Ingilizcede devrik cumle kurabilir miyiz?

Okulda ve ya kursta ogretilen ingilizce edebiyat ingilizcesi degil mi? Benadamlarin bizim ogrendigimiz sekilde konustuklarini ddusunmuyorum.belli bir sirayla gitme zorunlulugu mu var en azindan konusmada.

0|0
32

En İyi Kız Görüşü

• Nasil sirayla? Siz nasil ogreniyorsunuzki, cumlede ornek ver:)

0|0
    0|0
    • A student of yours has jst been to see me.deki gramerlerin dizilis sirasi gibi

• Peki verilen cumlenin dervrik olma kosullari var midir? Siz konusurken bu kurallara uyuyormusunuz

• Devrik nedir bilmiyorum:(

Yurt disinda dogup buyudum icin kendi kendine geliyor. Yani konusurken kelimelerin duzenine hic bakmadim aliskin oldugumdan

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• aslında kullanıyorsun ama farkında değilsin..

an apple is there (kurallı)

there is an apple.(devrik)

ilk okulda öğretilen there li yapılar devrik oluyor

0|0
    0|0
  • relative clauseların reductionı var mesela

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• No he aren't ne ya?:) Nasıl bir İngilizcedir bu?:)

A student of yours has just been to see me.

Böyle bir cümle de olmaz.Been present ve past perfect tenselerde,past modal verblerden passive anlamı sağlar.Bu cümlenin nesnesi olduğuna göre passive olamaz ki.

Devrik cümle oluyor tabi."Inversion" dediğimiz yapıdır.

Only if

No matter how kalıpları gibi kalıplarda kullanırız.

Bu grammer olarak yapılabilir olan devrik cümlelerdir.

Bizim edebiyatta yaptığım ya da şarkılarda yaptığımız ise aslında devrik cümle değildir ses eksiltmesi ya da bir ögeyi düşürmek adlaşmış sıfatla bir kelimeyi karşılamaktır.Onlar da da ses düşmeleri oluyor tabi.Ama bunun için onların edebiyat kitaplarını incelemek gerekir.Tam anlamıyla anlamak için.Ama grammer anlamında bir şeyler söylemek gerekirse relative clauseların reductionı var mesela.

0|0
    0|0
  • evet kurabiliriz

örneğin

no he arent

0|0
    0|0
Yükleniyor...