Doğu Türkistan deyince

Doğu Türkistan ve yaşananlar hakkında ne kadar bilginiz ve ilginiz var?

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• işkence zulüm soykırım.

doğu türkistan da, doğu türkistan ismini kullanmak bile yasak. çinliler sadece öldürmüyor hayatta kalanların da pekine bağlılığı arttırılmaya çalışıyorlar. doğu türkistanlılar kendi ülkelerinde 2. sınıf ne ikinci sınıfı 5. sınıf vatandaş muamelesi görüyorlar. youtube de videolarını seyredebilirsiniz çinlilerin yerlerde tekmelediği türkleri.

dahası çin oradanın demografik yapısı değiştirmek içinde uğraşıyor.

en son tayland da yakalanan 200 kadar uygur vardı bir ormanda bulundular. bu insanlar ülkerinde mutlu olsa niye canlarını hiçe sayıp vatanlarını terketsinler.

internette bir sürü kampanya yapıldı türkiyeye getirebilmek için 30 küsür kadarı ilk başta geldi onlarda vize problemleriyle günlerce hava alanında bekledi.

belki suriyeli olsalardı hemen alırdık.

0|1
    0|0
    • ne yazık ki mevcut iktidar türk ve türklükle ilgili olaylara kör sağır dilsiz.

Kızlar Ne Diyor 2

• Kandaşlarıma uyguladıkları k.hpe zulüm geliyor aklıma.

0|1
    0|0
  • ülkücü kankalar sayesinde kafam doğu türkistan doldu.her türlü halkın ve toplumun acı çekmesi beni üzer. haksızlık adaletsizlik.

ama ben onları kurtaramam . yapmam gereken bir şey var mı onu da bilmiyorum.

bi yararım olmayacak galiba

0|0
    0|0
    • bu sadece ülkücülükle paralel ve ülkücülerin ilgileneceği bir konu olmamalı. yapman gereken bir şey var mı ya gelirsek sanırım bilinçlenmek, bilinçlendirmek en iyisi. yardıma ihtiyacı olan bir arkadaşın var ama senin ondan haberin yok yardım edebilir misin? hayır! önce ondan haberin olması lazım sonra ona nasıl yardım edeceğini bilmem lazım. insanlar bilinçli olursa kalabalık olması anlamlı olur...

• ama bilinçsiz değilim . orda zulüm olduğunu biliyorum sadece yapabileceğim bir şey yok. ayrıca bu konu üzerine konuşan kişiler ekseri ülkücü oluyor. o yüzden dedim .

Erkekler Ne Diyor 1

• Türklüğe yapılan ağır hakaret geliyor aklıma.

0|1
    0|0
Yükleniyor...