Bir şiir hakkında soru sormak istedim

Aşkın hudûdunu aştı muradım

Maksûda varıştır senden sonrası

Erenler katına belki bir Adım

Belki bir karıştır senden sonrası

Bana bu gayreti sağlayan kudret

Eyyûb'ün sabrından aldığım ibret

Ne riya, ne kibir, ne kin, ne nefret

Ebedî barıştır senden sonrası

Bir gonca bakî'nin gül destesinden

Bir yudum sakînin sır testisinden

Yüce mevlâna'nın gel bestesinden

Feyz alış veriştir senden sonrası

Yumup gözlerimi yalan dolana

Açtım can evimi gerçek olana

Elifi bırakıp karac'oğlana

Yunûs'la yarıştır senden sonrası

Söz: Cemal Safi

Beste: Orhan Gencebay

Arkadaşlar burda sormak istediğim bi soru var. Buradaki bahsettiği "Sen" kim? Yare hitap olsa mesela Elifi bırakıp karac'oğlana/Yunus'la yarıştır demezdi benzeri mısralar da var. yani bu kadar yare sitem eden olmaz. kim bu "Sen"

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• İlahi aşktır. Çünkü kıssalara bakmak gerekir. Yunus kimdir mesela Allah sevgisi yüce olan alim bir insandır. Ya Hz. Eyyüp Allah için sabretmemiş midir tüm sıkıntılarına. baki olan sensin ey sevgili diyorlar

0|0
    0|0
    • ya kusura bakma kendimi geri zekalı gibi hissettim:) biraz daha açar mısın?

• :D ben adımı söylemedim ki:D:D:D:DD:D

• evet adamgibiadam:-) adını söylemesen bile tanıştık atıştık elimizde sazımızla:-)

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 3

• Ölüm senden sonrası derken öldükten sonraki hayatı kasdetiyor

0|0
    0|0
  • İlahi bir aşktan bahsediyor diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Acaba ilahi aşk peşinde mi koşmalıyım, mecazi mi yoksa dünyevi, semavi ya da cismani mi diye sorma. Ayrımlar ayrımları doğurur. AŞK’ın ise hiçbir sıfata ve tanımlamaya ihtiyacı yoktur yani illa bir yare aşık olmak gerekmiyor...

0|0
    0|0
    • Aşkın hududunu aştı muradım diyor başka aşk kelimesi geçmiyor abi.:) peki "Sen" Kim? onu söyler misin?

• peki abi teşekkür ederim. Yazan ellerin dert görmesin. Cuman mübarek olsun:)

• hayırlı cumalar...

Yükleniyor...