Kitap mı yoksa uyarlanmış film mi sizce hangisi ?

ben şahsen kitabını okuduğum da merak edip filminide izlediğimde zevk almıyorum ama filmini izleyip daha sonra kitabını okuduğumda aldığım lezzet filminkinden daha güzel oluyor benim düşüncem filmde karakterler size hazır sunulmuş hayal dünyanızda istediğiniz şekilde biçimlendiremezsiniz ama kitabın yazarı farklı olsada olayları zihninizide canlandıran kişiliklere büründüren siz oluyorsunuz sizce de öyle değil mi :)

0|0
9|14

En İyi Kız Görüşü

• Kitap tabii ki... Çünkü kişisel bir hayal gücünüz oluyor biri size bir şey dayatmıyor...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Kendi adıma Dövüş Kulübü filmini, kitabından daha çok beğendim mesela.

Yüzüklerin Efendisi de öyle. 1984 için kitabı daha güzel. Yapılan işe bakar diyeyim.

2|0
    0|0
    • Hep Seni Bekledim - Nicholas Sparks kitabı filme uyarlandı kitap daha güzel Yeşil Yol filmi de filmini izlememe rağmen kitabı daha enfesdi dövüş kulübü izlemedim ama dövüş sanatları ve görsellik içerdiği için filmin kitabından güzel olması mantıklı teşkr ederim cevap için

• Film.

1|0
    0|0
  • Hayal gücüne bağlı olarak değişiyor bence. Eğer zayıf bir hayal gücünüz varsa okumaktan ziyade hazır önünüze koyulmuş görüntüler kafayı yormadan daha zevk verici geliyor. Ama hayal gücünüz çok genişse uyarlanan filmlerdekinden daha ötesini kendiniz canlandırdığınız için film yetersiz geliyor. Ben A şıkkıyım. Hiç hayal gücümü yormam. Armut piş.. Ağzıma düş.. :)

1|0
    0|0
    • buda güzel cevap kafa yormak istemezsen ya da zaman kısıtlıysa film hızlı ,etkili ve kısa yoldan hikayeyi anlatır :)

• Kitap bizim hayal gücümüz kadar geniş ve etkileyici oluyor, filmde kurgucunun hayal gücü ile kısıtlıyız.Bence kitap

1|0
    0|0
  • kendi hayal gücünün verdiği zevki,başkasına ait olan hayal gücüne dayalı görselliklerde bulamazsın kanımca.

1|0
    0|0
  • Film en iyisi.

1|0
    0|0
  • Kitap kesinlikle

1|0
    0|0
  • yatağımda uzanırken bana kitabı okuyan sevgiliyi tercih ederim:) (iyi dinleyiciyimdir)

1|0
    0|0
  • Kitap

1|0
    0|0

• Film

1|0
    0|0
  • aynen bunun en güzel örneği uçurtma avcısı :)

1|0
    0|0
  • kitap kesinlikle

1|0
    0|0
  • filmi tercih ederim.

1|0
    0|0
  • okuduğun bir kitabın filmini izlemek bence...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• kitap tercihim..önce kitabı okur daha sonra filmi izlerim zaten filmlerde beklentileri çok yüksek tutmamak gerek çünkü sadece ana konuyu işlerler..en son kitap hırsızının filmini izledim..açıkcası umduğumdan bir tık daha kötüydü ama bazı uyarlamalar beni ciddi anlamda şaşırtmış ve hayran bırakmıştır..big fish,yeşil yol gibi

1|0
    0|0
    • Yeşil yolun kitabı filmin den çok çok güzel değil mi ama :) kitabından sonra filmini izlemek genelde beklentimizi karşılamıyor buda hayal gücümüzde daha mükemmel birşey oluşturduğumuzdan kaynaklı sanırım

• Kitap.

Çoğu uyarlama film -istisnalar dışında- kitap ile alakası olmuyor. Keyifte vermiyor o tip filmler.

1|0
    0|0
  • kitap.

1|0
    0|0
  • Film diyorum görsel hafızam açısından *-*

1|0
    0|0
  • tabiki kitap .Uyarlanmış filmde o tadı alamıyorsunuz.

1|0
    0|0
  • Kitaplardan aldığım zevki film izleyince alamıyorum büyüsü bozuluyor bence..

1|0
    0|0
  • Kesinlikle kitap

Uyarlamalar hiçbir zaman doyurucu olmuyor

1|0
    0|0
  • kitap.

1|0
    0|0
Yükleniyor...