İnsani duygular içi dolu dolu riyakarlıktan öte bir noktada yaşanırdı. Herkesin yaşamaktan zevk aldığı , kendilerini iyi bir insan olmaya sorumlu hissettikleri , sevgi ve insan temelli mükemmel bir dünya var olurdu.

Ne yazık ki yazdığım şey hayal bile değil kocaman bir ütopya .

0|0
    0|0
  • Çekilmez bir yer olurdu. Yaşanamazdı. Senin istediğini bir başkası istemiyor hayellerin çakıştığını düşünki bu her iki 3 kişiden 3ü de farklı hayeller kuruyor. Böyle olabilimesi için insanların anı anda birçok yerde olmaları gerekir. Ama ancak böyle bir yer ver biz oraya cennet diyoruz ;)

0|0
    0|0
  • emin ol bombok yaşanacak tek bir noktası bile olmayan bir yer olurdu kargaşa kaos hüküm sürerdi herkesin ayrı bir hayali var en basitinden bir kızı 15 erkek ister sen dünyayı ne kadar güzel bir yer hayal ediyosan o kadar kötü olmasını isteyenlerde var

0|0
    0|0
  • Herkes kendi krallığını kuracağından yüksek ihtimalle United Kingdom olurdu ama tabi ilk hayal eden kimse başındakide muhtemelen o olurdu :D:D

0|0
    0|0
  • Yaşanmaz çekilmez biyer olurdu .. İnsanın yaradılışında arsızlık var. Ne demiş karl ihtiyaçlar sonsuzdur

0|0
    0|0
  • hiçbir şeyin kıymeti kalmazdı.

hayallere, çabalayarak ulaşmak onları daha değerli kılar...

0|0
    0|0
  • kaos çıkar.atıyorum bir kızı 100 kişi istiyosa nolacak ? :D

1|1
    0|0
  • kımın ne hayalı olacagı bellı olmaz o yuzden işi ALLAHA bırakıp hayırlısını ıstemek daha uygun dıye dusunuyorum ornegın benım hayalım senı uzecek canını yakacak bırsey olabılırdı bu sence hoş bırsey mı ?

0|0
    0|0
  • Kusra bakma ama pok gibi olurdu

0|0
    0|0
  • bütün dünya buna inansa birlik olsa hayat bayram olsa..

olmazdı.

0|0
    0|0
  • her hayel gerçek olsa yaşamanın tadı çıkmaz calısıp bişiler yapıcaksın gayret göstericeksin ve basarıcaksın işte o zaman tadı çıkar sevgili ks üyesi :)

0|0
    0|0
  • Herkesin hayalleri gerçek olursa Dünyada kaos çıkar! :))

0|0
    0|0
  • çok bencilce olurdu

0|0
    0|0
  • hayallere ulaşamayınca güzel ya da çaba sarf edince . oysa hemen gerçekleşseler hiç tat tuz kalmazdı

0|0
    0|0
  • Savşaların olmadığı tek bir aşk mutlu bir hayat .. para derdi olmayan ...

0|0
    0|0
  • Hayal serbestse dünya diye bir yer olmazdı.

İstemiyorum.

0|0
    0|0
  • cok zengın olursun en ıyı olursun sevdıgın kızı dırek talarsın herhalde :D

0|0
    0|0
  • Dünyada değil cennette olurdum

0|0
    0|0
  • Hayaller gercek olsaydi dunya tos pempe bir yerolurdu

0|0
    0|0
  • cennete gerek kalmazdı.

0|0
    0|0
  • en azindan yuvarlak olmazdı

0|0
    0|0
  • Yaşanmaz bir yer olacağı kesin.Birinin hayali bir diğerinin mutluluğunun sonu çünkü

0|0
    0|0
  • Bir insana yapılan en büyük kötülük hayallerini vermektir demişler boşa dememisler bence:)

0|0
    0|0
  • Ot gibi Hayalsiz insanlarla dolu bir dünya olurdu..

0|0
    0|0
  • hayaller gerçek olsa benim haremim olurdu :)

0|0
    0|0
  • hiç çekilmezdi o zaman sarmazdı

0|0
    0|0
  • Herkesin kendisine ait bir dünyası olurdu (:

0|0
    0|0
  • daha yaşanmaz bir yer olurdu.

0|0
    0|0
  • dünya iki günde yok olurdu.çünkü antiemperyalistler kahrolsun emperyalizim diyecekler bir bakacaklar avrupa abd tamamen yok olmuş.araplar israil yok olsun isteyecekler hemen olacak,yahudiler de ayni şeyi bizim için isteyecekler dünyada insan kalmaz yani.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kaos olurdu. Herkesin hayalinin gerçek olduğunu düşünemiyorum bile.

Adam belki seri katil olmak istiyor ya da benim nefret ettiğim biri benimle birlikte olmayı hayal ediyor.

Eksik olsun yani :)

0|0
    0|0
  • Emek vermeden herkesin istediği olurdu daha da sıkıcı bir dünya olurdu belki ya da daha iyi karar veremedim

0|0
    0|0
  • herkesin hayali gerçek olsa dünya çok karmaşık bir yer olurdu çekilmezdi . düşünsene bir erkeği iki kız seviyor . o kızların hayalleri ve sonucları :D dünya savası falan :D

0|0
    0|0
  • Şimdi düşünün bütün insanlar havuç ve ben bir tavşanım. O tavşan aynen şöyle derdi; yahu ben cennete düştüm.

0|0
    0|0
Yükleniyor...