En çok etkilendiğiniz kitap, kitap karakteri ve cümle nedir?

türkler yeterince kitap okumuyormuş bilimsel verilere göre bakalım gerçekten öyle mi?en çok etkilendiğiniz kitap,karakter,cümle vs?bütün cevaplara açıktır sorum şimdiden teşekkür ederim :)

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• Genç Werther’in Acıları ///“Bak Lotte! bana ölümün sarhoşluğunu tarttıracak olan o soğuk ve korkunç kadehi elime alıyorum. Onu bana sen uzatıyorsun, ben de alırken hiç duraksamıyorum. Hayatımın bütün istekleri ve ümitleri yerine geldi. Ölümün çelikten kapısını vurmak öylesine titretici ve çetin ki”

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Michael Ende- Momo

George Orwell - 1984

Ahmet Altan - Geceyarısı Şarkıları

;

Soren Kierkegaard - Felsefe Parçaları

;

' sevgiyi söylemek sevgiliyi

Söylememek ise seveni öldürür '

0|0
    0|0
  • "Seçim yapmadığın sürece, kalan olasılıkların hepsi senindir" bu sözü duydum duyalı mesela, evlenmeyi hiç düşünmüyorum:)

0|0
    0|0
    • ama vakit geçtikçe seçim şansında azalır yalnız kalırsın benden söylemesi

• internet çıktı kitap antikalaşma yolunda hızla ilerliyor. işte o yüzdendirki çok yakında basılı medya sektörüne değil e-medya sektörüne adım atacağım. en az 2 yıldır elime kitap alıp okumuyorum.çünkü aranan bütün bilgi internette var.

0|0
    0|0
  • morfin, diamorfin, siklozin, kodein, temazepam, nitrozepam, fenoborbiton ve sodyum amital, destropropoksin, metadon, nalbufin, pethidin, pentozosin, buprenorfin, dekstromoramid, klormetinol aldık.

sokaklar... duyduğumuz acı ve mutsuzluğu yok edecek uyuşturucularla doluydu, hepsini aldık. lanet olası c vitamini illegal olsaydı onuda kullanacaktık. (trainspotting)

0|0
    0|0
  • dr.watson. benim için yancı demek. ve meyilli Şerlok a meyilli.

0|0
    0|0
  • en etkilendiğim kitap olasılıksız. etkilendiğim cümlesi zarın hangi yüzünün geleceğinin olasılık içinde anlatıldığı metindi. herşey olasıdır hayatta.

0|0
    0|0
  • canan tan - iz... bu kitabı okuyamayında naparsanız yapın, bu iyiliğimide unutmayın.

0|0
    0|0
  • geçen gün ntvde 6,9 oranında kitap düşüyormuş yani 7 kelle başına.. nasıl okumuyoruz nan:(

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• bir kadının yalnızlığının nedenı kendı kusursuzlugudur /serdar oguz kıtap okumam ama bu kıtabın tek sayfasını okumustum ordada bu soz vardı

1|0
    0|0
  • kevin hoganın kendinden bahsettiği anekdotları

0|0
    0|0
  • Hangi kitaptaydı...Hatırlamıyorum...Bunun için özür dilerim..

Fakat şu söze bayılırım..

"coğrafya kaderdir"

ibni haldun..

Zülfü Livaneli - Serenad olabilir..

0|0
    0|0
  • Mephisto

Laughing, I feed you

With meaningless games, tricks and philosophies

Whose answers you would die for

In your hunger to believe

0|0
    0|0
  • canan tan piraye beni benden alan kitaptır kitapta kitapta güzel bi aşkın kötü sonunu anlatıyor ağlamaklı oldum bak gene:/

0|0
    0|0
  • Ben Turkce kitap okumayali 6 yil oldu neredeyse. Fransizca var ama yazsam da kimse anlamaz.

0|0
    0|0
  • o veriler tam olarak doğru değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...