Edebiyata neden eskisi kadar değer verilmiyor?

Arkadaşlar Türkiye'de neden edebiyata eskisi kadar değer verilmiyor?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• eskiden değer mi veriliyordu?

0|1
    0|0
    • Evet Osmanlı Dönemi ve Cumhuriyetin başlarında yüksek oranda değer veriliyordu.

• nasıl vardın bu kanıya...

• Özel şiir günleri düzenleniyordu,padişahların özel maaş bağlattığı şairler vardı,Osmanlı'da büyük makama sahip insanların çoğu şiir yazıyordu.Cumhuriyette ise Atatürk de şiire çok önem vermiştir.

Kızlar Ne Diyor 3

• Elif Şafak gibi piyasa kitapları yazanlar prim yapıyor artık. Özü bu. Ama değer verilmediğini de düşünmüyorum. İlla ki değer verilecek eserler, isimler, değer verenler var. Piyasa yapamadıkları için böyle belki.

0|0
    0|0
  • okumayı pek sevmeyen bir toplumuz zaten ama günümüzde de çok değerli eserler ortaya konamıyor bence, benim çok beğendiğim kitaplar, şiirler hep eskilerden, günümüzde şu çok satanlar listelerindeki çoğu saçma kitabı okuyoruz genelde, değersizler ön planda artık

0|0
    0|0
    • Çok olmasa da günümüzde de İskender Pala,Enver Aysever,Kaan Murat Yanık gibi sanatçılar var.

• var evet ama az, zaten dediğim gibi saçma şeyler okumaktan doğru düzgün şeyleri okuyamıyoruz bana göre, günümüzün aşk romanları mesela aşk,sevgi dışında her şey var, genelde yabancı yazarların romanlarında böyle durum, kültür farkından sanırım, ama güzel eserler de nadiren çıkıyor onların yeri ayrı

• Çok klişeleşti ya bu ne böle edebiyata deger verilmiyo yok sanatçılara değer verilmiyo felan herkes edebiyat sevmek zorunda değil. Herkes okumak zorunda değil herkese akıl verilmiş mantık verilmiş okuyan okur okumıyan okumz

0|0
    0|0
    • Ben kimseye neden sevmediğini sormadım farkındaysan sadece sebebini sordum.Lütfen doğru algılayalım.

Erkekler Ne Diyor 4

• Sanırım insanların içine doğduğu dünyanın önceliklerinin değişmesinden kaynaklı.

0|2
    0|0
    • bilimsel araştırmalar misal gösterilebilir mi?

• Bilimin ilerlemesinin, araştırma sayıların artmasının edebiyatın değerine doğrudan bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Ancak pratik yaşamda dolaylı yönden etkileri olabilir tabiki.

• internetin kötü etkileri yüzünden...

0|1
    0|0
  • Edebe eskisi kadar değer verilmiyor da ondan.

0|0
    0|0
  • okumaya değer vermeyen toplum edebiyata nasıl değer v erebilir? bu sana mantıklı gelityor m u?

0|0
    0|0
    • Ama toplum önceden böyle değildi özellikle bu yozlaşma 1980 ve günümüz arasında oldu.

• kısmwn teknoloji kaynaklı. çünkü artık bilgisaayr çağı. her şey el altında. o yüzden kitaplar pek terich edilmiyor.

Yükleniyor...